X Dni Fantastyki

26.06.14 | 15:38

Zastanawialiście się jak może wyglądać na przykład Sieradz, Wrocław, Kraków czy chociażby Łomża po zagładzie atomowej? Albo jak brzmi krzyk najbardziej lubianej postaci z Gry o Tron? Nie zastanawiajcie się - to i wiele innych atrakcji na zbliżających się X Dniach Fantastyki we wrocławskim Centrum Kultury Zamek.

Do największego w Polsce konwentu miłośników wszelkich form swobodnego fantazjowania, czyli  X Dni Fantastyki, zostało już niewiele czasu. 27 czerwca leśnicki Zamek opanują postacie, których nie spotkacie nigdy na ulicy, w szkole, pracy czy dancingu. Jedną z najbardziej barwnych, ale też zatrważających grup będzie Postapokaliptyczny Zakon Świętego Płomienia.

Nawróć się lub z spłoń!

"My jesteśmy Zakonem Świętego Płomienia, nawróć się lub z spłoń w oczyszczającym ogniu" - takie mniej więcej teksty wypowiadają do siebie przy obiedzie członkowie zakonu. Jednak bez obaw - to tylko zabawa, która przynosi sporo śmiechu. Zakon Świętego Płomienia to grupa skupiająca się z pasjonatów szeroko rozumianej tematyki związanej z zagładą atomową. Wśród ich zainteresowań znajdują się osadzone w klimacie postapokaliptycznym: kinematografia, literatura czy wszelkiej maści gry. Można ich również spotkać podczas eksploracji opuszczonych i zapomnianych miejsc. Zwiedzanie poszerza ich wiedzę, ale również pozwala choć na chwilę poczuć klimat zniszczonego wojną nuklearną świata. Organizują też pod Wrocławiem własny zlot pasjonatów postapokalipsy pod nazwą Zakonki.

Do Leśnicy przyjadą ze specjalnymi terminalami komputerowymi  zawierającymi wiedzę o Polsce po zagładzie atomowej wraz z opisami zniszczonych miast, ugrupowań oraz religii, a nawet mapę postapokaliptycznego Wrocławia. Na terenie konwentu poznacie ich po czerwonych pancerzach z symbolami radiacji wpisanymi w gwiazdę chaosu.

Krzycz z Matką Smoków, Niespaloną?

Dla fanów Gry o Tron organizatorzy przygotowali oryginalny konkurs. Wszyscy, którzy znają na pamięć monologi Tyriona, lubią krzyczeć z Daenerys - "Gdzie są moje smoki!", a mimiką przewyższają samego lorda Snowa, muszą przyjść w niedzielę 29 czerwca o godz. 10 do sali prelekcyjnej V. Wystarczy się przebrać i przez kilka minut przedstawić swoją ulubioną scenę z serialu. Czeka nagroda, której nie powstydziłby się Żelazny Bank. Punkt programu tworzony będzie we współpracy z fanowskim forum Ogień i Lód oraz blogiem Seryjnie.

Przy okazji - trwają zapisy na konkurs strojów. Można się zapisywać do 20 czerwca na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Najlepszy strój w stylu steampunk lub cyberpunk zostanie nagrodzony nagrodą finansową w wysokości 300 złotych.

Wystawcy, czyli co tylko chcesz

W czasie tegorocznych Dni Fantastyki czynna będzie trzydniowa Strefa Handlowa, na którą wstęp podobnie jak w zeszłym roku będzie BEZPŁATNY dla wszystkich, którzy chcieliby zakupić niezwykłe, fantastyczne produkty. Do wyboru m.in. najnowsze kreacje ubrań w stylu steampunk, specjalnie szyte na Dni Fantastyki - spódnice, sukienki itp. Fani gier będą mieli do dyspozycji kilkanaście stoisk z planszówkami, a ci co wolą czytać - stoiska z książkami s-f i fantasy.

 

X Dni Fantastyki - 27-29 czerwca
Centrum Kultury Zamek, pl. Świętojański 1, Wrocław
Bilety:

  • Karnet 3 dniowy - 40zł
  • Bilet jednodniowy: piątek -15zł
  • Bilet jednodniowy: sobota - 25zł
  • Bilet jednodniowy: niedziela -10zł
  • Karta noclegowa -10zł

Szczegóły na temat wystawców  - http://www.dnifantastyki.pl/2014/index.php?go=wystawcy