Wrocław w ostatnią niedzielę czerwca

29.06.14 | 08:06

Jarmark francuski

godz. 10.00-19.00), Promenada Staromiejska za Teatrem Lalek

Francuski Jarmark Regionalny to okazja, by poznać i zaopatrzyć się w produkty francuskiej kuchni, m.in.: bagietki i świeże rogaliki, sery, wina, wędliny czy przyprawy i suszone owoce. Nie zabraknie także wyrobów rzemieślniczych z Prowansji i Lazurowego Wybrzeża: tkanin, obrusów, mydeł, wyrobów drewnianych i słomkowych i wielu innych. Na stoiskach będzie również do kupienia odzież sportowa głównych marek francuskich, perfumy i kosmetyki z Paryża oraz szeroka gama modnych akcesoriów.

Międzynarodowe zawody WKKW w Strzegomiu

Morawa k. Strzegomia

Blisko 150 jeźdźców wystartuje w zawodach Strzegom Horse Trials - największej w Polsce imprezie we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego, która do niedziel potrwa  w Morawie koło Strzegomia (ok. 60 km od Wrocławia). Więcej o zawodach.

Spotkania z Myszka Norką - bezpłatne zajęcia integracyjne dla dzieci pełno- i niepełnosprawnych

godz. 10.00, Zespół Szkół nr 2 przy ul. Borowskiej 105, wstęp wolny, obowiązują zapisy

"Spotkania z muzyką" - spotkanie z puzonem. Gośćmi będą Jan Szymajda i Aleksandra Żminkowska ze Społecznego Ogniska Artystycznego we Wrocławiu, którzy zapoznają nas z fascynującym instrumentem, jakim jest puzon. Spotkania z muzyką to cykl integracyjnych spotkań dla dzieci pełnosprawnych i niepełnosprawnych, podczas których co miesiąc poprzez wspólną zabawę poznajemy inny interesujący instrument. ZAPISY poprzez stronę http://myszkanorka.pl/wydarzenie/spotkanie-z-puzonem

Pokaz spektaklu Teatru Bąbli

godz. 10.00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a, bilety 18 zł

Jest to przedstawienie dla najmłodszych dzieci (1-3 lat), w którym przedstawione są dwie różne krainy: miękka i przytulna oraz kłująca i szorstka. To opowieść nie tylko o przyjaźni mimo różnic, ale także podróż do świata dźwięków, barw i faktur, podczas której przyjazne postacie Tuli-Tuli i Ała-Ała zapraszają dzieci do wspólnego odkrywania, muzykowania i doświadczania. Bilety można rezerwować w biurze Centrum (Kuźnicza 29a) telefonicznie lub mailowo: tel. 071 341 80 02, 608 432 224, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. '; document.write( '' ); document.write( addy_text68978 ); document.write( '<\/a>' ); //--> Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Tuning show Race15m Event 2014 International Stance Fest

Stadion Wrocław, godz. 11.00

W sobotę i niedzielę Stadion Wrocław zamieni się w wielką motoryzacyjną arenę. Odbędzie się tam wielkie wydarzenie poświęcone najnowszym trendom motoryzacyjnym - Race15m Event 2014 International Stance Fest. Więcej o imprezie.

12. Przegląd Sztuki SURVIVAL "Miasto - stan zapalny

godz. 11.00-22.00, dawny Instytut Farmacji Akademii Medycznej przy ulicy Grodzkiej

SURVIVAL to artystyczne przedsięwzięcie obliczone na maksimum konfrontacji z widzem, realizowane w przestrzeni publicznej poza instytucjami wystawienniczymi.

NIEDZIELA / 29.06.2014

11:00-24:00 wystawa

11:00-12:30 "Gorączka ruchów miejskich". Debata, prowadzenie: Piotr Antoniewicz; uczestnicy: Aleksandra Zienkiewicz - Stowarzyszenie #MiastoDrzew, Marta Trawinska - Inicjatywa 8 Marca, Tomasz Leśniak - Kraków Przeciw Igrzyskom.

