Koleje Dolnośląskie szukają maszynistów

29.08.14 | 11:00

Nawet kilkudziesięciu maszynistów ma szansę na pracę w Kolejach Dolnośląskich. Planowany wzrost zatrudnienia związany jest z tym, że w nowych rozkładach jazdy wchodzących w życie od 1 grudnia firma będzie miała więcej zadań i potrzebuje więcej pracowników. Potrzebni są maszyniści z Wrocławia, okolic Kłodzka, Jeleniej Góry i Legnicy.

 - Łącznie poszukujemy  ponad 30 osób - mówi Justyna Stachniewicz, specjalista ds. marketingu i promocji ze spółki Koleje Dolnośląskie S.A.

Jakie firma stawia wymagania?

 - Przede wszystkim zależy nam na osobach doświadczonych i z odpowiednimi uprawnieniami - mówi Justyna Stachniewicz.

Do obowiązków pracowników należeć będzie: prowadzenie pojazdu trakcyjnego, dbanie o jego stan i nadzór nad bezpieczeństwem jazdy, prowadzenie dokumentacji pociągowej oraz współpraca z konduktorami i kierownikiem pociągu. Aby można było w ogóle aplikować na stanowisko maszynisty trzeba posiadać uprawnienia do takiej pracy i co najmniej roczne doświadczenie w zawodzie maszynista. Mile widziana jest dyspozycyjność, uprawnienia rewidenta oraz uprawnienia do prowadzenia pojazdów trakcyjnych na terenie Niemiec.

Ile można zarobić?

Jak mówią przedstawiciele KD. Podstawowa płaca zasadnicza to około 4900 zł brutto. Jednak dochodzą do tego jeszcze dodatki, które mogą powiększyć wypłatę o nawet 25 %.

Oferty Pracy dla maszynistów w Kolejach Dolnośląskich. 

 

wroclaw.pl