Wrocław na sobotę 7 czerwca

07.06.14 | 09:40

Wykład otwarty Uniwersytetu Dzieci - Dlaczego balony pękają tak głośno?

godz. 10.00 i 11.15, Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Joliot-Curie 14, wstęp wolny

Na zakończenie swojego roku akademickiego Uniwersytet Dzieci zaprasza wszystkie dzieci z Wrocławia i okolic, żeby sprawdziły, jak to jest być studentem. W czerwcu odbędą się trzy wykłady otwarte. Dzieci poznają odpowiedź na pytania: jak działa sieć bezprzewodowa? Dlaczego balony tak głośno pękają? Uniwersytet dzieci zaprasza dzieci w wieku 8-9 lat na wykład dr inż. Grzegorza Budzynia "Jak działa sieć bezprzewodowa?". W czasie wykładu mali studenci zastanowią się, w jaki sposób przesyłane są sygnały w sieci bezprzewodowej oraz jak tworzy się taką sieć. 

Rekrutacja dzieci w wieku 6-13 lat na nowy rok akademicki rozpocznie się 11 czerwca br.

Europa na widelcu - kulinarna biesiada w Rynku

godz. 10.00-21.00

Codziennie jarmark produktów regionalnych, a do tego

7 czerwca to dzień, na który i łasuchy, i smakosze czekają najbardziej - odbędzie się bowiem wtedy biesiada "Europy na widelcu". W tym roku kucharze - którzy najpierw przejdą w tradycyjnej paradzie - zaserwują potrawy z 16 regionów europejskich, które zostaną zaprezentowane gościom przez Roberta Makłowicza i Piotra Bikonta.

W programie, oprócz degustacji, m.in. pokazy kulinarne na scenie, koncert chorwackiego mistrza harmonijki - Tomislava Golubana, warsztaty kulinarne, a także teatrzyk dla dzieci, konkursy i zabawy. Na koniec tego dnia kulinarnej rozpusty na Rynku wystąpi WrocLove Big Band ze Stanisławem Soyką, a zebrani na Rynku goście zostaną poczęstowani smakowitym tortem. Ale żeby wrażeń było jeszcze więcej - można będzie udać się na VI Wrocławski Turniej Nalewek, IV Wrocławską Potyczkę Destylatów Owocowych, na I Konkurs Win Domowych albo na drugie spotkanie bloggerów kulinarnych. Trwaćbędą także warsztaty piwowarskie w Browarze Mieszczańskim.

11.30 - Koncert polsko-ukraińskiego zespołu Hoverla 
12.00 - Parada kucharzy i przedstawienie szefów kuchni na scenie 
12.30 - Uroczyste otwarcie biesiady - prezentacja programu, menu i rozpoczęcie kulinarnej uczty

X Dni Kultury Muzułmańskiej

godz. 10.00, Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe, Aleja Jana Kasprowicza 24

Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe we Wrocławiu zaprasza na X edycję Dni Kultury Muzułmańskiej. Turcja. Bogactwo kultury i tradycji 600-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Turcją.

Program sobota
10:00-17:00 - Warsztaty malowania henną
Warsztaty sztuki Ebru - Agnieszka Pawlak-Telgeren

INNE ATRAKCJE m.in.: wystawa zdjęć "Ulicami Stambułu", stoisko z kawą turecką i daktylami, pokazy malowania henną, pokaz pieczenia chleba arabskiego.

Jarmark Świętojański w Rynku

godz. 10.00-20.00

Na cały miesiąc centrum Wrocławia zamieniło się w kwiecistą łąkę, a rękodzielnicy i wystawcy z całej Polski będą przez ten czas sprzedawać swoje regionalne produkty. W drewnianych domkach, usadowionych wzdłuż ulicy Świdnickiej i Oławskiej można znaleźć unikatową, designerską biżuterię, ceramikę artystyczną, bursztyny, wyroby drewniane i ekologiczne. Można również podziwiać rękodzielników przy pracy, np. kowala, oraz odwiedzić pracownię bursztynu. Na miejscu jest też okazja do skosztowania tradycyjnych góralskich oscypków, regionalnych pyszności z Litwy, Austrii i Włoch, kolorowej waty cukrowej, słodkich smakołyków i letnich deserów.

