"Dolnośląskie Gryfy" rozdane

28.10.14 | 11:24

Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa Sp. z o.o. wyróżniono za szczególne osiągnięcia na rzecz rozwoju Dolnego Śląska.

Osiem statuetek nagród gospodarczych "Dolnośląski Gryf" wręczono w poniedziałek, 27 października 2014 r., podczas Wielkiej Gali Biznesu w Teatrze Muzycznym Capitol. Wśród laureatów znalazły się również przedsiębiorstwa z Wrocławia.

W finale tegorocznej XI edycji Konkursu "Dolnośląski Gryf - Nagroda Gospodarcza" znalazły się dwadzieścia cztery firmy i instytucje z całego regionu. Za szczególne osiągnięcia na rzecz rozwoju Dolnego Śląska doceniono Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa Sp. z o. o.. Natomiast Pneumat System Sp. z o.o. oraz Newind Sp. z o.o. to wrocławskie firmy, które wyróżniono wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Statuetkę otrzymała również Agencja OTTO Polska Sp. z o.o.

W tym roku "Dolnośląskie Gryfy przyznano" w siedmiu kategoriach, m.in. za innowacyjny pomysł na biznes, szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju Dolnego Śląska, odpowiedzialność społeczną firmy oraz współpracę biznesu z nauką.

Podczas tegorocznej edycji po raz pierwszy wręczono nagrodę za społeczną odpowiedzialność biznesu oraz za asymilację firm spoza regionu z przedsiębiorstwami z Dolnego Śląska.

Do konkursu zgłosiło się 150 firm i instytucji. Największą liczbę wniosków organizatorzy odnotowali w kategorii mikroprzedsiębiorstw - aż 45 zgłoszeń. Nominowanych wyłania niezależna kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele najważniejszych instytucji i firm regionu oraz wybitne osobistości życia gospodarczego i politycznego.

Nagroda Gospodarcza "Dolnośląski Gryf" od 11 lat nagradza najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu. Promuje innowacyjność i dynamikę rozwoju dolnośląskich firm, docenia zaangażowanie inwestycyjne i zauważa działania na rzecz lokalnych społeczności. Wyróżnia najlepsze przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego oraz instytucje i organizacje, które tworzą gospodarczą i społeczną przyszłość Dolnego Śląska.

Kandydatów do nagrody zgłaszają członkowie Zachodniej Izby Gospodarczej, zarządy oddziałów terenowych ZIG, członkowie Związku Pracodawców Polska Miedź, zarządy stowarzyszeń, związków, klubów i innych organizacji skupiających przedsiębiorców Dolnego Śląska, a także organy samorządu terytorialnego oraz sami kandydaci.

 

wroclaw.pl