Świetny mecz Panter

29.06.14 | 15:04

Znakomity mecz rozegrała w Poznaniu drużyna Panter Wrocław. Zarówno defensywa jak i ofensywa zespołu spisywała się wręcz idealnie, a wrocławianie pokonali miejscowe Kozły aż 56:0.

Rewelacyjnie grał Grzegorz Mazur, który w samej tylko pierwszej kwarcie trzykrotnie zaliczył przyłożenie. Do przerwy wrocławianie prowadzili 42:0 po kolejnym przyłożeniu Mazura, a także punktach Jamala Schultersa. Wynik spotkania na 56:0 ustalił Tomasz Dziedzic. Co ciekawe, władze klubu z Wrocławia przed meczem zapowiadały, że chcą wygrać to spotkanie jak najmniejszym nakładem sił.

- Już od pierwszych minut było widać, że Kozły podchodzą do tego spotkania bez należytej powagi i koncentracji. To się na nich zemściło. Dominowaliśmy w ataku, obronie i formacjach specjalnych. Nadal wierzymy w to, że zajmiemy po sezonie zasadniczym pierwsze miejsce. Teraz wszystko w rękach Warsaw Eagles, którym z tego powodu kibicujemy w ostatnim meczu sezonu, czyli w ich starciu na wyjeździe z Seahawks. Wiemy, że wzmocnili się na pozycji running backa i pojadą do Gdyni po zwycięstwo - powiedział Jakub Głogowski, menedżer Panthers Wrocław.

Drobnej kontuzji w trakcie meczu doznał czołowy zawodnik Panter, Schulters, ale jak informuje klub, gracza czeka tylko kilka dni przerwy i będzie gotowy na rywalizację w play-off.

Wygrana nad Kozłami nie była największą różnicą punktową, jaką osiągnęli Panthers w tym sezonie. W meczu na własnym terenie pokonali bowiem Warsaw Sharks aż 82:0.

Panthers mają bilans 7:2 i zajmują drugie miejsce w tabeli Topligi Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Przed zawodnikami z Wrocławia jeszcze jeden pojedynek w Warszawie, z tamtejszymi Sharks. Ten mecz odbędzie się 6 lipca. Półfinały Topligi zostaną rozegrane 19 i 20 lipca, a IX SuperFinał PLFA 2 sierpnia w Gdyni.

 

wroclaw.pl