Sobota we Wrocławiu

24.05.14 | 07:26

Warsztaty, spotkania, degustacje - ostatnie dni na EkoJarmarku we Wrocławiu

EkoJarmark, ul. Szewska

Warsztaty ogrodnicze dla dzieci i dorosłych, pełny emocji quiz Moje Miasto - Czyste Miasto, warsztaty filcowania, a w sobotę spotkania, degustacje oraz pokaz filmu w ramach Dnia Rolnictwa Wspieranego Społecznie.  To wszystko jeszcze na EkoJarmarku!

SOBOTA, 24 maja 2014

Dzień Rolnictwa Wspieranego Społecznie

W programie:
11.00 - 12.30 Warsztaty z ogrodnictwa miejskiego - jak zamienić swój balkon w piękny ogród warzywny?

12.30 - 14.30 Prezentacje i degustacje:
Zioła - instrukcja obsługi - domowa uprawa, zastosowanie, właściwości
Sery zagrodowe - na czym polega tajemnica ich wyrobu i jak rozpoznać dobry ser
Sekrety pszczół - jak powstaje najlepszy miód i jakie ma właściwości
Dobre jak chleb - tajemnice wypieku chleba: maki, zakwas, drożdże, woda...
Sekrety dobrego wina na przykładzie win morawskich oraz lokalnych winnic

15.00 - 17.00 Spotkanie i dyskusja Lokalna żywność - współpraca między rolnikami i konsumentami

Spotkanie dla wszystkich chcących założyć własną grupę konsumencką, dowiedzieć się czym jest Rolnictwo Wspierane Społecznie i podzielić się własnymi doświadczeniami.

17.30 - Pokaz filmu W sercu lokalności - Czym jest Rolnictwo Wspierane Społecznie (RWS)?

 II Weekend z Historią na UWr

Grupy rekonstrukcyjne, obrona Festung Breslau, zwiedzanie zabytkowej elektrowni wodnej nad Odrą, wojny morskie, armia Napoleona, moda europejska, indyjskie wyprawy Aleksandra Wielkiego... Program II Weekendu z Historią obejmuje zagadnienia od starożytności po współczesność. Organizatorzy zapraszają w sobotę i niedzielę (24-25 maja 2014 r.) od godz. 10.00 do Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego (ul. Szewska 49). Wstęp wolny. Więcej informacji na stronie Instytutu Historycznego

Wyprzedaż garażowa na Grabiszynku

godz. 10.00-14.00 przy ul. Pionierskiej i Żeglarskiej na Grabiszynku

Wszyscy wrocławianie będą mogli tanio kupić zegary, rowery, meble, wózki dla dzieci, sprzęt AGD, zabawki, telewizory, książki, płyty, obrazy, antyki itp. Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie internetowej.

 

 

Targi Mothers&Baby 2014

godz. 10.00-17.00, Hala Stulecia

Targi są szczególnie popularne wśród przyszłych mam i tatusiów oraz rodziców pociech do 4. roku życia, ponieważ pojawia się na nich wielu wystawców, którzy oferują m.in. akcesoria i kosmetyki dla dzieci, zabawki, wózki itp. Każdego roku proponowany jest również szeroki program edukacyjny i poradniczy. Podczas najbliższej edycji organizatorzy przygotowali między innymi bezpłatne USG, KTG oraz konsultacje medyczne dla kobiet w ciąży, spotkania ze specjalistami (fizjoterapeuta, neurologopeda, psycholog rodzinny, dietetyk), warsztaty wiązania chust, konkursy, zabawy muzyczne i inne atrakcje dla dzieci czy spotkanie z ekomamą Reni Jusis.

"Stylowy Recykling" w Factory Wrocław

godz. 10.00-13.00, ul. Graniczna 2

W weekend na parkingu przed centrum outletowym przeprowadzona zostanie nietypowa zbiórka odzieży. Za każde oddane dwa kilogramy ubrań, przekazujący otrzymają kupony o wartości 10 zł, które będą mogli wykorzystać na zakup markowej odzieży w salonach zlokalizowanych w Factory Wrocław. Zebrana w trakcie akcji odzież zostanie przekazana Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi.

Dzień Mamy w Loopy's World

W Rodzinnym Centrum Rozrywki Loopys World święto mam będzie trwało aż 3 dni - od 24 do 26 maja! A ponieważ w krainie dzieci mamy zajmują szczególne miejsce, atrakcji na pewno nie zabraknie. To świetna okazja do aktywnego spędzenia czasu z rodziną i wspólnej zabawy. W kąciku plastycznym przez trzy dni będą powstawały najpiękniejsze laurki dla mam oraz kolorowe portrety. Animatorki pokażą dzieciom jak domowymi sposobami można wykonać wspaniałe prezenty - np. korale z malowanego makaronu. Ale to nie wszystko! Z okazji święta, każdy maluch będzie mógł zaprosić swoją mamę do Restauracji Loopys World na darmową kawę lub herbatę.

