Trochę pomysłów na spędzenie niedzieli

18.05.14 | 11:01

Niedziela na scenie Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka

17.00, WCTD, ul. Kuźnicza 29a

O godzinie 17:00 na scenę wróci "Wspaniała przygoda zająca Teofila". to ciepła opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i przełamywaniu własnych ograniczeń. Główny bohater, zając Teofil, to zwierzątko niezwykle nieśmiałe, lecz spragnione towarzystwa. Poszukując przyjaciół, spotyka szereg niezwykłych postaci, wśród których znajdują się choćby zapracowany szczur, wyjątkowa, "najwyjątkowsza" ropucha, która nie chce się zadawać z byle kim, i sympatyczny motyl, Tolek. Prawdziwą rewolucję w życiu Teofila zapoczątkuje jednak spotkanie z... czarownicą. Na spektakl zapraszamy dzieci w wieku od lat 4.

Bilety w cenie 18 zł (normalny), 14 zł (rodzinny)

Rezerwacja biletów:

Od poniedziałku do piątku obowiązuje rezerwacja internetowa. W weekendy rezerwacja telefoniczna pod nr telefonu 608 432 224. Więcej informacji www.wctd.wroclaw.pl.

Ekojarmark na Szewskiej

godz. 10.00-18.00

Jarmarki Ekologiczne to święto lokalnych produktów i ekologicznej żywności w centrum Wrocławia! Zapraszamy na spotkanie z lokalnymi producentami, rzemieślnikami i rolnikami ekologicznymi oraz pokazy, warsztaty, konkursy.

"Moje Miasto - Czyste Miasto", czyli Zielone Koło Fortuny 18 maja, niedziela, godz. 14.00-16.00

Sprawdzian wiedzy na temat ekologii, przyrody w mieście, a także sposobów dbania o czystość w mieście. Odpowiedzi mogą nie być wcale takie oczywiste... Na śmiałków, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytania, czekać będą upominki - niespodzianki!

Giełda Zwierząt Egzotycznych

godz. 10.00-15.00, Uniwersytet Przyrodniczy na pl. Grunwaldzkim 24A (w holu na parterze Centrum Dydaktyczno-Naukowego), bilety 5 zł, dzieci do lat 10 - 2 zł

Jaszczurki, węże, płazy i owady - dla niektórych to obrzydliwe stwory, z którymi woleliby nigdy nie mieć do czynienia, dla innych to piękne i fascynujące zwierzęta, które z powodzeniem odgrywają rolę domowych pupili. Na Giełdzie będzie można zobaczyć masę egzotycznych zwierząt, dowiedzieć się jak je hodować, zakupić niezbędny do tego sprzęt a nawet... zwierzaka. 

Wystawa "Kryminalny Wrocław" w Muzeum Archeologicznym

godz. 10.00-17.00, Arsenał, ul. Cieszyńskiego 9

Na wystawie "Kryminalny Wrocław" w Muzeum Archeologicznym prezentowane są eksponaty ze zbiorów Katedry Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego z okresu 1908-1945.

"Kryminalny Wrocław". Wystawa w Muzeum Archeologicznym w Arsenale Miejskim (ul. Cieszyńskiego 9) od 15 maja do 6 lipca.

Festiwal Wysokich Temperatur

godz.12.00-18.00, ogród Akademii Sztuk Pięknych, ul. Traugutta 19/21

Przewidywana temperatura we Wrocławiu sięgnie w najbliższy weekend 1550 stopni Celsjusza. Szczytowe temperatury będą notowane w ogrodzie ASP przy ul. Traugutta, gdzie płonąć będzie ogień w piecach do wypalania ceramiki i wytapiania żeliwa i szkła. Wokół będą się uwijać artyści, prawdziwi mistrzowie pracy z ogniem.

Bajkowa niedziela w Bielanach - "Ali-Baba i czterech rozbójników

godz. 13.00, 15.00 i 17.00, PH Auchan Bielany, ul. Francuska 6

Najmłodsi wyruszą w teatralną podróż z "Ali Babą i czterema rozbójnikami". Ali Babie, który ma magiczną formułę "Sezamie, otwórz się!", uda się dostać do groty skrywającej wspaniałe skarby? Z pewnością będzie potrzebował pomocy małych widzów. Sam nie da rady bowiem stawić czoła czterem rozbójnikom pilnującym kosztowności. Na najmłodszych czekają więc zaskakujące zmiany scenografii, barwne lalki, a także wartka i pełna humoru akcja.

Mecz futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław - Warsaw Eagles

Stadion Olimpijski, godz. 13:30

W niedzielę, 18 maja, na Stadionie Olimpijskim odbędzie się mecz futbolu amerykańskiego, w którym Pantery Wrocław zmierzą się z Warsaw Eagles. Mecz rozpocznie się o godz. 13.30. Na wszystkich kibicują czekają pokazy Wild Cats Cheerleaders, zabawy z wyjątkową maskotką i wielkie grillowanie.

