Zakaz palenia e-papierosów w komunikacji miejskiej

10.06.14 | 15:07

MPK Wrocław wprowadza zakaz palenia e-papierosów w pojazdach komunikacji miejskiej. Pojawił się już taki zapis w regulaminie przewozów. Wrocław dołączył do kilku polskich miast, które wprowadziły podobny zakaz dla komfortu pasażerów (m.in. Kraków, Poznań). 

Osoby, które będą palić e-papierosy w pojazdach MPK, mogą liczyć się z takimi konsekwencjami, jak np. palacze tradycyjnych papierosów lub pijący alkohol. Wprowadzenie zakazu wywołały skargi pasażerów na uciążliwości związane z puszczaniem e-dymka. 

- Na początku mody na e-papierosy takich skarg nie było. Jednak gdy temat zakazu wywołały inne miasta, jak np. Kraków, pasażerowie zaczęli się do nas zwracać z podobną sugestią. Teraz także we Wrocławiu stało się to faktem - mówi Agnieszka Korzeniowska, rzecznik prasowa MPK Wrocław. -Kierowca lub motorniczy może wyprosić z pojazdu pasażera palącego e-papierosa. Jeżeli nie będzie chciał wysiąść, zostaną wówczas wezwani strażnicy miejscy. Mogą oni nałożyć mandat - dodaje rzecznik prasowa. 

Poza odpowiednimi zapisami w regulaminie o zakazie będą informować także plansze na monitorach w tramwajach i autobusach MPK.

wroclaw.pl