Praca w okresie wakacyjnym

06.06.14 | 11:04

Okres letni to dla jednych czas odpoczynku i wyjazdów wakacyjnych, a dla innych okazja do znalezienia pracy, o którą trudno w pozostałej części roku

Gdzie szukać?

W poszukiwaniu pracy wakacyjnej bardzo pomaga internet. Można skorzystać zarówno z dużych serwisów rekrutacyjnych jak pracuj.pl, jak też ogłoszeniowych, publikujących drobne ogłoszenia o pracę m.ni. gratka.pl, olx.pl, gumtree.pl.

Osoby szczególnie aktywne mogą wysyłać swoje oferty bezpośrednio do potencjalnych wakacyjnych pracodawców, wysyłając swoje oferty do ośrodków wypoczynkowych, wczasowych, hoteli, barów czy restauracji. 

W okresie wakacyjnym pracę można również znaleźć poprzez bezpośrednie ogłoszenia - w witrynach sklepów czy lokali gastronomicznych oraz na słupach ogłoszeniowych. Warto też przeglądać lokalną prasę. Pracę w ten sposób można znaleźć w barach, punktach małej gastronomii, w hotelikach, pensjonatach, czy wreszcie w rolnictwie oraz ogrodnictwie.

Dobrym rozwiązaniem jest poszukiwanie pracy sezonowej w agencjach pracy tymczasowej, które dysponują wieloma sprawdzonymi ofertami. Innym sposobem jest osobiste zgłaszanie się do pracodawców i firm, które działają w branżach związanych z turystyką, gastronomią, sprzedażą, reklamą, produkcją, przetwórstwem, rolnictwem lub transportem.

Coraz więcej ofert

- Zauważamy wzrost zainteresowania pracami sezonowymi w porównaniu z rokiem ubiegłym - twierdzi Krzysztof Inglot, dyrektor działu rozwoju rynków i rzecznik prasowy Work Service SA. - Pracodawcy zgłaszają większe zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych. W całej Polsce mamy o 15-20 proc. ofert więcej niż rok temu.

 

wroclaw.pl