Nowe połączenie kolejowe Wrocław-Dzierżoniów

28.08.14 | 13:30

Koleje Dolnośląskie startują w wielką kampanią promocyjną. Chcą trafić do studentów i uczniów z regionu i zachęcić ich do podróży pociągiem do Wrocławia.  - To najlepszy i najtańszy sposób - zachwalają. Od 1 września KD uruchamiają też nowe połączenie z Dzierżoniowa do Wrocławia. 

- Z naszych usług korzysta wielu młodych ludzi. Codziennie pociągami dojeżdżają do szkoły, na uczelnię, do pracy. Zależy nam, aby młodzi ludzie postrzegali kolej nie tylko przez pryzmat atrakcji turystycznej, ale jako wygodny, szybki i konkurencyjny środek transportu na co dzień - mówi Justyna Stachniewicz  ze spółki Koleje Dolnośląskie.

Zdradza także, że już niedługo do dyspozycji podróżnych będą kolejne nowoczesne pociągi.

- Chcemy, aby podróżowanie pociągiem było po prostu modne, trendy, na topie, czy jakkolwiek inaczej nazwałaby to młodzież - dodaje Justyna Stachniewicz.

Z myślą o studentach i uczniach w internecie i mediach wystartowała kampania promocyjna. Do tego od 1 września 2014 roku Koleje Dolnośląskie uruchamiają bezpośrednie połączenia kolejowe z Dzierżoniowa do Wrocławia. Mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli dojechać do stolicy Dolnego Śląska i wrócić trzema bezpośrednimi parami pociągów.

ROZKŁAD JAZDY  

 - Żeby przekonać podróżnych do wyboru pociągu, proponujemy naszym pasażerom promocyjne ceny biletów z Dzierżoniowa do Wrocławia - 9 zł, a nie 17,10 zł jakby wynikało z cennika. Bilet miesięczny będzie kosztował 249 zł, a nie 299 zł. Od podanych cen biletów będą obowiązywały wszystkie zniżki ustawowe, na przykład dla uczniów i studentów - mówi przedstawicielka Kolei Dolnośląskich.

To jednak nie koniec. Za 15 zł będzie można podróżować w obie strony na trasie Dzierżoniów-Wrocław-Dzierżoniów - dzięki specjalnym biletom o przedłużonym czasie ważności do 6 dni.

Z bardzo podobnej oferty korzystają już od grudnia ub.r. mieszkańcy Świdnicy. Zdążyli się już przyzwyczaić do tego, że pociągiem, za 5 zł w godzinę są w centrum Wrocławia.

Poza tym przewoźnik aby zachęcić potencjalnych klientów do podróży koleją przygotowuje konkurs, w którym do wygrania będzie pakiet biletów miesięcznych do końca roku.

Dla uczących się i studiujących we Wrocławiu podróże koleją są tym bardziej atrakcyjne, że na terenie miasta można pociągami jeździć na UrbanCard bez dodatkowych opłat.

 

wroclaw.pl