Praca w Amazon Wrocław

17.06.14 | 08:13

W podwrocławskim centrum logistycznym Amazon w Bielanach Wrocławskich pracę znajdzie około 2 tys. osób. Dodatkowo, w sezonie przedświątecznym, koncern planuje zatrudnić tam nawet 3 tys. pracowników tymczasowych.

Centra zlokalizowane pod Wrocławiem i Poznaniem rozpoczną działalność we wrześniu 2014.

Amazon rozpoczął rekrutację do swoich dwóch centrów już w styczniu bieżącego roku. Menedżerowie oraz specjaliści nadal mogą składać swoje oferty na stronie Amazon. Natomiast kolejny etap rekrutacji, który rozpoczął się 13 czerwca, dotyczy zatrudnienia kolejnych 100 pracowników na stanowiska liderów zespołów pracowniczych (Lead Employees) do każdego centrum. Ta faza rekrutacji potrwa do końca lipca 2014.

Podczas trzeciego etapu, który będzie trwał od lipca do grudnia 2014, Amazon zatrudni w każdym z centrów ponad 700 pracowników na stanowiska produkcyjne, związane z pobieraniem, pakowaniem i układaniem towarów, a także stworzy tysiące tymczasowych miejsc pracy w okresie przedświątecznym. W każdym z centrów logistycznych Amazon planuje stworzyć do 2 tys. stałych miejsc pracy oraz dodatkowe 3 tys. dla pracowników tymczasowych.

Cieszymy się, że nasza obecność w Europie zostanie rozszerzona o trzy centra logistyczne w Polsce, oraz że stworzymy tysiące stałych miejsc pracy - mówi Tim Collins, dyrektor operacyjny Amazon na Europę. - Doceniamy współpracę z parterami oraz władzami państwowymi i lokalnymi, dzięki którym plany związane z centrami logistycznymi urzeczywistniły się w tak szybkim czasie.

Amazon - oferty pracy po polsku

W celu złożenia aplikacji kandydaci mogą skorzystać ze strony pracawFC.amazonjobs.com. Cały proces zajmuje nie dłużej niż 30 minut i stanowi duże ułatwienie dla osób, które zdecydowały się aplikować na oferowane stanowiska.

Polskie centra logistyczne zostaną włączone do europejskiej sieci Amazon.

Rekrutacja na wszystkie stanowiska jest przeprowadzana za pomocą aplikacji poprzez portal rekrutacyjny Amazona.

Inwestycja Amazona w Bielanach Wrocławskich

Powstające właśnie centrum logistyczne Amazona to dopiero część inwestycji tego koncernu w Bielanach Wrocławskich pod Wrocławiem. W planach jest otwarcie kolejnego centrum logistycznego tuż obok tego, które właśnie powstaje. Zostanie ono uruchomione w 2015 r. Każde z nich będzie zajmowało powierzchnię ok. 95 tys. m2, czyli około 13 boisk piłkarskich.

Amazon to amerykańska spółka z siedzibą w Seattle, która prowadzi największą na świecie sieć sprzedaży wysyłkowej. Jest jednym z pionierów w sprzedaży elektronicznej. Swoją działalność rozpoczęła w 1994 r. Na początku swego istnienia Amazon był księgarnią internetową. Wkrótce jego asortyment poszerzył się m.in. o takie artykuły, jak: DVD, muzyka, sprzęt komputerowy, elektronika, meble, towary spożywcze i wiele innych. Oddziały Amazonu działają w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Chinach, Japonii, Włoszech, Hiszpanii i Brazylii. Od sierpnia 2013 r. Amazon jest również internetowym domem aukcyjnym.

 

wroclaw.pl