300. krasnal zamieszka we Wrocławiu

20.05.14 | 07:04

Jutro o godzinie 11:30 przy wejściu do Hotelu Europejskiego, nastąpi uroczyste odsłonięcie krasnala "Europejczyka". To oficjalny krasnal nr 300 we Wrocławiu.

"Badacze skrzaciej genealogii dotarli do Kroniki Krasnoludków, gdzie znaleźli zaskakującą notkę: pierwszy krasnal, jakiego widział świat pojawił się właśnie na wrocławskiej ziemi! Nikt nie wie, skąd tutaj przywędrował, ale to właśnie na Dolnym Śląsku postanowił się osiedlić. Dlatego jeśli kiedykolwiek ktoś się Was zapyta, kto jest najstarszym wrocławianinem, odpowiadajcie bez wahania: Papa Krasnal!"  (cyt: www.krasnale.pl)

Wycieczki Tropem Krasnali lub Wrocławski Festiwal Krasnoludków to imprezy, które na stale zagościły w serach wszystkich wrocławian oraz turystów odwiedzających nasze miasto.

Od środy na oficjalnej mapie wrocławskich krasnali pojawi się "Europejczyk".

- Wrocław staje się miastem europejskim, na ulicach coraz częściej słychać zagranicznych turystów. To właśnie ludzie odwiedzający nasze miasto zarażają je europejskim klimatem. W 2016 roku Wrocław stanie się Europejską Stolicą Kultury, a w miesiącu maju obchodzimy przecież 10 lecie wstąpienia do Unii Europejskiej. Pojawienie się "Europejczyka" doskonale wpisuje się w te obchody. Tym samym stanie się on wizytówką europejskiego Wrocławia i patronem wszystkim odwiedzających nas turystów - zaznacza Zbigniew Pasieka, dyrektor marketingu firmy Cohm, zarządcy zabytkowych hoteli na ul. Piłsudskiego.

Krasnal "Europejczyk" będzie witał wszystkich przyjezdnych. Na stałe zagości przy wejściu do Hotelu Europejskiego przy ul. Piłsudskiego 88 we Wrocławiu.

- Minęło już kilka lat od kiedy krasnale stały się wizytówką i symbolem naszego Miasta. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów. Dodatkowo - krasnal numer 300 -  brzmi dumnie. Oprowadzając przyjezdnych, turystów czy wycieczki z dziećmi - na trasie od Dworca Głównego PKP do Nowego Teatru Capitol, brakowało nam zawsze jakiegoś Europejczyka  - dodaje Marek Mikłaszewski, administrator forum internetowego o Wrocławskich Krasnalach.   http://www.krasnalove.fora.pl

Za projekt i kreacje krasnala Europejczyka odpowiada Pani Beata Zwolańska - Hołod. Artystka ukończyła liceum plastyczne w Kielcach (wydział snycerstwo artystyczne) i  Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu (wydział rzeźba).

Harmonogram spotkania:

  • 11.15 - 11.30 - Oczekiwanie na Gości ( przygrywa Zespół  Dixie Tigers Band)
  • 11.29 Hejnał krasnoludkowy
  • 11.30 Powitanie Gości oraz krasnali z całego świata przez Prezesa  Cohm - Bartosza Gebela
  • 11.40 odczytanie oficjalnej historii Krasnala Europejczyka
  • 11.45 - odsłonięcie krasnala  - przecięcie wstęgi
  • 11.50 - sesja zdjęciowa
  • 11.55 - zaproszenie na poczęstunek do Kawiarni Europejskiej