12:00 oprowadzanie kuratorskie

13:00-14:30 "Współpraca realna. Współpraca fantazmatyczna". Debata, prowadzenie: Artur Celiński; uczestnicy: Aleksandra Szymańska - Instytut Kultury Miejskiej, Lech Mergler - Stowarzyszenie Prawo do Miasta, Łukasz Medeksza - Towarzystwo Urbanistów Polskich, Marta Gendera - Fundacja Salony, Agata Dąmbska - Forum odNowa.

16:00-19:00  "MIASTOmovie" na SURVIVALU; pokaz filmu i dyskusja. "Wyprawa na Księżyc - o roli artystów w zmianie społecznej". Prowadzenie: Tomasz Sikora; uczestnicy: Hanna Gill-Piątek, Paweł Jarodzki, Joanna Synowiec.

17:00 oprowadzanie kuratorskie

17:00 performans "Schody", Joanna Pawlik

19:00-22:00  TURNUS W TROPIKACH: Souvenir de Tanger, B. Baran (Dubniki), DJ Ryan R

Czytanki w Czekoladziarni

godz. 11.00, Czekoladziarni, ul. Włodkowica 19

Jak w każdą niedzielę roku szkolnego, na godz. 11:00 organizatorzy zapraszają dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na Czytanki w Czekoladziarni. Czyta Kasia Janekowicz, zajęcia są bezpłatne. Słodka niespodzianka czeka!

Plenerowy spektakl Wrocławskiego Teatru Lalek

godz.11.00, Muzeum Etnograficzne, ul. Traugutta 111/113, wstęp wolny

LEGENDY WROCŁAWSKIE

Reżyseria Józef Frymet, scenariusz Mariusz Urbanek, scenografia Maria Balcerek, muzyka Piotr Baron. Grany na scenie Bajkobusu spektakl rozgrywa się w średniowiecznym Wrocławiu i składa się z dwóch legend związanych z historią miasta. Realia historyczne mieszają się z fikcją, rzeczywistość z magią, humor z grozą. Każda historia ma głęboko dydaktyczne przesłanie. UWAGA W przypadku złych warunków atmosferycznych spektakl się nie odbędzie.

ŚCIANA.BANANA Interaktywny spektakl dla dzieci w wieku 1-5 lat

godz. 11:00, Wrocławski Teatra Lalek, pl. Teatralny 4, rezerwacja biletów: tel. 71 335 49 11/12, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Aktorzy, jakaś Ona i jakiś On, przy pomocy prostych działań powołują do istnienia fantazyjne światy. Choć słowo mówione nie pojawi się na scenie, ŚCIANA.BANANA angażuje i łączy wszystkie zmysły z wyobraźnią dziecka

Na spektaklu widzowie są bez obuwia, miejsca  są na podłodze, na poduszkach.

Kiermasz rękodzieła pod chmurką

godz. 12.00-20.00, Przejście Zelaźnicze

Kilkudziesięciu wrocławskich młodych twórców rękodzieła od piątku będzie prezentować swoje wyroby w Przejściu Żelaźniczym na Rynku.

Ideą jest to, żeby przez całe wakacje, w jeden weekend miesiąca w Przejściu Żelaźniczym odbywał się prawdziwy, tętniący kolorami kiermasz przeróżnych własnoręcznie wykonanych rzeczy.

Będzie można tu znaleźć oryginalną biżuterię, ubrania, dodatki, torby, obrazy i masę innych przedmiotów.