Cotygodniowe warsztaty japońskich szachów-shogi

godz. 11.00-13.00, lokalu Fundacji NAMI przy ul. Energetycznej 14, wstęp wolny

Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI we współpracy z Polskim Związkiem Shogi rozpoczyna cotygodniowe warsztaty japońskich szachów - shogi oraz ich uproszczonej wersji - dobutsu shogi (znanej w Polsce również jako Pojedynek Robotów).

Harmonogram warsztatów:
- cztery kolejne soboty od 31 maja do 21 czerwca 2014 w godz. 11.00-13.00
- dodatkowe konsultacje z instruktorami w środy w godz. 17.00-19.00

Wytrwali uczestnicy będą mogli zadebiutować w otwartym turnieju obu gier 28 VI 2014. Wszystkie spotkania w lokalu Fundacji NAMI przy ul. Energetycznej 14 we Wrocławiu. Zajęcia dla dorosłych i dzieci - wstęp wolny. Więcej informacji na:www.shogi.wroclaw.pl

Festyn prozdrowotny dla dzieci, młodzieży i dorosłych

godz. 11.00, Liceum Ogólnokształcące nr. 1 we Wrocławiu, ulica Poniatowskiego

Festyn prozdrowotny organizowany przez uczniów wrocławskiego liceum nr 1

Wstępny harmonogram:
11.00 - Wielkie Rozpoczęcie - filmy informacyjne o żywności
11.30 - rozpoczęcie zabaw grupowych (nordic walking, klasy, gry zespołowe, wyścigi w workach, zbijak) malowanie twarzy
W między czasie odbędzie się mały wykład dla dzieci o marchewkach
14.00- poczęstunek za sprawą kucharzy oraz przedstawicielek wrocławskiego Slow Foodu, pokazy kucharskie - carving, występ cheerleaderek "Crazy"
15.00 - nauka tańców dla dzieci, pokaz Judo
17.00 - wręczenie nagród oraz zakończenie festynu

Warsztaty dla dzieci "Kolorowe powłoki"

godz. 11.00-13.00, Galeria Dizajn - BWA Wrocław ul. Świdnicka 2-4

Z okazji 4 urodzin projektu 3D czyli Dizajn Dla Dziecigaleria zaprasza na warsztaty. Co zrobić, by stać się na chwilę designer toy? Wykorzystując białe kombinezony do malowania, stworzymy dla siebie kolorowe powłoki, które sprawią, że staniemy się ręcznie malowanymi "figurkami". Każdy z nas będzie oczywiście unikatową zabawką nie do podrobienia! Warsztat jest przewidziany dla dzieci w wieku 6-12 lat. Udział jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy pod adresem  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W tytule wiadomości wpisujemy POWŁOKI, a w treści podajewy imię, nazwisko i wiek dziecka. 

Warsztat towarzyszy wystawie "Złoty wiek. Kolekcja Vinylcanvas".

Piknik na welodromie

godz. 11.00-16.00, Welodrom, Wrocławski Tor Kolarski ul. Żmigrodzka 243

Mało kto wie, że Wrocławski Tor Kolarski im. Wernera Józefa Grundmanna zaprojektował Clemens Schürmann, niemiecki kolarz torowy i architekt. Mało kto wie, że niedawno wybudowany, jeden z najnowocześniejszych torów na świecie, tor w Pruszkowie wyszedł z pracowni Schürmannów. Ba, mało kto wie, że we Wrocławiu w ogóle jest taki tor. BIKE DAYS i OUT OF STH chcą przybliżyć to miejsce mieszkańcom miasta. Nie tylko klimaciarzom, którzy tor wielbią za jego strome łuki i szybkość, surowość betonu i krótki dystans.

W programie:

komentowane na żywo zawody kolarskie, wyścigi i gry dla dzieci, prezentacja zinu "Tour de rower", pokazy sztuki rzemiosła rowerowego, sound system rowerowy Luci Battistona, otwarte stanowisko rowerowej grafiki sitodrukowej, napoje, przekąski, wata cukrowa i wiele innych atrakcji.

Zawody kolarskie
Formuła zawodów jest dwustopniowa. Pierwszy etap to jazda indywidualna na czas na dystansie 200m z lotnego startu. Każdy zawodnik jedzie trzy okrążenia, dwa rozgrzewkowe i trzecie z pomiarem. Jest to runda kwalifikacyjna do wyścigu właściwego, czyli 1000m na dochodzenie. Proporcje uczestnictwa i szczegóły podane zostaną w późniejszym terminie lub w dniu wyścigu. Równe szanse gwarantuje elektroniczny pomiar czasu (do tysięcznych sekundy!).