Dzień wyścigowy na Partynicach

ul. Zwycięska 2, godz. 14:15, wstęp wolny

W niedzielę, 18 maja, na wrocławskich Partynicach odbędą się pierwsze w tym sezonie gonitwy z przeszkodami. W programie niedzielnego mityngu są dwie gonitwy z płotami. Zaplanowano także dwie gonitwy dla trzyletnich koni arabskich oraz jedną przeznaczoną dla trzyletnich folblutów.

70. rocznica bitwy pod Monte Cassino

godz. 16.00, Plac Gołębi

Nie żyją już kombatanci bitwy o Monte Cassino, którzy mieszkali we Wrocławiu. Jednak pamięć o nich jest żywa. Damy temu świadectwo 18 maja 2014 roku, kiedy podczas happeningu na Placu Gołębim wrocławianom i turystom rozdawać będziemy ulotki z informacjami o bitwie i tekstem pieśni "Czerwone Maki na Monte Cassino" oraz przypinać maki z bibułki wykonane przez uczniów wrocławskich szkół.

Zapraszamy na koncert pieśni patriotycznych do Sali Wielkiej Starego Ratusza. Koncert chóru "Piastuny" rozpocznie się o 16.00. Warto przyjść wcześniej, gdyż liczba miejsc jest ograniczona, a wstęp - wolny. 
W Klubie "Konspira" (wejście od pl. Solnego przy przejściu do ulicy Szajnochy) stoisko z patriotycznymi gadżetami wystawia Stowarzyszenie "Odra Niemen".

Tam też można zagrać w edukacyjną grę z historykami z wrocławskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego.

Turniej kwalifikacyjny do siatkarskich mistrzostw Europy 2015

Hala Stulecia

W dniach 16-18 maja we wrocławskiej Hali Stulecia odbędzie się pierwszy turniej kwalifikacyjny do siatkarskich mistrzostw Europy 2015. W stolicy Dolnego Śląska rywalizować będą zespoły z grupy A, w której zagrają reprezentacje Polski, Słowenii, Łotwy i Macedonii.

Plan turnieju we Wrocławiu:

18 maja

Macedonia - Łotwa (15.00)

Polska - Słowenia (18.00)

Wernisaż z Muzyką: Nastroje - wernisaż Katarzyny Morańdy oraz koncert JAZZOWY NOTES

godz. 18.00, Wrocławski Klub Formaty, ul. Samborska 3-5, wstęp wolny

KATARZYNA MORAŃDA "NASTROJE" (wystawa potrwa do 18 czerwca)

Obrazy przedstawiają oblicza różnych kobiet, które są we mnie, w zależności od dnia, chwili, nastroju, sytuacji. Jak każda kobieta - raz jestem aniołem, raz demonem, czasem małą dziewczynką - a czasem najzwyczajniej przyglądam się sytuacji by umieć w niej zaistnieć. Obraz są odpowiedzią na to kim jestem, albo kim chcę czasem być...

Katarzyna Morańda - urodzona we Wrocławiu w 1976 r. W latach 1995-2000 studiowała na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej na kierunku: Gospodarka Przestrzenna w zakresie specjalności: Planowanie Przestrzenne. 

JAZZOWY NOTES - duet, założony w 2012 roku, przez dwójkę przyjaciół, których połączyła wspólna pasja - jazz. Zespół wykonuje własne kompozycje oraz covery a to wszystko w klimacie jazzowym i nu jazzowym.

Skład:Michał Pszczółka - instrumenty klawiszowe (piano, synth), Łukasz Makos - Saksofon tenorowy, klarnet, synth, beatbox.

Festiwal Wroclove Design

godz. 9.00, Dworzec Główny PKP

Druga edycja, ale pierwsza na Dworcu Głównym PKP. Po raz kolejny organizowana z myślą o każdym, kto chce dotknąć, dyskutować, doświadczyć designu, czyli niełatwej, ale przyjemnej sztuki projektowania. Festiwal Wroclove Design zaczyna się w środę, 14 maja, i potrwa do niedzieli 18 maja. Mogą w nim na równych prawach uczestniczyć osoby niepełnosprawne.

Impreza została podzielona na strefy - rzemiosła, technologii, przestrzeni, bez barier, open space, dla biznesu i dla dzieci. W każdej odwiedzający powinni znaleźć coś dla siebie.

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na Pergoli

godz. 21.30, fontanna multimedialna przy Pergoli

Od 16 do 18 maja o 21.30 odbędą się pokazy: Katedra Demokracji, Cztery Żywioły oraz Mikro i Makrokosmos.

 

wroclaw.pl