Wrocław na weekend- niedziela 24.08.2013

24.08.13 | 11:21

W ten weekend we Wrocławiu nie można się nudzić. Mamy dla Was całą listę atrakcji oraz propozycji na to, jak spędzić rozpoczynający się właśnie weekend. Puchar Świata w Łucznictwie przy Hali Stulecia, wyścigi konne na Partynicach, gra miejska w zoo dla najmłodszych, Bazar Smakoszy, kino plenerowe, Wake Park Night Show, a do tego koncerty i przedstawienia. Będzie się działo.

 

niedziela 25 sierpnia

 

1.X LETNIE SPACERY Z PRZEWODNIKIEM POZNAJEMY SWOJE MIASTO Z PRZEWODNIKAMI ODDZIAŁU WROCŁAWSKIEGO PTTK

Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK już po raz dziesiąty zaprasza na spacery po mieście w każdą sobotę i niedzielę od 15 czerwca do 15 września 2013 roku. Trasy wycieczek dotyczą wielu zagadnień: historii, zabytków architektury i przestrzeni kulturowej miasta oraz biografii osób związanych swym życiem lub pobytem z Wrocławiem. Lista tematów wycieczek w poszczególnych dniach dostępna na tablicy ogłoszeń w siedzibie Oddziału Wrocławskiego PTTK Rynek-Ratusz 11/12 oraz na stronach internetowych kpm.wroclaw.pl i www.rekreacja.wroc.pl.

W KAŻDĄ NIEDZIELĘ LIPCA I SIERPNIA O GODZ. 15.00 ? ZBIÓRKA OBOK KATEDRY

25.08.2013 (niedziela)
Dzieła sławnych architektów ? Langhansa ojca i syna. Plac obok kościoła św. Marii Magdaleny oraz wybrane obiekty architektury. Wycieczkę prowadzą: Damian Kanclerski i Małgorzata Rzeszutek


25.08.2013 (niedziela)

Spacer po Ostrowie Tumskim ? dla wrocławian i ich gości (1) oraz wycieczka tematyczna: ?Kościoły Ostrowa Tumskiego i Piaskowego? (2) Wycieczkę prowadzą: 1. Jadwiga Bałazińska 2. Janina Bednarska

2. Zespół Sonorita i śpiewaczka Monika Wieczorkowska na Festiwalu Forum Musicum

Zespół Sonorita i śpiewaczka Monika Wieczorkowska na Festiwalu Forum Musicum wspólnie wykonają pieśni sefardyjskie, czyli muzykę Żydów z Półwyspu Iberyjskiego (Sefarad), która przybierała rozmaite formy, m.in. pieśni, czy canticas, krótkich utworów na rozmaite tematy. Początek o godzinie 20.00 w Sali Wielkiej Ratusza. Bilety kosztują 10 zł i 20 zł.

3. Game Tour w Magnolia Park

24 i 25 sierpnia 2013 r. w godzinach od 10.00 do 20.00. Wstęp wolny. Magnolia Park zamieni się w wielką arenę gier komputerowych. Będzie można zasiąść w symulatorze Formuły 1, pograć na konsoli i rozegrać turniej piłki nożnej na światowym poziomie. Kolejna impreza z cyklu Game Tour sprawi, że prawdziwi gracze nie będą chcieli stąd wyjść. 

4. "Archeologiczna wyprawa"w Loopy's World na Bielanach Wrocławskich 

24 i 25 sierpnia Loopy?s World na Bielanach Wrocławskich - "Archeologiczna wyprawa" , czyli niecodzienne zabawy pod okiem niezagrożonych wyginięciem animatorów.


5. Wyspa Słodowa na weekend niedziela 25 sierpnia

Volleyball Wyspa Beach, czyli wielki turniej siatkówki plażowej
24 i 25  sierpnia w godz. od 14.00 do 20.00 odbędzie się wielki turniej siatkówki plażowej - Volleyball Wyspa Beach. Zgodnie z zasadami siatkówki plażowej w turnieju mogą wziąć udział dwuosobowe zespoły. Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Udział w rozgrywkach jest bezpłatny. Turniej odbędzie się w ramach projektu Sportowa Wyspa ? cyklicznie realizowanego na Wyspie Piaskowej.

Termin: 25.08.2013 (niedziela), 14.00 oraz 20.00

Gry planszowe na Wyspie Słodowej, w programie gry strategiczne, godz. 12.00-18.00
To już ostatnia odsłona gier planszowych na Wyspie Słodowej w tym roku. Podczas ostatniego spotkania z planszówkami w wypożyczalni pojawią się tytuły cieszące się największą popularnością podczas poprzednich spotkań oraz tzw. białe kruki. Jak co tydzień będzie można skorzystać z gier przygotowanych przez Stowarzyszenie Druga Runda na miejscu, a także zakupić ulubione egzemplarze w prowadzonym sklepiku. Gry strategiczne charakteryzuje zróżnicowana tematyka oraz niski czynnik losowy. Od graczy wymaga się planowania oraz opracowania strategii, która doprowadzi do zwycięstwa. Wbrew pozorom nie są to gry bardzo skomplikowane, a więc każdy może spróbować swoich sił. Obok gier strategicznych na Wyspie Słodowej będzie można oczywiście powrócić do ulubionych tytułów z wcześniejszych spotkań. Stałym bywalcom nie trzeba przypominać o piknikowych obyczajach, jakie wprowadzono na Wyspie Słodowej, zaś nowych gości zachęcani są do zabrania ze sobą prowiantu w koszyku, kocyka i umiejscowienia się na trawie.