Szczegóły znajdziecie na www.loopys.pl i facebooku.

Bezpłatne zajęcia dla dzieci - spotkania z Myszka Norką

godz. 11.00 i 14.00, Zespół Szkół nr 2 przy ul. Borowskiej 105, zajęcia bezpłatne, obowiązują zapisy

W sobotę zaplanowano dwa spotkania

Spotkanie ze skrzypcami

o godz. 11.00 w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Borowskiej 105 "Spotkania z muzyką" gośćmi będą Jadwiga Błachuta i Aleksandra Żminkowska ze Społecznego Ogniska Artystycznego we Wrocławiu, które zapoznają nas z ciekawym instrumentem, jakim są skrzypce. Spotkanie jest bezpłatne i trwa ok. godziny.  ZAPISY tutaj

Podróż na Karaiby

o godz. 14:00 zajęcia z cyklu Podróże z Myszką Norką w Bibliotece Siedmiu Kontynentów na Rynku 58. Wraz z naszym gościem Izabelą Rybak udamy się w fascynującą podróż po Karaibach, obejrzymy pokaz niesamowitych zdjęć i dotkniemy niezwykłych pamiątek. Następnie specjalnie dla naszych mam z okazji Dnia Matki własnoręcznie zrobimy tradycyjne karaibskie bransoletki wykonywane z lokalnych darów ziemi. Zajęcia są bezpłatne i trwają ok. godziny. Zapisy na tutaj

Podróże z Myszką Norką to cykliczne spotkania integracyjne, podczas których dzieci pełnosprawne i niepełnosprawne wspólnie poznają kulturę, tradycje i ciekawostki z całego świata.

Jarmark Pawłowicki w ramach Dni Przyrodników

godz. 11.00-22.00, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pawłowicach, ul. Pawłowicka 87/89, wstęp bezpłatny

W programie między innymi: kiermasze i prezentacje, degustacje wyrobów regionalnych i porady eksperckie, a także prezentacje Studenckich Kół Naukowych. Nie zabraknie także wrażeń artystycznych, których dostarczą występy orkiestry dętej, koncert na misach i gongach, prezentacja sygnałów łowieckich oraz wystawa prac Magdaleny Ojak "Sport w malarstwie" i warsztaty florystyczne.

Uczestnicy jarmarku będą mieli także okazję obejrzeć pokazy wspinaczki na wysokie drzewa, sokolników oraz zobaczyć wystawę starych samochodów, motorów i powozów.
Dla najmłodszych przygotowano warsztaty plastyczne, zoologiczne, konkurs o chlebie oraz rodzinną grę terenową w arboretum.

W planach również konkurs na najbardziej efektowny wiosenny kapelusz. Organizatorzy zapraszają do udziału w imprezie w oryginalnych nakryciach głowy. Najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone.

Do Pawłowic, co godzinę od 12.00 do 18.00, kursuje mikrobus ul. Norwida 25 (kursy wahadłowe).

Warsztaty pozłotniczo-szklarskie "Prezent dla Mamy"

godz. 11.00-13.00, pracownia Szklana Jaszczurka, ul. Legnicka 65 (teren starej zajezdni tramwajowej)

Dla tych, którzy jeszcze nie mają drobiazgu dla ukochanej Mamy z okazji jej święta proponujemy ostatni z cyklu trzech warsztatów majowych.
Ozdobimy złoceniami szklane serca i kwiaty. Wykonamy zaprojektowane przez was witraże metodą "na zimno". 
Zajęcia dla dzieci od lat 4, młodzieży oraz osób dorosłych.

Koszt warsztatów: dzieci do lat 12 - 40 zł, młodzież oraz dorośli - 50 zł

Zapisy:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  '; document.write( '' ); document.write( addy_text49362 ); document.write( '<\/a>' ); //--> Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie 601 679 220

Sportowy piknik "Odra River Cup"

Wybrzeże Wyspiańskiego, godz. 12.00

Wyścigi wioślarskich ósemek i smoczych łodzi, rzut młotem i dyskiem przez Odrę oraz pokazy skoków spadochronowych to tylko część atrakcji pikniku sportowego Odra River Cup, który 24-25 maja odbędzie się na nabrzeżu przy Politechnice Wrocławskiej.

