Oszustka wyłudziła pół miliona złotych kredytu

17.05.14 | 14:04

Wyłudziła blisko pół miliona kredytu, posługując się sfałszowanymi dokumentami. Pieniądze przeznaczone były na zakup wartego 550 tys. złotych, luksusowego samochodu - Lamborghini Gallardo Spyder. Kobieta zatrzymana przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odpowie teraz przed sądem.

 

Funkcjonariusze Wydziału Policji we Wrocławiu zatrzymali 56 - letnią kobietę, mieszkankę Wrocławia, podejrzewaną o to, że, posługując się sfałszowanymi dokumentami, wyłudziła kredyt w kwocie blisko pół miliona złotych na zakup luksusowego samochodu - Lamborghini Gallardo Spyder o wartości 550 tys. złotych, który to następnie przywłaszczyła, nie spłacając zaciągniętych zobowiązań.

Oprócz kobiety, która trafiła do policyjnego aresztu, policjanci zajmujący się tą sprawą, ustalili i zatrzymali także dwóch mężczyzn, w wieku 38 i 42 lat, mieszkańców województwa opolskiego, podejrzewanych o związek z tą sprawą. Przywłaszczony samochód, funkcjonariusze odnaleźli właśnie w jednej z miejscowości województwa opolskiego. Auto zaparkowane było na jednej z prywatnych posesji. Samochód został przez policjantów zabezpieczony.

Zatrzymana w tej sprawie kobieta usłyszała już zarzuty. Za czyny, o które jest podejrzana, w świetle obowiązujących przepisów, grozi jej kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym rolę, jaką odegrali w niej obaj mężczyźni.

 

wroclaw.pl
Photo credit: dolnoslaska.policja.gov.pl