Do wyścigu na torze, z przyczyn technicznych, dopuszczone zostaną tylko rowery z ostrym kołem. Na torze obowiązuje jazda w kasku.

Zapisy na zawody, na miejscu od godziny 10.00 lub drogą mailową pod adresem:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wielka Wymiana Ubrań, Butów i Wszelkich Dodatków

godz. 11.00 - 15.00, Centrum Kultury ZAMEK, pl. Świętojański 1, wstęp 3 zł

Wymień swoje ubrania na rzeczy, w których poczujesz się wyjątkowo! A jeśli nie chcesz się wymieniać, po prostu przyjdź i kup coś, w czym będzie Ci do twarzy, z pewnością znajdziesz coś wyjątkowego. Wymiany na Zamku cieszą się dużą popularnością - za każdym razem swap odwiedza blisko 100 osób.

Bieg dla branży IT

Park Grabiszyński, godz. 11.00

W sobotę, 7 czerwca, w Parku Grabiszyńskim we Wrocławiu odbędzie się pierwszy w Polsce bieg dla branży IT. W imprezie mogą wziąć udział zarówno pracownicy jak i studenci kierunków informatycznych oraz powiązanych z IT, którzy do pokonania będą mieli dystans 10 km.

Akcja zbiórki krwi przed wrocławskim zoo

godz. 11.00-16.00, autobus stanie przed bramą główną ogrodu zoologicznego

Każdy kto odda krew będzie uprawniony do zakupu biletu ulgowego oraz otrzyma bardzo miłą niespodziankę.  

Organizatorzy - ZOO Wrocław Sp. z o.o. oraz RCKiK we Wrocławiu, chcą przez te akcje, oprócz doraźnej zbiórki krwi, zwrócić uwagę na problem czasowych jej niedoborów. Występują one okresowo w ciągu całego roku, ale największe mają miejsce i najdłużej utrzymują się w okresie wakacyjnym. Krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat, ciesząca się ogólnie dobrym stanem zdrowia. Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, musi być zdrowy, wypoczęty oraz po spożyciu lekkostrawnego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi. Należy też pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL oraz adresem.

Wrocław Fashion Meeting

godz. 11.00-22.00, Stadion Wrocław, al. Śląska 1

7 i 8 czerwca br. polscy projektanci mody zaprezentują autorskie interpretacje sezonowych trendów, tworzone z myślą o upalnych, a także chłodnych miesiącach 2014 oraz 2015 r. Wydarzy się to w ramach IV edycji Wrocław Fashion Meeting.

Podczas tych największych dolnośląskich targów mody będzie również okazja uczestniczenia w pokazach najnowszych kolekcji - w nowoczesnym wnętrzu Stadionu Wrocław.
Imprezę poprowadzi znany konferansjer i miłośnik mody Conrado Moreno.

Główne punkty programu:

Zakupy na stoiskach wystawców w sobotę i w niedzielę w godz. 11:00-20:00.

Sobota (7 czerwca)

11:00 Otwarcie pierwszego dnia Wrocław Fashion Meeting

13:00 Pokazy mody - "Parada Projektantów": THEO DORO, Madisso, Trzciński Only Linen, GoKu, Mimika, Barbara Wysocka, TwoApples, Anna Drabczyńska

17:00 Pokaz mody: Szafa

19:00 Pokazy mody - "Wielka Gala Fashion Meeting": Herzlich Willkommen, Majka Sajda, Michał Starost UFUFU, Roh'an, Miyabi Design, Michał Wójciak, Katarzyna Kmiecik UFUFU, Jarosław Ewert, Gavel, St. Royale by Birgit Paul

W przewie "Wielkiej Gali Fashion Meeting" odbędzie się rozwiązanie konkursu dla uczestników

21:00 Zakończenie pierwszego dnia Wrocław Fashion Meeting

22:00 Evening Party w Klubie ETER (ul. Kazimierza Wielkiego 19) - bilet na Wrocław Fashion Meeting upoważnia do bezpłatnego wstępu na imprezę

Przez cały czas trwania meetingu na stoiskach wystawców będzie można kupić unikalne kolekcje, będą odbywały się prezentacje, konkursy czy pokazy makijażu. Bilety jednodniowe 15 zł.