Wroc Love Water - początek sezonu wakeboardowego

WakePark Wrocław, ul. kosmonautów 1, godz. 12.00

W najbliższy weekend we wrocławskim WakeParku odbędzie się impreza sportowo-muzyczna oraz oficjalne rozpoczęcie sezonu wakeboardowego.

Kiermasz cudów dla dzieciaków z domu dziecka

godz. 12.00-19.00, Infopunkt Łokietka 5

Metkowe ciuchy, ciekawe książki, porcelanę, oryginalne perfumy i inne różności będzie można nabyć za dowolny datek w sobotę 24 maja w Infopunkcie Łokietka 5. Na Kiermaszu cudów dla dzieciaków z domu dziecka organizowanym przez Stowarzyszenie COŚ DOBREGO zawsze można wygrzebać perełki. To dlatego, że są to rzeczy, które wcześniej chętni oddają na ten cel. Za zebranie pieniądze kupione zostaną przedmioty potrzebne wychowankom domu dziecka w Jasienicy Górnej.

II Półmaraton Świętoszowski

Plac defiladowy, Świętoszów

W sobotę, 24 maja, w Świętoszowie koło Żagania odbędzie się II Półmaraton Świętoszowski. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans nieco ponad 21 km, a środki pozyskane z wpisowego w całości zostaną przeznaczone na kolonie dla dzieci z ubogich rodzin ze Świętoszowa.

Biegaj w Siechnicach

ul. gen. Świerczewskiego 40, Siechnice

W sobotę, 24 maja, w Siechnicach odbędzie się Bieg o Puchar Burmistrza. To już piąta edycja imprezy, a w tym roku uczestnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 10 km, która została poprowadzona główny ulicami miasta.

Weekend z The World Games 2017

Plac Solny, godz. 16.30, Wybrzeże Wyspiańskiego, godz. 12.00

Pokazy dyscyplin, które będzie można zobaczyć we Wrocławiu podczas 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games w 2017 r., konkursy z nagrodami, koncert i mecz kajak polo, to tylko część atrakcji weekendu ze sportami TWG 2017.

Spektakl teatralny pt. "Wschód Południe Zachód Północ", bilety 15 zł

piątek-niedziela, ul. Hubska 6, bilety 15 zł

90 minutowy spektakl teatralny pt. "Wschód Południe Zachód Północ" autorstwa Szymona Bogacza, który wyruszy w swoją już drugą podróż ze swoimi pasażerami już w ten weekend.

Tablica odjazdów :

piątek 23 maja g. 19:00

sobota 24 maja g. 17:00 i 19:00

Niedziela 25 maja g. 17:00 i 19:00

Wejście na spektakl z limitem miejsc! Na jeden spektakl wchodzi tylko 20 osób, dlatego zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji miejsc  mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  lub telefonicznie pod numerem telefonu: 506 467 63. Więcej o wydarzeniu tutaj.

XII Superkoncert Gitarowy - Oskar Kozłowski i Leszek Zaleski Quartet

godz. 18:00, Klub Pod Kolumnami, pl. Św. Macieja 21 bilety: 15 zł, ulgowe 10 zł, liczba miejsc ograniczona, rezerwacje: 71 322 95 38

Leszek Zaleski Quartet to nowy projekt, tworzony przez absolwentów wrocławskiej Akademii Muzycznej. W jego skład wchodzą: Leszek Zaleski (gitara), Dawid Troczewski (fortepian/klawisze), Piotr Sypień (kontrabas), Michał Polak (perkusja). Muzyka zespołu to nastrojowa mieszanka jazzu oraz smooth jazzu, z wyrazistą sekcją rytmiczną oraz bogatymi improwizacjami gitary oraz fortepianu. Autorem kompozycji jest Leszek Zaleski, który czerpie inspiracje z muzyki Pata Methenyego, Johna Scofielda oraz Brada Mehldaua.

Koncert Orkiestry Symfonicznej

godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii

Na estradzie Filharmonii zaprezentuje się znakomity, pochodzący z Chorwacji pianista Dejan Lazić, znawca i miłośnik twórczości Bartóka. Dziennikarz londyńskiego The Guardian określił go mianem wykonawcy, którego gra łączy w sobie siłę z pięknem. Program dopełni Koncert D-dur na orkiestrę symfoniczną Igora Strawińskiego. Wrocławskich Symfoników poprowadzi urodzony w Moskwie maestro Dima Slobodeniuk.

