Wrocław Tattoo Konwent 2015

26.04.15 | 11:17

W ten weekend klub Pralnia zamienił się w centrum festiwalowe Wrocław Tattoo Konwent. Stolica Dolnego Śląska już po raz czwarty jest gospodarzem święta tatuażu, goszcząc ponad stu wystawców z całej Polski i zagranicy. Jak co roku w programie wydarzenia znajdują się nie tylko pokazy tatuaży wykonanych na oczach odwiedzających, ale również koncerty, występy, wystawy i seminaria.

Tym razem tętniącym tatuażem centrum Wrocławia jest ulica Krakowska 100. Organizatorzy zdecydowali się zmienić dotychczasową lokalizację ze względu na rekordową liczbę 5000 odwiedzających podczas poprzedniej edycji. Konwent przeniósł się więc do Klubu Pralnia i Zaklętych Rewirów, które mieszczą się na ul. Krakowskiej 100. Obiekt swoim postindustrialnym klimatem nawiązuje do poprzednich lokalizacji. Na miejscu uczestnicy Tattoo Konwentu mogą podziwiać pracę blisko 100 artystów, współzawodniczących ze sobą podczas konkursów na najlepsze prace.

100 twarzy tatuażu

Wrocław Tattoo Konwent to festiwal nietypowy i interesujący, szczególnie dla osób, które dopiero planują rozpocząć swoją przygodę z tatuażem. Na miejscu czekała na nie solidna dawka inspiracji i przekonali się, jak różnorodna jest to sztuka. Formuła konwentu daje również możliwość, by bezpośrednio porozmawiać z tatuatorami. Wśród wystawców odnaleźć można reprezentantów różnych styli. Wśród nich dwóch uzdolnionych tatuatorów z wrocławskiego studia Manta: Sławka Wasiaka i Bartka "Badiego" specjalizujących się w stylach tradycyjnym i neotradycyjnym. Jedną z wrocławskich artystek będzie Sol z kobiecej ekipy Pierce of Cake, która współpracuje ze znaną vlogerką makijażową Red Lipstick Monster. Poza tym do Wrocławia przyjechali tatuatorzy z wielu polskich miast, od Sopotu po Bielsko Białą. Wśród nich Piotr Szot - tatuator i podróżnik, który pracował w studiach tatuaży między innymi w Hiszpanii, Danii, Nepalu czy Indiach.

Podczas konkursowych pokazów tatuażu Jury w składzie Andrzej Leńu Leńczuk, Sławek Nitschke i Maurycy Szymczak wyróżniło 12 artystów. W kategorii tatuaż duży czarno-szary zwyciężył: Darecki z Darknest. Najlepszy tatuaż mały kolorowy stworzył Timur Lyschenko z Redberry. Najciekawsze zdaniem konkursowej komisji projekt tatuażu tradycyjnego prostego wykonał Hilton z Demolkata2 . Natomiast Mariusz Romanowicz z Inkspiracy stworzył najlepszy tatuaż I dnia Konwentu. Imprezę jak zwykle poprowadził niezastąpiony Dominik Mądrachowski z warszawskiego JuniorInk .

Mocna muzyka i ekstremalne pokazy

Na scenie pokazowej pojawiali się nie tylko świeżo wytatuowani modele, ale również dwie artystki wyczekiwane przez wszystkich fanów adrenaliny i kobiecych wdzięków. Miss Crash można było obejrzeć na estradzie dwukrotnie. Wieczór zwieńczył hipnotyzujący występ Leah Debrincat.  

Drugi dzień Tattoo Konwent rozpocznie się o godzinie 12.30. Drugiego dnia scenę muzyczną opanują muzycy punk rockowi. Uczestnicy będą mogli obejrzeć na niej kolejno: After Laughter , Ruin Cats i gości z Czech - zespół BOY. Wszyscy, którzy przegapili niezwykłe performensy Miss Crash i Leah Debrincat będą mieli okazję nadrobić zaległości. Tym razem tatuatorzy zmierzą się w kategoriach małe tatuaże czarno-białe, duże kolorowe, realistyczne kolorowe oraz neo-tradycyjne. Wyłoniony zostanie także zwycięska praca II dnia Konwentu. Około godziny 18:30 nastąpi rozdanie nagród.  

Jednodniowy bilet na wydarzenie kosztuje 40 zł. Więcej szczegółów dotyczących Wrocław Tattoo Konwent można znaleźć na stronie internetowej.

 

wroclaw.pl