Pseudokibic ukarany

25.05.14 | 14:32

Kara 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz zakaz wstępu na imprezy masowe na terenie Polski na okres 2 lat. Tak sąd ukarał pseudokibica, który usiłował wejść na mecz piłki nożnej bez biletu. Mężczyzna został zatrzymany przez wrocławskich policjantów.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna prowadzili postępowanie wobec mężczyzny, który podczas rozgrywanego meczu piłkarskiego usiłował wejść na Stadion Miejski we Wrocławiu nie posiadając biletu wstępu. W związku z tym, że 31-letni mieszkaniec Jordanowa Śląskiego nie stosował się do poleceń pracowników ochrony został zatrzymany. Do zdarzenia doszło podczas trwania meczu piłki nożnej pomiędzy Śląskiem Wrocław, a Podbeskidziem Bielsko-Biała. Policjanci zebrany w tej sprawie materiał przekazali do sądu.

Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej wobec 31-letniego mężczyzny wymierzył karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz zakaz wstępu na imprezy masowe na terenie Rzeczypospolitej Polskiej na okres 2 lat.