Nowy lokal na dworcu Wrocław Główny

16.06.14 | 15:46

Podróżni i wrocławianie mogą skorzystać z nowego lokalu gastronomicznego na dworcu Wrocław Główny. W ofercie znajdą nie tylko dania tradycyjne, ale również pizzę czy zapiekanki.

Bar Tradycja, to nowo otwarty lokal gastronomiczny na dworcu Wrocław Główny. Zlokalizowany w budynku głównym, tuż obok wyjścia w kierunku ulicy Piłsudskiego. Jest czynny przez całą dobę, od poniedziałku do niedzieli. W jego ofercie podróżni znajdą dania tradycyjne, pizzę oraz zapiekanki. Mocnym punktem lokalu są przede wszystkim te pierwsze, ponieważ jest on członkiem Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Dolny Śląsk. Zrzesza ona podmioty podtrzymujące tradycje kulinarne regionu oraz korzystające z produktów wytworzonych przez lokalnych przedsiębiorców.

 - Pomimo tego, że nasz lokal jest niewielki, chcemy zapewnić podróżnym i wrocławianom potrawy, których nie znajdą w pozostałych lokalach gastronomicznych na dworcu Wrocław Główny - mówi Irena Bernagiewicz-Garbera, właścicielka Tradycji. 

Wśród dań obiadowych znajdziemy nie tylko "klasyki" rodzimej kuchni takie jak pierś z indyka, kotlety mielone czy karczek w sosie myśliwskim, ale również dania regionalne kartacze z mięsem czy kiszniak w sosie grzybowym. Interesująca jest oferta zup. Zawsze będą dostępne dwie: flaczki i żurek oraz tak zwana "zupa dnia", która codziennie będzie inna. - Proponujemy na przykład war ze zlepieńcami wywodzący się z tradycyjnych przepisów łemkowskich. Ta zupa w 2012 roku otrzymała perłę za najlepsze danie regionalne w Polsce - mówi Bernagiewicz- Garbera.

Oczywiście w ofercie będą również pierogi z mięsem, szpinakiem i ruskie - wszystkie wytwarzane na bazie lokalnych produktów. Właściciele baru zastanawiają się nad rozszerzeniem swojej oferty o śniadania, oczywiście również z tradycyjnym akcentem. 

Tradycja to kolejny, po KFC i kawiarni Starbucks lokal, otwarty w tym roku na dworcu Wrocław Główny. Pod koniec ubiegłego roku rozpoczęła działalność piekarnio-cukiernia Back-Factory i bar Bocadillo.