Wrocławska językowa gra miejska

godz. 13.00, Le reve, ul. Wierzbowa 15 (sala lustrzana), wstęp wolny, zapisy na facebooku pod /Wrocławska językowa gra miejska

Zadaniem uczestników będzie rozwiązywanie zagadek i wykonywanie zadań specjalnych. W każdym miejscu uczestnicy otrzymają zagadki językowe, które poprowadzą do kolejnego stanowiska. Jako potwierdzenie dotarcia do danej uczestnicy otrzymają pieczątki. Pierwsze dziesięć osób, które dotrze do mety z wszystkimi zadaniami wykonanymi, otrzyma nagrodę główną.

Wieczorem wielki finał z rozdaniem nagród, poczęstunkiem i karaoke w różnych językach.

Dla każdego uczestnika zabawy organizatorzy gwarantują atrakcyjne nagrody, a dla zwycięzców darmowe kursy na wybrany język: francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, włoskiego, angielskiego, chińskiego i japońskiego! W grze biorą udział wrocławskie szkoły skupiające się tylko na jednym języku, czyli Le Reve, El sueno, Bona, International House, Instytut Austriacki, Nihao i Matsumi.

Z DOCIEKÓW NAD ŻYCIEM PŁCIOWEM spektakl dla dorosłych

godz. 17:00, Wrocławski teatr Lalek, pl. Teatralny 4, rezerwacja: tel. 71 335 49 49, 71 335 49 11, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

To spektakl pełen zabawnych kupletów z początku XX wieku, tańców, harców i płciowych intryg oraz dialogów jakich ucho nie słyszało i scen jakich oko nie widziało.

Niedzielny Poranek Filmowy we WRO: Leśne przygody - miesiąc z animacją ukraińską

godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO ul. Widok 7, wstęp wolny

Zobaczymy filmy autorskie, odcinki najbardziej znanych serii, na których wychowywały się kolejne generacje naszych wschodnich sąsiadów, a listy dialogowe, tradycyjnie, będą podczas pokazów czytane na żywo. W programie: Niedźwiadek i znad rzeki Ktoś, Mały zajączek się gubi, Jesienne wędkowanie, Jak to jest, jak co?, Kapitoszka - kropelka deszczu. Po projekcji na widzów czekają związane z filmami zabawy warsztatowe.

Kamil Bednarek zagra w Długołęce

godz. 14.00 początek imprezy, godz. 20.00 koncert, park Szczodre w Długołęce

29 czerwca można się wybrać do parku Szczodre w Długołęce, gdzie odbędzie się trzynasta edycja dni tamtejszej gminy, i trafić między innymi na koncerty Kamila Bednarka i Skaldów, a także na występy Gminnych Talentów 2014.

Impreza startuje o godz. 14.00, a gwiazdor muzyki reggae pojawi się na scenie o godz. 20.00. Wcześniej zagrają ponadczasowi Skaldowie. w ofercie również liczne stoiska gastronomiczne oraz rękodzielnicze. Na najmłodszych będzie czekać kącik dla malucha oraz zabawy z animatorami.

Dni Fantastyki w Zamku

Centrum Kultury ZAMEK, pl. Świętojański 1

Trzydniowy maraton fantastyczny. W programie 12 bloków tematycznych, 300 punktów programu: spotkania, pokazy, warsztaty, prelekcje, sesje gier, atrakcje specjalne.

Nie zabraknie atrakcji dla miłośników gier. W podziemiach Zamku będą odbywały się sesje RPG, natomiast jego okolice i park zapełnią się uczestnikami gier fabularnych, LARP-ów. W Zamku zostanie zorganizowany ogólnopolski zlot fanów serialu "Gra o tron" oraz sagi "Pieśń lodu i ognia" G.R.R. Martina.

W niedzielę strefa dziecięca czynna będzie 10:00 - 16:00

Pełen program na stronie www.dnifantastyki.pl

Pokaz fontanny multimedialnej dla dzieci

godz. 14.00, fontanna multimedialna przy Pergoli

800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych. Wodne show zsynchronizowane jest z muzyką dając niesamowite wrażenie artystyczne.

