Koncert Chóru Filharmonii Wrocławskiej

18.05.14 | 14:37

Uhonorowany w kwietniu BBC Music Magazine Award Chór Filharmonii Wrocławskiej, pierwszy polski chór, który wystąpił na legendarnym festiwalu BBC Proms w Londynie, zespół ceniony i nagradzany na całym świecie wystąpi w Filharmonii pod dyrekcją Richarda Zielińskiego, amerykańskiego dyrygenta polskiego pochodzenia.

W zróżnicowanym i niezwykle ciekawym repertuarze pozwalającym zaprezentować chórzystom pełną gamę ich technicznych i artystycznych umiejętności, znalazły się dzieła najróżniejszych kompozytorów specjalizujących się w muzyce wokalnej, od utworów dwudziestowiecznych amerykańskich twórców, takich jak: Rene Clausen, Howard Harold Hanson czy William Albright po dzieła renesansowego polskiego kompozytora i poety Wacława z Szamotuł.

Wśród bogactwa repertuaru, który usłyszymy, warto zwrócić uwagę na Exsultate Deo - aranżację znanego tekstu sakralnego "Głoś imię Pana" autorstwa współczesnego polskiego kompozytora, Marka Jasińskiego. Najważniejszym nurtem jego twórczości była muzyka wokalna, a większość utworów napisał do tekstów Psalmów.

Na koniec koncertu razem z naszymi znakomitymi chórzystami zaśpiewa Chór Melomana, czyli grupa amatorów-miłośników śpiewu, którzy przez cały sezon artystyczny uczą się pod dyrekcją chórmistrzyni Agnieszki Franków-Żelazny i próbują swych sił na filharmonijnej scenie.

18.05.2014, niedziela, godz. 18:00
Sala koncertowa Filharmonii
Koncert Chóru Filharmonii Wrocławskiej

Richard Zieliński - dyrygent 
Chór Filharmonii Wrocławskiej

Program:
R. Clausen, H. Hansen, W. Albright, R. Shaw, A. Parker, F. Ticheli, E. Whitacre, D. Moe, Wacław z Szmotuł, M. Jasiński, L. Larsen, R. Flack, S. Wonder, S. Paulus, D. Argento