Bajkobus na Wyspie Słodowej, godz. 16.00
W repertuarze: "Dzwon grzesznika" i "Czarownica z mostka". Pierwsza opowieść to historia z dreszczykiem. Ludwisarz Michał Wilde zabija swojego nieposłusznego czeladnika, którego podejrzewa o to, że zmarnował jego ciężką pracę nad dzwonem do kościoła św. Marii Magdaleny. W zamian sam zostaje skazany na śmierć. Nim jednak to nastąpi, udaje mu się ukończyć pracę nad dzwonem i usłyszeć jego dźwięk. Drugi spektakl niech będzie przestrogą dla wszystkich małych bałaganiarzy. Bohaterka jest dziewczynką o imieniu Martyna, która najbardziej na świecie nie lubi sprzątać. Nie reaguje nawet na prośby mamy. Jej poglądy ulegną jednak zmianie po spotkaniu z czarownicą Teklą, na wieki skazaną na zamiatanie Mostka Czarownic na wieży kościoła św. Marii Magdaleny.

Spektakle rozpoczną się o godzinie 16.00.

Ratownictwo sportowe na Wyspie Piaskowej
W najbliższą sobotę oraz niedzielę poznamy kolejny sport nieolimpijski - ratownictwo sportowe. Pod okiem zawodników z Wrocławskiej Drużyny Ratowniczej (WDR) każdy z odwiedzających wyspę będzie mógł poznać konkurencje rozgrywane w ramach tej dyscypliny, obejrzeć sprzęt, a także zapoznać się z technikami stosowanymi w tym sporcie.

Ratownictwo sportowe to jedna z najbardziej wszechstronnych dyscyplin na World Games. Łączy ze sobą pływanie wpław, w płetwach, na desce ratowniczej, kajaku, bieganie oraz konkurencje techniczne, jak rzut liną. Ratownictwo od paru lat stara się o swoje miejsce na olimpiadzie. Kilkanaście różnych konkurencji, rozgrywanych jest na czas oraz w modelu rywalizacji bezpośredniej.

Termin: 25.08.2013 (niedziela), godz. 14.00

6. Zwiedzanie Stadionu Wrocław

Pełne zwiedzanie (szatnie, strefa Super VIP, areszt stadionowy) w soboty i niedziele odbywa się w godzinach: 12.00, 14.00, 16.00. Wejście od ul. Królewieckiej (darmowy parking) i ul. Lotniczej. Czas zwiedzania ok. 1 godz. Ceny biletów: 12zł (normalny) oraz 10 zł (ulgowy). Płatność gotówką. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji oraz przedsprzedaży biletów. Zwiedzanie możliwe z wyłączeniem dni, w których na obiekcie odbywają się imprezy i dni poprzedzających imprezy. Od godz. 10 do 18 można również za darmo wejść na esplanadę Stadionu Wrocław i na trybunę D. Regulamin zwiedzania sobota-niedziela

7. Joga w Parku - joga dla każdego

W każdą niedzielę wakacji, Fabryka Energii ? Centrum Jogi Wrocław, zaprasza na bezpłatne zajęcia jogi w Parku Juliusza Słowackiego - przy Panoramie Racławickiej, o godz. 10.30. Joga w Parku, to okazja do wspólnego poćwiczenia jogi na świeżym powietrzu dla wszystkich chętnych ? zarówno dla osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności jogą, jak i dla tych praktykujących regularnie. Zajęcia prowadzą profesjonalni nauczyciele z Fabryki Energii - Centrum Jogi Wrocław i są w pełni dostosowane do warunków plenerowych. Wystarczy zabrać ze sobą zwykły koc lub matę i dołączyć do ćwiczących.

8. Wyścigi konne na Partynicach

8. dzień wyścigowy na Partynicach. W niedzielę, 25 sierpnia, wypada punkt kulminacyjny sezonu w wyścigach kłusaków francuskich ? Nagroda Cheval Français (gon. 4). Zgłoszonych zostało do niej siedem koni, które w 2013 r. wygrały sumę nagród 10 000 zł i więcej. Teoretyczną faworytką powinna być Nitisa Josselyn, najlepszy kłusak francuski w Polsce kilku ostatnich lat.
Pula nagród ósmego dnia wyścigowego to niemal 55 000 zł. 
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice, niedziela, 25 sierpnia 2013, 
start 1. gonitwy: godz. 14:15, wstęp wolny. 
 

