Rozlicz pit we Wrocławiu

30.04.15 | 07:14

To już ostatni dzień na rozliczenie rocznego zeznania podatkowego za rok 2014. Przedstawiciele wrocławskich urzędów skarbowych oceniają, że PIT dotychczas złożyło ok. 60 proc. podatników. 30 kwietnia wszystkie urzędy skarbowe będą pracować do godziny 18

Zasada jest prosta - ci co mają zwrot pieniędzy robią to jak najwcześniej, ci którzy muszą fiskusowi zapłacić, czekają na ostatnią chwilę.

- Od dwóch tygodni w urzędach skarbowych mamy bardzo duży ruch. 29 i 30 kwietnia wszystkie urzędy będą pracować do godziny 18 - mówi Ewa Tarnowska-Wolańska, rzecznik Izby Skarbowej we Wrocławiu.

Rekordowo dużo chętnych przez internet

PIT można złożyć osobiście w urzędzie, za pośrednictwem poczty lub elektronicznie przez internet i ta możliwość cieszy się coraz większą popularnością. W ten sposób już rozliczyło się 85 tys. wrocławian, to o ok. 20 tys. więcej niż przed rokiem.

- Droga elektroniczna składania PIT-ów jest bezpieczna i szybka, bo nie tracimy czasu na przyjście do urzędu czy stanie w kolejce. Dodatkowo system podpowiada jak uniknąć błędów wypełniając deklarację podatkową - dodaje Ewa Tarnowska-Wolańska.

PIT należy złożyć do północy 30 kwietnia. Po terminie będą naliczane kary finansowe.

Nowe zasady - urząd skarbowy wypełni PIT

W tym roku wszyscy płatnicy pobierający i odprowadzający zaliczkę na podatek, powinni wysyłać informacje do urzędów skarbowych przez internet. Wszystko po to, aby docelowo za dwa lata urzędy skarbowe mogły same wypełniać za podatników roczne zeznania podatkowe.

 

wroclaw.pl