Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał tramwajowego złodzieja

09.02.16 | 13:10

Wrocławski policjant ze Śródmieścia swoją służbę tego dnia rozpoczął "przed czasem". Idąc do pracy zauważył wołającą o pomoc kobietę. Okazało się, że chwilę wcześniej w tramwaju została okradziona z telefonu komórkowego. W wyniku podjętej interwencji funkcjonariusz zatrzymał mężczyznę podejrzanego o udział w kradzieży.  

Policjant z Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę podejrzanego o kradzież telefonu komórkowego. Funkcjonariusz idąc ulicami Ołbina do pracy zauważył kobietę wzywającą pomocy. Gdy do niej podszedł okazało się, że przed chwilą została okradziona. Jak wynikało z relacji 71 - latki, do zdarzenia doszło w tramwaju linii nr 9. Na chwilę przed zdarzeniem dwóch mężczyzn zrobiło wokół niej "sztuczny tłok". Gdy wysiadła z tramwaju zorientowała się, że z jej torebki zginął telefon komórkowy. Potem bezskutecznie żądała od nich zwrotu skradzionego mienia.  

Funkcjonariusz po zorientowaniu się co do całej sytuacji postanowił podjąć wobec wskazanych mężczyzn interwencję. Jeden z nich w pewnym momencie odrzucił od siebie należący do 71 - latki telefon komórkowy. Policjant zdążył zatrzymać podejrzanego. Następnie poinformował o całej sytuacji dyżurnego z Ołbina, który skierował na miejsce policyjny patrol.

Zatrzymany 46 - latek trafił do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze prowadzą czynności zmierzające do zatrzymania drugiego mężczyzny.

Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.