Nawałnica nad Wrocławiem!

27.05.14 | 16:08

Gigantyczne ilości deszczu spadły na Wrocław! Co więcej - nadal pada. Pozalewane piwnice, zalane przejście świdnickie, burza i silne wiatry uprzykrzają życie wrocławian. 

Silne burze z gradem i intensywne opady deszczu są prognozowane aż do czwartku (29.05). O poranku burze pojawiły się głównie w centralnej i północno-wschodniej Polsce. Na Dolnym Śląsku zagrzmiało już w okolicach Trzebnicy i Milicza no i Wrocławia. Poniżej fototelacja z nawałnicy

Wrocławianie zmagali się z burzą i silnym wiatrem oraz pozalewanymi piwnicami. Komunikację utrudnia zalane przejście świdnickie. To nie koniec - synoptycy ostrzegają przed gradobiciami i dalszymi opadami deszczu.

 

 

 

 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada, że dzisiejszej nocy - 27/28.05.2014 r. opadom towarzyszyć będą burze, podczas których porywy wiatru osiągną do 70 km/h. Lokalnie prognozuje się również opady gradu.

Prognozowana wysokość opadów w tym czasie może wynieść od 30 do 55 mm, miejscami do 85 mm.

Synoptycy i hydrolodzy ostrzegają także o możliwych wezbraniach w zlewniach dopływów górnej i środkowej Odry, gdzie woda może przekroczyć stany ostrzegawcze. Największe wzrosty mają wystąpić w wyniku lokalnych opadów burzowych.

Zdjęcia - ewroclaw24.pl
wroclaw.pl