L.U.C wraca po wypadku

26.06.14 | 07:04

Podczas jubileuszowego koncertu z okazji 11-lecia działalności artystycznej L.U.C spadł do zapadni na scenie Teatru Muzycznego Capitol. Koncert przerwano, ale nie odwołano. W czwartek (26.06) ponownie zobaczymy go podczas koncertu "Jeden na STO LECIE" w drugiej odsłonie.

- L.U.C przegapił dziesięciolecie swojej twórczości dlatego świętuje jubileusz rok później - śmiał się Konrad Imiela, dyrektor artystyczny Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Podczas jubileuszu 26 marca mieli wystąpić z nim na scenie m.in. Leszek Możdżer, Urszula Dudziak, Natalia Grosiak, Vienio i Buka. Wieczorem 26 marca. Artysta rozpoczął specjalny, jubileuszowy koncert podsumowujący 11 lat jego twórczości. Wcześniej złamał rękę na planie swojego najnowszego teledysku "Dziękuję". Na scenie występował więc w gipsie. Wykonał o jeden krok za dużo i wpadł do zapadni. Koncert przerwano, a artystę odwieziono do szpitala.

Artysta jeszcze tego samego dnia obiecał swoim fanom, że koncert zostanie powtórzony, a Konrad Imiela, dyrektor 35. PPA, potwierdził, że bilety zachowają ważność. Nowy termin został ustalony na 26 czerwca na godz. 20.

W tym roku L.U.C wydał dwupłytową antologię pod tytułem "PRZEKRÓJ", na której znajdują się wybrane przez fanów utwory, w części pochodzące z niedostępnych już na rynku płyt, ale też nowo nagrany kawałek "Dziękuję" z gościnnym udziałem Rahima, Buki, Vienia, Czesława Mozila i Mesajah. W czerwcu światło dzienne ujrzał "PRZEKRÓJ" w wersji winylowej.

- Całe to 11-lecie jest bardzo mistyczne- mówi L.U.C. -Trzy bardzo trudne dla mnie incydenty, połamane kości, odwołane koncerty i wizyty w szpitalach dodały mi pokory, ale przede wszystkim głęboko uświadomiły jak wielu jest wokół mnie wspaniałych ludzi. Teraz jeszcze bardziej chce zagrać ten koncert, by podziękować za tak niezwykłe wsparcie i troskę, która pomogła mi się pozbierać- zarówno ze fanów, jak i przyjaciół, muzyków oraz dziennikarzy - dodaje artysta.

Przekrojowy koncert L.U.C.a to przede wszystkim podziękowanie dla fanów i artystów, którzy towarzyszą mu od lat. Obok Rostkowskiego na scenie we Wrocławiu wystąpią: Leszek Możdżer, Urszula Dudziak, Motion Trio, Natalia Grosiak z Mikromusic, Vieno, Buka, Zgas, Marcin Spera oraz Spaso, który razem z L.U.C formułował Kanał Audytywny. Oprócz gości specjalnych na scenie obecni będą również muzycy L.U.C Ensamble, czyli: Adam Lepka, Olga Kwiatek, Bożena Rodzeń-Jarosz, Maciej Mazurek, Ola Kwiatek i Bartek Niebielecki.

 "Jeden na STO LECIE" - koncert L.U.C-a 26 czerwca godz.20, Teatr Muzyczny Capitol.

 

wroclaw.pl
Fot. L.U.C oficjalny profil na Facebooku