Targi Turystyczne "Lato na Dolnym Śląsku" w Pasażu Grunwaldzkim

godz. 12.00-17.00

W centrum zaprezentują się ośrodki wypoczynkowe, uzdrowiska, hotele oraz największe atrakcje regionu. Podczas targów zaprezentują się m.in. Podziemne Miasto Osówka, Informacja Turystyczna z Polanicy-Zdroju, Grupa Uzdrowisk Kłodzkich oraz Fabryka Naczyń Kamionkowych "Manufaktura" z Bolesławca. Zaplanowano liczne atrakcje oraz konkursy z nagrodami. Do wygrania m.in.: vouchery na pobyt w SPA, rejsy statkiem, spływy pontonowe oraz rodzinne wycieczki.

Promo Every Board Festival - zjazdu fanatyków deski

godz. 12.00-20.00, Pasaż Niepolda

Wydarzenie ma na celu pozwolić wiernym pasjonatom sportów niszowych poczuć prawdziwy smak adrenaliny, a przechodniom i zainteresowanym - zapoznać się z nieznanymi dotąd dyscyplinami sportowymi. W programie m. in. prezentacje dyscyplin, konkursy, koncerty, warsztaty sportów deskowych (LongBoard, Skimboard, Freeboard, Motoboard, Skateboard, Trickboard, Montainboard). Przewidywana jest również impreza afterparty.

VI Rodzinny Festyn Osiedlowy - Misja Na Ołbinie - Sportowa Rodzina

godz. 14.00-22.00, park. S Tołpy (dawny Nowowiejski)

W programie: występy osiedlowych artystów, turniej tenisa stołowego oraz piłki nożnej, zabawy i tańce integracyjne.

godz: 19.00 koncert hiphopowy - Biernat
a także: pokaz tworzenia wielkich baniek mydlanych, bungee za free, wielka trampolina, turniej piłki nożnej, malowanie twarzy, skręcanie balonów, pierwszy ołbiński turniej ping-ponga, zabawy i tańce integracyjne, konkurs plastyczny "Mój Ołbin", występ grupy musicalowej z SP 1 "Muzyczna Zgraja", pokaz grupy tanecznej "terne Romani Bacht", wata cukrowa, kiermasz ciast, Cegielnia - każda cegiełka wygrywa, a ponadto bardzo atrakcyjne nagrody główne.

"Spotkanie z historią rodzinną" w Archiwum Państwowym

godz. 15.00-18.00, siedziba Archiwum przy ul. Pomorskiej 2, wstęp wolny

Z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów, Archiwum Państwowe we Wrocławiu wraz ze Śląskim Towarzystwem Genealogicznym zapraszają na "Spotkanie z historią rodzinną". W programie:

Gabinet Fotografii Rodzinnej wraz z Drukarnią Drzew Genealogicznych;

Strzecha Genealogiczna, gdzie każdy będzie mógł namalować drzewo własnej rodziny;

prezentacja archiwów rodzinnych profesjonalnych badaczy genealogii ze Śląskiego Towarzystwa Genealogicznego oraz pokaz źródeł do tego typu badań z zasobu archiwum;

punkty konsultacyjne z zakresu ochrony domowych archiwaliów, Archiwum proponuje również wykonanie prostych zabiegów konserwatorskich cennych dokumentów pod kierunkiem konserwatora, a także digitalizację zbiorów;

samodzielne wykonanie pamiątkowych pieczęci z wykorzystaniem tłoków pieczętnych ze zbiorów Archiwum;

pokazy i prezentacje multimedialne.

II Otwarta Pracownia Kultury Baskijskiej Bask

godz. 15.00, Dworzec Świebodzki, pl. Orląt Lwowskich

Druga edycja unikatowego festiwalu, realizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Dzielenie tego tytułu przez Wrocław i Donostię San Sebastian to idealna okazja, by podjąć próbę częściowego rozwikłania niedopowiedzianej historii obydwu tych miast.