Projekcja z audiodeskrypcją "101 Reykjavik"

godz. 14.00, Centrum Kultury Wrocław Zachód, ul. Chociebuska 4-6

W ramach projektu "Islandia i Polska przeciw wykluczeniu z kultury", zaproszenia na bezpłatna projekcję filmu do odebrania: Centrum Kultury Wrocław Zachód. Tytuł filmu to kod pocztowy stolicy Islandii. Film opowiada historię Hlynura Björna, który żyje w zaciszu domu swej matki, w prywatnym mikrokosmosie niewielkiego obszaru Reykjaviku.

Dzień wyścigowy na Partynicach

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych na Partynicach, ul. Zwycięska 2, godz. 14.15

W niedzielę na partynickim torze zakończenie pierwszej części sezonu wyścigowego. Kolejna okazja na przeżycie końskiej dawki emocji przyjdzie dopiero w sierpniu. W otwierającej niedzielny mityng gonitwie płotowej pobiegnie słowacki Proud Boris. To jeden z najlepszych słowackich koni wyścigowych, ścigał się na Słowacji, w Austrii, Niemczech, na Węgrzech i we Włoszech. Poza tym swoje konie do Wrocławia ponownie przywozi legendarny czeski trener Josef Vaňa. W sumie w programie niedzieli na Partynicach są trzy gonitwy z płotami oraz dwie z przeszkodami i dwie płaskie. Główny punkt to gonitwa przeszkodowa Wrocławska Trial.

Mecz ekstraligi żużlowej - Betard Sparta Wrocław - SPAR Falubaz Zielona Góra

Stadion Olimpijski, godz. 16.15

W niedzielę na Stadionie Olimpijskim żużlowcy Betardu Sparty Wrocław zmierzą się z zespołem SPAR Falubaz Zielona Góra w meczu 10. kolejki ekstraligi. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.15.

GAŁGAN we Wrocławskim Teatrze Współczesnym

godz. 19.00, Wrocławski Teatr Współczesny, informacja o biletach w kasach

Dwójka aktorów wciąga nas w środek przedstawienia o widzeniu i nie-widzeniu, ujawnianiu i pomijaniu, przywoływaniu i wypieraniu. O pamięci. W rodzinne wspomnienia postaci spektaklu łatwo zacząć bezwiednie wlewać własne wspomnienia, również te, które chcielibyśmy zapomnieć. Niestety opanowanie sztuki zapominania jest trudniejsze niż to, czego nauczyliśmy się na początku - sztuki zapamiętywania. "Bardzo tęskniłam za kryminałem" mówi Ewelina Marciniak. "Zaczęłam pracę w teatrze 'Zbrodnią' - kryminalną historią Gombrowiczowską. Zabawa w kryminał bardzo mi się podoba i teraz, po dwóch latach doświadczenia w teatrze, wracam do tego gatunku. Jednak dziś smakuje on już troszkę inaczej".

Festiwal NON SOLA SCRIPTA Wrocławskie Lato Organowe

godz. 19.00, kościoł Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim

Tegoroczną edycję NON SOLA SCRIPTA otworzy koncert profesora Andrzeja Chorosińskiego, dyrektora artystycznego festiwalu, który wystąpi wraz z Romualdem Szałką, wybitnym muzykiem specjalizującym się w grze na fletach. Na fortepianie zagra Fryderyk Stankiewicz, autor muzyki do ponad 30 spektakli teatralnych,  dodatkowo recytacje przedstawi Michał Chorosiński, aktor znany z wielu polskich seriali. Otwarcie festiwalu uświetni także koncert Zespołu Wokalnego Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu.

Andrzej Chorosiński-organy

Michał Chorosiński-recytacje

Romuald Szałek - flet

Fryderyk Stankiewicz - fortepian

Zespół wokalny Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu

Kierownictwo Artystyczne Eryk Szolc

 

wroclaw.pl