Odstrasz złodzieja

31.07.14 | 06:54

Jeszcze do piątku będzie można oznakować swój jednoślad we wrocławskim Rynku. Od 28 lipca trwa policyjna akcja  w ramach programu prewencyjnego "Twój rower-Twoja własność".

W godzinach od 11 do 13.30 funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej oraz Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu znakują rowery w rejonie łącznika między Pl. Solnym a Rynkiem. Oczywiście jest to bezpłatne.

Aby móc oznakować rower trzeba spełnić kilka warunków. Rower powinien być odpowiednio wyposażony:

  • z przodu - w jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej;
  • z tyłu - w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz
  • jedno światło pozycyjne barwy czerwonej, które może być migające;
  • co najmniej w jeden skutecznie działający hamulec;
  • w dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

Aby przystąpić do programu należy wypełnić formularz - Zgłoszenie przystąpienia do policyjnego programu "Twój Rower - Twoja Własność".

Na każdy rower przyklejany jest numer identyfikacyjny, który trafia do bazy policyjnej. Oznakowany w ten sposób jednoślad staje się mniej atrakcyjny dla potencjalnego złodzieja. Policja przekonuje, że w przypadku kradzieży i odnalezienia jednośladu, łatwiej też można odnaleźć jego właściciela.

Rower będzie też można oznakować 1 sierpnia na festynie z okazji 95 rocznicy powstania policji państwowej. Festyn w ramach Święta Policji rozpocznie się o godz. 14.00 na terenie przyległym do Hali Stulecia. Policjanci zapewniają, że na mieszkańców i turystów czeka wiele atrakcji.

 

wroclaw.pl