Święto Wrocławia

11.06.14 | 11:09

Już od 25 lat, w dzień św. Jana, miasto Wrocław obchodzi swoje święto. Tradycji musi stać się zadość, dlatego i w tym roku od 14 do 29 czerwca wszyscy mieszkańcy oraz osoby przyjezdne będą mogli wziąć udział w wielu atrakcjach na cześć miasta.

Jak na prawdziwe święto przystało także i to będzie obfitować w ciekawe wydarzenia. Zaangażowanych będzie około 30 organizatorów imprez - miejskie instytucje kultury, organizacje pozarządowe, agencje artystyczne. Czeka na nas około 60 wydarzeń - koncerty, warsztaty artystyczne, pokazy filmowe, gry terenowe, performance, wykłady. Każdy, bez względu na wiek będzie mógł wziąć udział w radosnym świętowaniu i z całą pewnością znajdzie coś dla siebie. Po to właśnie jest to święto - aby lepiej się poznać, zintegrować i uczestniczyć w życiu Wrocławia.

- To święto mieszkańców i przebywających we Wrocławiu gości. Koncerty, imprezy masowe i kameralne są okazją do spotkań i wspólnej zabawy dla wszystkich pokoleń. Mamy okazję uczestniczyć w różnych formach kultury tradycyjnej i alternatywnej, poznać kultury mniejszości narodowych, a także wziąć udział w imprezach sportowych - przekonują organizatorzy imprezy.

Liczne imprezy w ramach Święta Wrocławia nie będą koncentrować się wyłącznie w centrum miasta, ale obejmą także peryferyjne osiedla, miejskie parki, czy wrocławskie wyspy. Podczas świątecznych dni miasto otwiera się dla mieszkańców także w sensie dosłownym - podczas Otwartego Dnia Samorządu będzie można zobaczy gabinety Prezydenta Miasta i Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz Salę Secesyjną.

Gwiazdy world music na WrocLove Fest 2014

15 czerwca koncert zespołu Etran Finatawa, uważanego za głównego reprezentanta saharyjskiej muzyki zwanej "pustynnym bluesem", znanej na całym świecie dzięki zespołowi Tinariwen z Mali. Kolejna gwiazda wystąpi 22 czerwca - koncert Gustavo Santaolalla z zespołem Bajofondo. Dwukrotny zdobywca Oskara za muzykę, laureat nagrody Grammy, Gustavo Santaolalla ze światowej sławy zespołem Bajofondo, wystąpi w klubie Stary Klasztor. W środę 25 czerwca znany wrocławskiej publiczności z ubiegłorocznej edycji Przeglądu Piosenki Aktorskiej Asaf Avidan.  Dzień póżniej, 26 czerwca w Starym Klasztorze pokaz taiko, gry na tradycyjnych japońskich bębnach czyli  występ grupy Wadokyo. 

 

Święto Wrocławia rozpocznie się od parady VII Festiwalu Mniejszości Narodowych i Etnicznych, która przejdzie z Rynku na Wyspę Słodową w sobotę, 14 czerwca. Wspólna zabawa potrwa do 29 czerwca.

 

wroclaw.pl