Gdzie latają wrocławianie?

17.06.14 | 09:21

W tym roku, wcześniej niż w poprzednim, wypełniły się miejsca w samolotach tanich linii lotniczych i w czarterach. Z Wrocławia latamy chętnie do Rzymu, Malagi, Alicante i Barcelony.

W maju samoloty operujące na tych trasach wypełniły się do ostatniego miejsca. Rekordowy pod względem wzrostu okazał się Rzym, gdzie sprzedano 90,4 proc. wszystkich oferowanych w tym czasie biletów. Dla porównania, w kwietniu 2014 było to niecałe 83 proc. Wśród najchętniej wybieranych przez pasażerów kierunków niskokosztowych znalazły się też trzy hiszpańskie miejscowości: Malaga (wypełnienie w maju: 91,6 proc), Barcelona (89,6 proc.) i Alicante (89,8 proc.).

- Dolnoślązacy, już trzeci sezon, mogą wybierać spośród siedmiu typowo wakacyjnych tanich połączeń do Hiszpanii, Włoch i Grecji - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław. - Średnie wypełnienie na poziomie 90%, i to jeszcze w maju, zatem przed szczytem wakacyjnym, pokazuje, że urlop organizowany na własną rękę ma coraz więcej entuzjastów - dodaje.

Nie tylko zainteresowanie lotami niskokosztowymi na południe Europy potwierdza, że pasażerowie wrocławskiego lotniska rozpoczęli wakacje w tym roku wcześniej niż w ubiegłym.
- Jeszcze w kwietniu z Wrocławia wylecieli pierwsi turyści na Kretę, a w maju na Zakynthos. W ubiegłym roku loty czarterowe do Grecji realizowaliśmy od czerwca - mówi Michał Kozak, manager ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław.

Cały czas uruchamiane są kolejne kierunki. We Wrocławiu pełna oferta czarterowa będzie dostępna już w drugiej połowie czerwca. W latach ubiegłych - początek sezonu przypadał nawet dwa tygodnie później, z końcem roku szkolnego.

Pasażerowie wrocławskiego lotniska wybierają spośród 29 połączeń czarterowych. Największą popularnością cieszy się Grecja. Zdetronizowała nawet dotychczasowego lidera - Turcję. Potencjał wykorzystali tour-operatorzy (Itaka, Grecos Holiday), którzy szybciej uruchomili loty do Grecji i poszerzają ofertę - dzisiaj we Wrocławiu mamy do wyboru siedem greckich kierunków, w tym nowość - Peloponez.

Z letniej oferty wrocławskiego lotniska korzystają, prócz mieszkańców Dolnego Śląska, przede wszystkim mieszkańcy województw opolskiego, lubuskiego i Wielkopolski.

 

wroclaw.pl