9. Pokazy kendo oraz kaligrafii w Ogrodzie Japońskim

"Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI" zaprasza do Ogrodu Japońskiego na pokazy kendo połączone z warsztatami. Pokazy zaplanowano na godz. 15:20 oraz 16:20. Warsztaty będą prowadzone bez przerwy przez dwie godziny w pobliżu przystani dla łodzi. Pokazom kendo towarzyszyć będą warsztaty kaligrafii w pawilonie herbacianym. Spotkania będą organizowane w każdą niedzielę do połowy września. Na miejscu będzie można również uzyskać informacje o naborze do sekcji kendo.  
Pokazy i warsztaty kendo i kaligrafii, niedziela, 25 sierpnia, Ogród Japoński.


10. Śląsk Wrocław - Widzew Łódź na Stadionie Miejskim we Wrocławiu

Mecz Śląska Wrocław z Widzewem Łódź w ramach 5. kolejki T-Mobile Ekstraklasy odbędzie się w niedzielę, 25 sierpnia, o godz. 15:30 na Stadionie Wrocław.

11. Lato na pergoli

PUCHAR ŚWIATA W ŁUCZNICTWIE. IV Runda Pucharu Świata Seniorów w Łucznictwie, Pergola przy Hali Stulecia. Puchar Świata w łucznictwie obejmuje strzelanie z łuków klasycznych i bloczkowych. Medale zostaną przyznane w kilku kategoriach: indywidualnej kobiet i mężczyzn, par mieszanych, czyli tzw. mikstów, i rozgrywek drużynowych. Finały w sobotę i niedzielę. Po każdym z finałów ? krótka ceremonia wręczenia medali.
IV Runda Pucharu Świata Seniorów w Łucznictwie, Pergola przy Hali Stulecia w godz. 11.00-17.00 Wstęp wolny.

Niedziela 25 sierpnia
8.00-16.00 - plac pod Iglicą: Giełda Staroci

12. Synagoga pod Białym Bocianem - Klezmer far ale

Improwizacje klezmerskie inspirowane twórczością Edwarda Griega i Fryderyka Chopina. WSTĘP WOLNY (25.08, godz. 17.00) Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 5a

Koncert wieńczy kurs mistrzowski (19.08-24.08) Helmuta Eisela dla wszystkich instrumentów. Czerpiąc ze światowej tradycji klezmerskiej, Helmut Eisel używa klarnetu z taką swobodą, jakby posługiwał się ludzkim głosem. Przez lata wypracował własne metody improwizacji, z którymi zapoznał uczestników warsztatów. Bezpłatne bilety dostępne będą w dniu koncertu w Synagodze pod Białym Bocianem (ul. Włodkowica 5a, Wrocław). Zachęcamy do rezerwacji wejściówek. Rezerwacja: e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel.: 71 782 81 23 lub 71 341 89 47.

13. XX Międzynarodowy Festiwal Non Sola Scripta 2013

Niedziela, 25 sierpnia, godz. 19.00, kościół św. Krzyża, Ostrów Tumski

W programie: Franz Loerch (Monachium) - organy, Romuald Erenc - gitara klasyczna

 

14. VIII Wieczory organowe u Bożej Opatrzności

 

15. TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW WROCŁAWIA, ROZKŁAD JAZDY ZABYTKOWEJ LINII TRAMWAJOWEJ 

 Od 16 maja 2013 do 31 sierpnia 2013  odjazdy - niedziele

TRASA CZERWONA

godz.

godz.

godz.

godz.

godz.

godz.

godz.

godz.

godz

przystanek

pl. Teatralny

12.00

13.00

14.00

15.00

16.00

17.00

18.00

19.00

20.00

x

pl.Dominikański

12.20

13.20

14.20

15.20

16.20

17.20

18.20

19.20

20.20

x

Hala Stulecia

12.55

13.55

14.55

15.55

16.55

17.55

18.55

19.55

20.55

x

 

TRASA ŻÓŁTA

 godz.

godz.

 godz.

godz.

godz.

godz.

godz.

przystanek

Hala Stulecia

13.00

14.00

15.00

16.00

17.00

18.00

19.00

x

pl.Dominikański

13.40

14.40

15.40

16.40

17.40

18.40

19.40

x

pl. Teatralny

13.50

14.50

15.50

16.50

17.50

18.50

19.50

x

 

RODZAJE BILETÓW;          NORMALNY             ULGOWY

TRASA CZERWONA                4.00 ZŁ                2.00 ZŁ 
TRASA ŻÓŁTA                         4.00 ZŁ                2.00 ZŁ 
OBIE TRASY                           6.00 ZŁ                 3.00 ZŁ

Do przejazdów ulgowych uprawnieni są; dzieci w wieku szkolnym, studenci i emeryci z ważną legitymacją.