Wyniki rekrutacji do żłobków

10.06.14 | 06:55

Wczoraj zostały ogłoszone wyniki rekrutacji do żłobków publicznych i niepublicznych z miejskim dofinansowaniem.

Wczoraj, punktualnie o 10.00 w danym żłobku, zostały ogłoszone  listy dzieci przyjętych do żłobka. Wywieszona będzie lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Od dzisiaj do końca miesiąca będą podpisywane umowy z rodzicami/prawnymi opiekunami na rok żłobkowy 2014/2015. Lista dzieci przyjętych do żłobka w podziale na grupy zostanie podana 29.08.2014 o godzinie 10.00. 

5 mln zł na nowe miejsca w żłobkach

Dodatkowe pieniądze pozwolą na stworzenie 600 dodatkowych miejsc dla dzieci. Kolejna tura rekrutacji na nowe miejsca rozpocznie się już w lipcu. 

Ponad 28 mln zł przeznaczyło w tym roku miasto na opiekę nad dziećmi do lat trzech. Jeszcze w tym miesiącu na miejsca w żłobkach zostanie przekazany 1 milion złotych, a od stycznia kolejne 4 miliony.

Konkurs dla żłobków starających się o dofinansowanie zostanie ogłoszony jeszcze w czerwcu, a rekrutacja na nowe miejsca odbędzie na przełomie lipca i sierpnia. W tym roku w trakcie rekrutacji zarówno do żłobków publicznych, jak i niepublicznych z dofinansowaniem już przyjętych zostało ok. 1500 dzieci. Co roku rotacja w żłobkach wynosi ok. 10%, z czego wynika, że w najbliższych miesiącach zwolni się ok. 300 miejsc dla kolejnych dzieci.

Dzięki dodatkowej kwocie wskaźnik objęcia opieką dzieci w żłobkach finansowanych i dofinansowanych przez miasto wyniesie 26% i będzie równy wskaźnikowi europejskiemu, a liczba miejsc dofinansowanych przez miasto wzrośnie o 600.

Obecnie we Wrocławiu jest ok. 3800 miejsc w żłobkach, z czego ponad 3100 jest dofinansowana przez miasto, a wskaźnik objęcia opieką dzieci wynosi 22%. Kolejne kilka procent zapewniają miejsca bez dofinansowania. Średnia polska to ok. 5%.

 

wroclaw.pl