Piątek - początek weekendu

13.06.14 | 07:00

Filmowo, warsztatowo, odważnie - odliczanie do Brave Festivalu

Niezwykły film o ginącej tradycji ustnego przekazywania poematu, warsztaty florystyczne i wystawa plakatów z twarzami odważnych. To atrakcje towarzyszące 10. edycji Brave Festival zaplanowane na najbliższy weekend.

13 czerwca, piątek, godz. 19:00

Brave People Doc: "Sira - poezja półksiężyca", reż. Sandra Gysi i Ahmed Abdel Mohsen, Szwajcaria 2011, 77 min, Dworzec Główny PKP we Wrocławiu, sala sesyjna, wstęp wolny.

Żywa Biblioteka 2014

godz. 12.00-20.00, Mediateka, pl. Teatralny 5

13 i 14 czerwca w Mediatece każdy mieszkaniec Wrocławia będzie mógł wziąć udział w nietypowym projekcie, podczas którego będzie można wypożyczyć żywą książkę na rozmowę trwającą nie dłużej niż 30 minut.

Pod tajemniczym terminem żywa książka kryją się konkretne, żywe osoby - to przedstawiciele rozmaitych kultur, mniejszości narodowych, religijnych czy społecznych, którzy z różnych względów zostają wykluczeni poza nawias społeczny. W tym roku będzie można wypożyczyć m.in.: Ateistę, Antyfaceta, Policjanta, Matkę Geja czy Kibica.

Jubileuszową edycję projektu uświetni spotkanie z twórcą metody Żywej Biblioteki - Ronnim Abergelem, które odbędzie się 13 czerwca o godzinie 10:00. Dodatkowo przez dwa dni trwania akcji, będzie można uczestniczyć w warsztatach na temat edukacji międzykulturowej i praw człowieka.

XVI Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA

od godz. 13.00

Ostatni dzień festiwalu. Od godz. 13.00 warsztaty, zajęcia i wykłady, wieczorem - nabożeństwo i kolacja

13.00 WARSZTATY JĘZYKA LADINO, prowadzi dr Agnieszka August-Zarębska, Szul, wstęp wolny

14.00 WARSZTATY JĘZYKA HEBRAJSKIEGO BIBLIJNEGO, prowadzi dr Magdalena Jóźwiak/Filologia Klasyczna Uniwersytetu Wrocławskiego

Stołówka, wstęp wolny

15.00 WARSZTATY TAŃCA ŻYDOWSKIEGO, prowadzi Marta Koronkiewicz, Dziedziniec, wstęp wolny

16.00 CZY BÓG PRZEMAWIAŁ PRZEZ KOBIETY? Wykład Belli Szwarcman-Czarnoty, Synagoga, wstęp wolny

18.30 CO TO JEST KABALAT SZABAT? Warsztaty prowadzi rabin Tyson Herberger, Szul, wstęp wolny

19.30 KABALAT SZABAT, otwarte nabożeństwo na powitanie szabatu, prowadzi rabin Tyson Herberger, Chór Synagogi pod Białym Bocianem, Stanisław Rybarczyk - dyrygent, Synagoga, wstęp wolny

20.30 KOLACJA NA POWITANIE KRÓLOWEJ SZABAT prowadzi rabin Tyson Herberger, Synagoga, bilety: 80zł

Premiera spektaklu "Zona" wrocławskiego Teatru Na Wagę

godz. 19.30, Wrocławski Klub Anima, ul. Pilczycka 47

Podążając za filozoficznym "Stalkerem" Andrieja Tarkowskiego i dynamiczną twórczością Iwana Wyrypajewa, która stała się inspiracją zaimprowizowanych scen stworzonych przez aktorów, twórcy Teatru na Wagę zapraszają w podróż do Zony, tajemniczej strefy spełniającej marzenia. Czym jest szczęście i gdzie go szukać?

Opera "Makbet" Verdiego w Hali Stulecia

godz. 19.00, Hala Stulecia, bilety dostępne od 45 zł do 330 zł

W rolach głównych zobaczymy śpiewaków, którzy święcą sukcesy na światowych scenach. Do partii Makbeta zaangażowano m.in. dwóch śpiewaków - Vladimir Chmelo zaznaczył już swoją obecność w nowojorskiej Metropolitan Opera, zaś Lucio Gallo pojawia się regularnie w londyńskiej Royal Opera House. W roli okrutnego władcy także Jerzy Mechliński i Bogusław Szynalski. Jako Lady Makbet zaprezentują się Magdalena Barylak, Eliza Kruszczyńska (nowa solistka Opery Wrocławskiej) i Maria Pia Piscitelli.

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na Pergoli

W najbliższy weekend pokazy specjalne w piątek i sobotę. W piątek pokaz Marzenia, w sobotę Mikro i Makorkosmos. Bilety na pokazy fontanny z tarasu widokowego - 5 zł/os. do kupienia we  WCK, nr tel. 71 347 50 14.  (liczba miejsc ograniczona, nie ma rezerwacji).

Mistrzostwa Polski w kickboxingu

Hala Orbita, ul. Wejherowska, wstęp wolny

Grubo ponad 100 zawodników wystartuje w rozpoczynających się w czwartek we wrocławskiej hali Orbita mistrzostwach Polski w kickboxingu na zasadach K1. Do faworytów należą podopieczni Tomasza Skrzypka z wrocławskiego Fightera. Kickboxing będzie jedną z dyscyplin organizowanych w 2017 roku we Wrocławiu igrzysk sportów nieolimpijskich The World Games.

W piątek od godziny 9-22 eliminacje i półfinały. A w sobotę od 10 dokończenie półfinałów, a od 19 najważniejsze (10) walki finałowe zorganizowane w formie gali.

Koncert zespołu Ot Vinta

godz. 21.00. Stary Klasztor, ul. Purkyniego1, wstęp wolny

Kompilacja dowcipnych tekstów z korzenną tradycją i radosnym punk rockiem oraz występy pełne szaleństwa i dynamiki to znak rozpoznawczy zespołu z Ukrainy Każdy koncert to zarazem prześmiewcze przedstawienie, jak i pokaz instrumentalnego kunsztu. Energia, świetny kontakt z publicznością, poczucie humoru i niezmierny dystans do samych siebie, a przede wszystkim świetnie zaplanowane show.

 

wroclaw.pl