Baseny i kąpieliska we Wrocławiu

08.06.14 | 13:27

Na wrocławskich basenach i kąpieliskach trwają ostatnie przygotowania. Tradycyjnie w Dzień Dziecka rozpocznie się sezon.

1 czerwca otwarte zostały basen Kłokoczyce i kąpieliska - Morskie Oko i Glinianki. Za tydzień - 14 czerwca będzie można się wykąpać na basenie Orbita przy ul. Wejherowskiej. Obecnie na obiektach prowadzone są ostatnie prace porządkowe. Koszona jest trwa, malowane ławki, a na basenach sprawdzany jest stan techniczny stacji uzdatniania wody.

- Na basenie Orbita przy ul. Wejherowskiej ekipy remontowe czyszczą nieckę basenu i wymieniają kafle. Na kąpielisku Glinianki, w części rekreacyjnej, naprawiony zostanie pomost. W dniu otwarcia wszystko będzie zapięte na ostatni guzik - zapewnia Paweł Łosiński, prezes Wrocławskiego Centrum Treningowego Spartan, spółki, która zarządza dwoma basenami i kąpieliskami.

Trzymają kciuki za pogodę

Wrocławskie kąpieliska i baseny odkryte będą gotowe na przyjęcie gości, ale czy chętnych do wypoczynku nie zabraknie zależy od pogody. Na otwartych obiektach tylko wysoka temperatura gwarantuje wpływy z biletów. W naszym klimacie jest z tym różnie. Dla przykładu na basenie Orbita przy ul. Wejherowskiej w ciągu upalnego dnia może przebywać nawet 2 tys. osób. Problem w tym, że upalnych dni latem we Wrocławiu jest zaledwie... 13.

- Pogoda decyduje o frekwencji. Jeżeli mamy 27-30 stopni Celsjusza, to na Wejherowskiej mamy 2 tysiące gości. Wystarczy, że temperatura lekko spadnie do 23-24 stopni i mamy zaledwie 200 osób - tłumaczy Paweł Łosiński.

Roczne utrzymanie obiektów to koszt ok. 2,5 - 3 mln zł. Wpływy z biletów to ok. 1,4 mln  zł. Brakującą kwotę dokłada budżet miasta i spółka Spartan.

 Jesienią ruszy przebudowa basenu przy ul. Wejherowskiej

Obiekt będzie jedną z aren 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, które w 2017 r. odbędą się we Wrocławiu. Po koniec stycznia Spółka Wrocławskie Inwestycje i pracownia architektoniczna ASPA, podpisali umowę na wykonanie projektu budowlanego i uzyskanie pozwolenia na budowę basenu przy ul. Wejherowskiej. Scenariusz na najbliższe miesiące przewiduje, że projekt budowalny ma być gotowy na przełomie lipca i sierpnia. Później ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie prac. Projekt przewiduje wybudowanie basenu krytego (zastąpi on basen, który jest najbliższej parku) o wymiarach olimpijskich, który będzie wykorzystywany na imprezy sportowe rangi krajowej i międzynarodowej. Basen będzie miał wymiary 50 na 25 m, wokół będą trybuny na 500-700 miejsc. Cała inwestycja z dodatkowym basenem odkrytym, brodzikiem i stacją uzdatniania wody ma kosztować ok. 60 mln zł. Zostanie sfinansowana z budżetu miasta i ze środków ministerstwa sportu.

Ceny biletów na baseny odkryte i kąpieliska

Basen Kłokoczyce, codziennie w godz. od 9.00 do 19.00

poniedziałek- piątek, bilet normalny 10 zł, ulgowy 8 zł,

sobota, niedziela i święta, bilet normalny 13 zł, ulgowy 10 zł,

po godz. 17 bilet 5 zł/osoba

Kąpielisko Glinianki, codziennie w godz. od 9.00 do 19.00

Codziennie bilet normalny 8 zł, ulgowy 6 zł,

po godz. 17 bilet 3 zł/osoba

Kąpielisko Morskie Oko, codziennie w godz. od 9.00 do 19.00

poniedziałek- piątek, bilet normalny 10 zł, ulgowy 8 zł,

sobota, niedziela i święta, bilet normalny 13 zł, ulgowy 10 zł,

po godz. 17 bilet 5 zł/osoba

Basen Orbita, codziennie w godz. od 9.00 do 19.00

poniedziałek- piątek, bilet normalny 10 zł, ulgowy 8 zł,

sobota, niedziela i święta, bilet normalny 13 zł, ulgowy 10 zł,

po godz. 17 bilet 5 zł/osoba

 

wroclaw.pl