Na większość warsztatów obowiązywały zapisy, jednak dla chętnych i bez zapisów spotkania i wydarzenia:

Sobota
15.00-17.00 - otwarte Warsztaty dizajnu Wiele Więcej Wielo
16.00-19.00 - CineBASK: blok filmowy - Kimuak
21.00 - BASKOteka - wieczory muzyczne 

XVI Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA

Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA to wrocławskie święto kultury żydowskiej, prezentujące jej różnorodność i bogactwo poprzez muzykę, edukację, kulinaria, spotkania i wspólne działania artystyczne. W tym roku tematem SIMCHY jest DIASPORA - rozproszona po świecie społeczność żydowska. "Diaspora" z greckiego oznacza rozrzucone ziarno. Program Festiwalu został skonstruowany tak, by uświadomić widzom, jak niezwykła różnorodność wykształciła się wśród rozsianych po świecie wyznawców judaizmu. 

Program sobota:
KLEZMERSKA HAWDALA

18:00 - Wernisaż wystawy "Żyd Niemalowany w grafice", Muzeum Etnograficzne, wstęp wolny

19:00 - Rita Baum-Simcha, występ DJa Czarnego Latawca, Galeria Jadalnia, wstęp wolny

22:34 - KONCERT: KAPELA KLEZMERSKA "SIMCHA", Synagoga pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7, bilety: 40 zł, 30 zł, 20 zł

Strefa Piw Europy podczas Festiwalu Europa Na Widelcu

Browar Mieszczański, ul. Hubska 44-48, wstęp wolny

Stoiska i prezentacja piw Europy: Niemcy, Czechy, Słowacja, Belgia, Szkocja, Anglia, Holandia, Austria, Włochy, Francja, Hiszpania, Litwa, Ukraina, Skandynawia i inne.

Program sobota

17:00-Warsztaty warzenia piwa Marty Kurek: Wiem więcej- Co jest potrzebne do produkcji piwa i jakie cechy piwa są dla nas najważniejsze?

17:30 Koncert zespołu Bellrock

19:00 Koncert zapołu ABSTA set 1

21:00 Koncert zapołu ABSTA set 2

19:30 Degustacja piw domowych wytworzonych przez wrocławskich piwowarów

20:00 Co ty wiesz o piwie - wykład Tomasza Kopyry połączony z darmową degustacją oraz opisem podstawowych pięciu styli piwnych

W programie również: Food-trucki- czyli plenerowa impreza, na której będzie można spróbować posiłków z licznych furgonetek, serwujących uliczne jedzenie, warsztaty kulinarne piwne, wystawy zdjęć i malarstwa.

Bike Days, czyli Festiwalu Filmów Rowerowych.

Kino Nowe Horyzonty

Bike Days to przede wszystkim Festiwal Filmów Rowerowych. w kinie nowe Horyzonty zaprezentowanych zostanie 12 filmów.

Program sobota

godz. 16.00 Niedziela w piekle reż. Jorgen Leth, Dania 1977, 111

godz. 18.15 Brussels Express, Career Courier, Rockville

godz. 20.30 Boikzmoind, B.I.K.E  

Ceny biletów:

16 zł - pojedynczy blok filmowy

14 zł - cena biletu w ramach tzw. biletu wielokrotnego. Bilet wielokrotny jest biletem na 3 i więcej wybranych pokazów filmowych, z zastrzeżeniem, że kupujący może kupić tylko jeden bilet na określony pokaz filmowy o określonej godzinie.

Bilet wielokrotny można kupić wyłącznie w kasach kina.

Letni Maraton Zumba & Bokwa

Spartan, ul. Krajewskiego 2, koszt 25 zł

W sobotę we wrocławskim centrum treningowym Spartan przy ul. Krajewskiego 2 odbędzie się Letni Maraton Zumby & Bokwa. Na uczestników czekają trzy godziny ekscytujacej i energetycznej zabawy w latynoskich i afrykańskich rytmach. Więcej o imprezie w regulaminie.

Wystawa "Przenikanie duszy" i recital

godz. 18:00, Klub Pod Kolumnami, pl. Św. Macieja 21

Wystawa składa się z malarstwa, grafiki warsztatowej, rysunku oraz grafiki komputerowej autorstwa urodzonej we Lwowie Olgi Czornomaz. Artystka uczestniczyła w wielu konkursach, wystawach krajowych i międzynarodowych. W 2010 roku wraz z byłym mężem stworzyła 2 autorskie projekty fresków w Prawosławnym Klasztorze Męskim Św. Onufrego: cerkiew Św. Jana Teologa oraz refektarz.

Recital Stanisława Marinczenko. Pianista klasyczny i jazzowy oraz gitarzysta wyjątkowo nieklasyczny. Od 2001 roku wielokrotnie koncertował prezentując słuchaczom własny repertuar, rosyjskie pieśni i romanse w ramach projektu "Rosyjskie pieśni".

