Wrocławski Rynek w czasie nawałnicy! Zobaczcie film!

27.05.14 | 18:09

Sprawdziły się prognozy ostrzegające przed gwałtownymi burzami i ulewnymi deszczami. Jak szybko ulice mogą się znaleźć pod wodą, przekonali się mieszkańcy Wrocławia. W ciągu niecałych 2 godzin na miasto spadło 37 mm deszczu, czyli 60 procent miesięcznej normy. To wystarczyło, aby miasto zostało sparaliżowane. Wiele dróg jest całkowicie nieprzejezdnych, tworzą się gigantyczne korki.

Ochłodziło się z 24 do 17 stopni.W związku z intensywną burzą jaka przeszła na Wrocławiem wiele obiektów, piwnic oraz ulic zostało zalanych. Studzienki kanalizacyjne nie nadążają z odbiorem wody. Zalane są przejścia podziemne m.in. na ul. Świdnickiej, pl. Jana Pawła II, pl. Strzegomskim, a utrudnienia na pl. Dominikańskim, ul. Ślężnej, Wyścigowej, Kasprowicza, Legnickiej, Lotniczej i Popowickiej. Służby podjęły działania w celu usunięcia skutków intensywnych opadów deszczu. Apelujemy, aby nie wyjeżdżać z domów i w miarę możliwości współpracować ze służbami. Komunikacja miejska w całym mieście działa z licznymi utrudnieniami. 

Ulewa, która przeszła nad Wrocławiem około godziny 16, zalała także przejazd pod wiaduktem na ulicy Legnickiej. Główny dojazd do rynku od zachodniej strony miasta został całkowicie zablokowany. 4 samochody zostały zalane. Interweniowała straż pożarna, która odholowała unieruchomione pojazdy i wypompowała wodę.