Żółty Marsz Życia

18.05.14 | 07:57

Propagowana będzie idea programu Pola Nadziei, czyli budowanie poczucia wspólnoty i solidarności z podopiecznymi hospicjów i ich rodzinami, rozwijanie odruchów pomocy i empatii wobec chorych; pamiętanie, że bycie pod opieką hospicjum to nadal życie ze wszystkimi jego przejawami.

Ubierzcie się na żółto!

Radosny przemarsz ruszy spod Muzeum Narodowego i przejdzie do Hali Stulecia. Rytm będą nadawać młodzi muzycy z formacji Sambinha Wratislavia ze Szkoły Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz pod wodzą Andrzeja Waloszczyka

- Zapraszamy rodziny, pary, singli, starszych i młodych do radowania się życiem. Przybywajcie ubrani na żółto w dobrych humorach, aby zamanifestować radość z życia. - apelują organizatorzy - A kiedy już dotrzemy na Pergolę zrobimy wspólnie COŚ.

Wiosną maszerują, jesienią sadzą żonkile

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci od czterech lat bierze udział w akcji Pola Nadziei i zaprasza do uczestnictwa w niej mieszkańców Wrocławia i województwa. Pola Nadziei to międzynarodowa akcja, której celem jest pozyskanie pieniędzy na rzecz hospicjów i pomoc ludziom terminalnie chorym. Jednocześnie jest to szeroka i długotrwała akcja edukacyjna.

Wyrazem solidarności ze wszystkimi dotkniętymi cierpieniem jest jesienna akcja sadzenia żonkili - kwiatów już od starożytności symbolizujących nadzieję oraz zwycięstwo życia nad śmiercią. Szkoły i przedszkola, które dołączyły do programu, a jest to prawie 160 placówek na terenie Dolnego Śląska, obsadziły swoje rabatki.

Od jesieni trwa w szkołach akcja edukacyjna dotycząca bezinteresownej pomocy oraz rozwoju wolontariatów szkolnych. Pracownicy i wolontariusze Fundacji spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby przybliżyć im sferę pomagania oraz empatii, aby wykształcić społeczną wrażliwość i przyszłych filantropów działających na rzecz lokalnej społeczności.

Marsz wyruszy o godzinie 15.00, spod Muzeum Narodowego.

 

 

wroclaw.pl
Photo credit: Jack W. Pearce / Foter / Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0)