Weekendowe premiery filmowe

17.05.14 | 07:43

"Uśpieni"

To horror Johna Poguea, scenarzysty "Wydziału pościgowego". Charyzmatyczny profesor uniwersytecki Coupland (Jared Harris), którego metody pracy wzbudzają wiele kontrowersji, zachęca swoich studentów do wzięcia udziału w niebezpiecznym doświadczeniu. Ich wspólne działanie ma doprowadzić do stworzenia poltergeista, co według teorii Couplanda jest możliwe, gdy skumuluje się odpowiednią ilość negatywnej ludzkiej energii...

Kino: Multikino, Dolnośląskie Centrum Filmowe, Kino Helios, Cinema City

"Godzilla"

To zapierająca dech w piersiach reaktywacja historii kultowej postaci zrodzonej w wytwórni Toho. Tworzony z rozmachem film przygodowy, który pokazuje walkę najsławniejszego na świecie potwora przeciwko złym stworzeniom, które czerpią siłę z arogancji ludzkości wobec nauki i zagrażają światu. "Godzillę" wyreżyserował Gareth Edwards, twórca melodramatu science fiction "Strefa X". W filmie wystąpili zaś m.in.: Aaron Taylor-Johnson ("Kick-Ass"), Juliette Binoche ("Cosmopolis"), Sally Hawkins ("Blue Jasmine"), David Strathairn ("Lincoln") i Bryan Cranston ("Operacja Argo"). 

Kino: Multikino, Dolnośląskie Centrum Filmowe, Kino Helios, Cinema City

"Grace księżna Monako"

Życie gwiazdy filmowej, zawrotna kariera uwieńczona Oscarem i wielka sława to tylko początek baśniowego życia Grace Kelly, skromnej dziewczyny z Filadelfii. Kiedy ma już niemal wszystko, poznaje Księcia Monako Rainiera III. Zakochują się oni w sobie od pierwszego wejrzenia. Grace decyduje się porzucić Hollywood dla jednej, najważniejszej roli w swoim życiu - zostaje Księżną. Od tej pory plan zdjęciowy zastępują jej europejskie salony. U boku ukochanego od nowa musi zbudować swój świat, w nieznanym kraju, wśród koronowanych głów. Wydaje się, że nic nie jest w stanie przerwać tego pięknego snu. Jednak gdy zbliża się francuska inwazja na Monako w 1960 roku, Grace staje przed zupełnie nowym wyzwaniem. Jej rola w nadchodzącym dramacie okaże się kreacją jej życia. Film "Grace księżna Monako" wyreżyserował Olivier Dahan ("Niczego nie żałuję - Edith Piaf"). W rolach głównych zobaczymy zaś Nicole Kidman, Tima Rotha i Milo Ventimiglię. 

Kino: Multikino, Dolnośląskie Centrum Filmowe, Kino Nowe Horyzonty, Kino Helios, Cinema City

"Tom"

Tom, młody copywriter, jedzie na pogrzeb kochanka. Na miejscu odkrywa, że nikt nic nie wie ani o nim, ani o tym, co go łączyło ze zmarłym. Brat kochanka ustala zasady dziwnej gry i wciąga w nią Toma. By chronić dobre imię rodziny i pogrążoną w żałobie matkę, Tom przyjmuje rolę rozjemcy w domu, którego niejasna przeszłość rzuca jeszcze większy cień na jego "przygodę" na farmie.

Kino: Kino Nowe Horyzonty

"Pancernik Patiomkin"

Arcydzieło Siergieja Eisensteina o rewolucyjnym wydźwięku. Rok 1905. Załoga pancernika Potiomkina zacumowała u wybrzeży Odessy. Przebywający od dłuższego czasu w porcie i przetrzymywani w nieludzkich warunkach, marynarze odmawiają zjedzenia zepsutego mięsa, którym karmią ich kucharze. Kapitan rozkazuje rozstrzelać wszystkich, którzy wywołali protest i odmawiają jedzenia posiłku. Pluton konsekwentnie stawia się jednak przełożonemu. Rozpoczyna się rewolucja. Marynarze opanowują statek i usiłują wywołać powstanie w Odessie. Na reakcję carskich władz nie trzeba było długo czekać. Masakra mieszkańców miasta wisi w powietrzu.

Kino: Kino Nowe Horyzonty

"Obywatel roku"

Norwegia, kraj porządnych ludzi. A najbardziej porządnym z porządnych jest Nils. W uznaniu ciężkiej pracy na rzecz społeczności oraz przepustowości lokalnych dróg zdobył właśnie tytuł Obywatela Roku. Radość Nilsa nie trwa jednak długo. Jego syn staje się przypadkową ofiarą w porachunkach przestępczego półświatka. Nils rozpoczyna prywatne śledztwo.

 

wroclaw.pl
Photo credit: thequietonesmovie.com