Punkt naprawy rowerów

04.08.14 | 16:58

Jazda rowerem do pracy zwłaszcza latem jest przyjemna. Jednak taki sposób podróżowania ma swoje ograniczenia. Do torby wrzuca się tylko najpotrzebniejsze rzeczy: kanapki, notatki i coś do przebrania. Często nie starcza już miejsca na pompkę czy podstawowe klucze do naprawy jednośladu. Wtedy w razie najdrobniejszej awarii podróż trzeba przerwać.

Teraz mieszkańcy Nadodrza nawet jeśli w drodze do pracy złapią gumę, będą mieli szanse dotrzeć na czas do pracy. Na skrzyżowaniu ulic: Kurkowej i Dubois otwarto właśnie samoobsługową stację napraw dla rowerów.

- W jej skład wchodzi m.in. pompka, klucz nastawny, wkrętak płaski, wkrętak krzyżowy, zestaw imbusów w rękojeści, łyżki do opon. Jest otwarta całą dobę i ogólnodostępna - informuje Marcin Czarniak, przedstawiciel inwestora.

Bezpłatna stacja naprawy rowerów powstała na skrzyżowaniu, przy którym budowane są mieszkalnia i biurowce, więc niebawem potencjalnych użytkowników punktu napraw przybędzie. Kurkowa 14 jak i Dubois 41 są budynkami przyjaznymi rowerzystom. W obu budynkach przewidziane są parkingi rowerowe, a w biurowcu dodatkowo szatnie i natryski dla rowerzystów.

 

wroclaw.pl