Zobacz Puchar MŚ w siatkówce

15.06.14 | 13:47

Ma prawie 43 cm wysokości i waży 9 kg, a jego wykonanie zajmuje 120 godzin skrawania, 24 godziny ręcznego polerowania i 60 godzin programowania plików 3d do obrabiarek.  Marzenie wszystkich siatkarzy - trofeum Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn do zobaczenia na wrocławskim Rynku już dziś.

Puchar będzie prezentowany w specjalnym namiocie  od godz. 14.00 do 20 w ramach Trophy Tour.

Program

O każdej pełnej godzinie będzie można usłyszeć krótka historię MŚ w Piłce Siatkowej czy historię pucharu. Podczas zwiedzania sfery uruchomiony zostanie fotomat, a każdy chętny będzie mógł zrobić sobie zdjęcie na tle trofeum. Między godz. 14.00 a 15.45 zaplanowano m.in. konkursy z nagrodami czy premierową prezentację piosenki z płyty, która wydana będzie przez PZPS na Mistrzostwa Świata.

Wydarzenia na scenie

15:45-17:00 - zespół Volleyband cz.I
17:00 - oficjalne wystąpienia
17:45 - zespół W samo południe
18:45 - zespołu PowerGrass
20:00 - zamknięcie aktywności na scenie

O pucharze

Projekt koncepcyjny pucharu opracował Marco Heera z agencji kreatywnej Achtung! Trofeum składa się z 12 indywidualnych części, przedstawiających 12 zawodników (na boisku lub w drużynie). Pojedyncze elementy łączą się ze sobą, symbolizując rotację siatkarzy na boisku, we wnętrzu pucharu tworzą kształt piłki. Za produkcję pucharu odpowiadało Eichenberger LTD. Firma specjalizuje się w złożonej obróbce metali, głównie dla szwajcarskiego przemysłu zegarmistrzowskiego i jubilerskiego.

Mistrzostwa świata rozpoczną się 30 sierpnia, a pierwszy mecz we Wrocławiu, w którym Wenezuela zagra z Argentyną, odbędzie się już dzień później.

 

wroclaw.pl