Wrocławscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą

09.06.14 | 16:49

Wrocławscy policjanci zatrzymali kolejną osobę, podejrzaną o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się oszustwami. Do chwili obecnej w ręce funkcjonariuszy wpadło kilkanaście osób, w tym 3 organizatorów przestępczego procederu. Sprawcy spowodowali straty sięgające 100 tysięcy złotych. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z kolegami z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 24-letnią kobietę, która działając w zorganizowanej grupie przestępczej dokonywała oszustw. Zatrzymana przy użyciu sfałszowanych dokumentów dokonała szereg oszustw na szkodę operatorów telefonii komórkowej, powodując straty nie mniejsze niż 4.600 złotych.

Policjanci nad ta sprawą pracują już od dłuższego czasu. Wcześniej zatrzymanych zostało już kilkanaście osób, w tym 3 organizatorów przestępczego procederu, którzy zostali tymczasowo aresztowani. Jak ustalili funkcjonariusze sprawcy przy użyciu sfałszowanych dokumentów dokonywali oszustw na szkodę operatorów telefonicznych oraz małych firm finansowych. W większości przypadków działali internetowo, wykorzystując do tego osoby w trudnej sytuacji materialnej. Osoby te były podstawiane po odbiór gotówki lub zamówionego towaru. Straty jakie spowodowali sprawcy są nie mniejsze niż 100 tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone są kolejne zatrzymania.  

Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.