PROMETEUSZ spektakl akrobatyczno-taneczny

godz. 19.00, Impart, sala teatralna Ul. Mazowiecka 17, bilety 25/30/35 zł

Spektakl akrobatyczno-taneczny, w którym środkiem wyrazu wykonawców jest bardzo szeroko rozumiana forma ruchowa, czyli taniec, akrobacje, teatr cieni, elementy ekwilibrystyki cyrkowej i wschodnie sztuki walki. Zbudowane z rozmachem widowisko nie jest jednak popisem akrobatycznym czy tanecznym, gdyż w "Prometeuszu" zawarta jest wyraźna treść i historia, a elementy ruchowe są jedynie narzędziami narracji.

Spektakl Krąg Samsary na podstawie spektaklu Iwana Wyrypajewa

piątek godz. 20.00, sobota godz. 19.00 i 20.00, Sala teatralna "SEROWCA" (bud. C-13 PWr), Wybrzeże Wyspiańskiego 25-27,  III piętro, bilety 8 zł

Krąg Samasary to siedem historii, w których nieszczęśliwa miłość, niespełnione marzenia, ucieczka od odpowiedzialności i śmierć splatają się ze sobą, by za chwilę na nowo powrócić. By za chwilę zatoczyć kolejny krąg. Na scenie grupa aktorów - amatorów - zapaleńców, stara się odpowiedzieć na scenie, na pytania, które nurtują bohaterów dramatu.

Rajd na orientację - Tropiciel

Krośnice k. Milicza

W dniach 23-24 maja w Krośnicach koło Milicza odbędzie się 12. edycja Przygodowego Rajdu na Orientację Tropiciel. To propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby przeżyć niezapomnianą przygodę w gronie przyjaciół. Uczestnicy imprezy dostaną mapę, kompas i wyruszą w nieznane, aby rozwiązywać zagadki i sprawdzić się w ekstremalnych warunkach.

Puchar Polski w Dogtrekkingu

Dawny kamieniołom "Skalisko", Złoty Stok

W sobotę, 24 maja, w Złotym Stoku odbędą się zawody w ramach Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Uczestnicy będą mieli do wyboru trzy trasy o długości 15, 24 i 42 km. 

Stylowa rywalizacja w Magnolia Park

godz. 9.00-21.00, Magnolia Park (pl. Niebiański - wejście nr 3)

Wyjątkowe osobowości, niepowtarzalne kreacje i rywalizacja - Stylowy Wrocław to jeden z największych tego typu konkursów w kraju. W najbliższy weekend, 24-25 maja, w Magnolia Park odbędzie się runda specjalna eliminacji. Każdy, kto chce wziąć w niej udział, powinien przyjść we własnej, autorskiej stylizacji inspirowanej hasłem letni wieczór i zgłosić się do stanowiska fotograficznego konkursu Stylowy Wrocław.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie www.wroclawfashionmeeting.pl

godz. 12.00 -18.00 - runda specjalna eliminacji konkursu Stylowy Wrocław

godz. 9.00-21.00 - Strefa Projektantów

Światowa wystawy bokserów na Stadionie Olimpijskim

Oficjalne otwarcie wystawy bokserów, 24.05, sobota, godz. 9.45.
10.30. - początek sędziowania
11.00 -13.00 - próba obrony
15.00 - konkurencje finałowe ( nie podano ile potrwają, ale o 20.30 jest uroczysta kolacja dla wystawców)

Niedziela, 25.05

9.00 - początek sędziowania
14.00 - rozpoczęcie konkurencji finałowych ( parada championów, konkurencje hodowlane, wybór zwycięzców, przekazanie sztandaru wystawy organizatorom, zakończenie wystawy)
Koniec mniej więcej o godz. 18 - 19.

To będzie prawdziwa gratka dla miłośników psów rasy bokser, właścicieli i hodowców. We Wrocławiu w najbliższy weekend 24-25 maja na Stadionie Olimpijskim przy al. Paderewskiego odbędzie się Światowa Wystawa Bokserów ATIBOX. Z tej okazji do stolicy Dolnego Śląska przyjadą właściciele z psami tej rasy z różnych stron świata - ogółem aż z 35 krajów. Oprócz psów z państw europejskich będą boksery nawet z USA, Meksyku i odległej Indonezji!.

Na wystawię zaprezentują się boksery w różnym wieku i różnej maści. Będą konkurencje m.in. dla szczeniąt, młodych psów, bokserów użytkowych, weteranów i championów. W niedziele imprezę zakończy honorowa parada championów. Podczas wystawy będzie można tez wspomóc boksery w potrzebie, które nie mają domu, bo na miejscu będą obecni przedstawiciele Fundacji Boksery w Potrzebie.

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na Pergoli

godz. 21.30, fontanna multimedialna przy Pergoli

Od 23 do 25 maja o 21.30 odbędą się pokazy: Marzenia, Katedra Demokracji oraz Mikro i Makrokosmos.

 

wroclaw.pl