Koncert Orkiestry Symfonicznej i Leszek Możdżer

godz. 18.00, sala koncertowa Filharmonii, wejściówki w cenie 15 zł do nabycia przed koncertem

Program:
L. Możdżer - Miniatury na smyczki i fortepian improwizujący 
H.M. Górecki - Koncert na klawesyn i orkiestrę smyczkową op. 40 (wersja na fortepian)

Leszek Możdżer - nietypowy celebryta, jazzman, którego płyty przez tygodnie są bestsellerami, prawdziwy arbiter elegantiarum. Muzyk o tysiącu twarzy, któremu niestraszne są zarówno piekielne dźwięki zespołu Behemoth, subtelne kołysanki Krzysztofa Komedy, freejazzowe "odloty", jak i forma "klasycznego" koncertu fortepianowego.

9 Aukcja Sztuki Współczesnej

godz. 19.00, Dom Aukcyjny DNA & Galeria DNA (I piętro Sky Tower)

Na czerwcowej aukcji będą przedstawione dzieła wielu młodych artystów, którzy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów i miłośników sztuki zarówno z Wrocławia, jak i z innych polskich miast i zagranicy. Nowością w trakcie  9 aukcji będzie prezentacja rzeźb i 
plastyki przestrzennej.

Udział w aukcji jest darmowy, więc każdy miłośnik sztuki może stać się aktywnym uczestnikiem wydarzenia. Licytacja zarówno obrazów, jak i rzeźb zaczyna się już od 500 złotych.

Plenerowy pokaz filmu "Żywi Bogowie" w ramach Brave Festival na Wyspie Słodowej

godz. 21.00, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

Na Wyspie Słodowej będzie można obejrzeć film w reż. Rupesha Tillu, pt. "Żywi Bogowie". To opowieść o tym, jak niezłomna wiara zaciera granice pomiędzy światami bóstw i ludzi, pozwalając im na współistnienie. To też historia o wielkiej nadziei ojca i syna, którzy próbują ocalić kultywowaną przez wieki tradycję Theyyam z Kerali w Indiach. Przed plenerową projekcją filmu, Artystyczne Nadodrze dla Brave Festival zaprasza na koncert Agaty Borowieckiej "Wzrok przekroczył linię horyzontu", który odbędzie się w Macondo  o godz. 19:00.

Dni Rektorskie dla najmłodszych

godz. 8.45, Uniwersytet Przyrodniczy, ul. Norwida 25

Drugi Dzień Rektorski odbędzie się 7 czerwca 2014 w Gmachu Głównym UWr przy pl. Uniwersyteckim 1, dzieci w wieku 11-14 lat spotkają się z JM Rektorem Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Markiem Bojarskim. Uczestnicy Dni Rektorskich będą mieć okazję m.in. poznać bogactwo nauki, aktywnie działając w przestrzeni akademickiej. Na Uniwersytecie Przyrodniczym dzieci wraz z rodzicami wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez dr inż. Jolantę Dąbrowską z Instytutu Inżynierii Środowiska.

Transformers w Magnolia Park.

godz. 9.00-21.00, Magnolia Park

Na parkingu galerii stanie olbrzymia ciężarówka, której wnętrze wypełnione będzie technologicznymi nowinkami. 
Impreza odbędzie się z okazji zbliżającej się premiery filmu "Transformers: wiek zagłady".  Klienci, którzy tego dnia odwiedzą Magnolia Park, będą mogli wcielić się w postacie z filmu. Jak to możliwe? Dzięki pierwszej w Polsce filmowej zabawie w tzw. Rozszerzoną Rzeczywistość Transformers. 
Specjalnie na tę okazję firmy Hasbro i Carrera przygotują platformę z samochodowym torem wyścigowym. Tuż obok niego pojawi się małe kino, gdzie będzie można obejrzeć animowane filmy z serii Transformers.

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na Pergoli

godz. 22.00 fontanna multimedialna przy Pergoli

W tym dniu będzie wyświetlony specjalny pokaz "Wolne wybory". W jego treść wmontowane zostały fragmenty Polskiej Kroniki Filmowej, pokazującej najważniejsze wydarzenia polityczne ostatniego 25-lecia. Po pokazie "Wolne wybory" w programie "Katedra Demokracji".

wroclaw.pl