Polska wygrała z Wenezuelą 3:0

05.09.14 | 07:20

Reprezentacja Polski pokonała Wenezuelę 3:0 (25:20, 25:13, 25:14) w rozegranym w czwartek meczu siatkarskich mistrzostw świata. Biało-czerwoni z kompletem trzech zwycięstw prowadzą w tabeli grupy A, a w kolejnym spotkaniu zmierzą się w sobotę z Kamerunem.

Na pomeczowej konferencji prasowej kapitan reprezentacji Wenezueli Kervin Pinerua przyznał, że był to najgorszy mecz rozegrany przez jego zespół na tych mistrzostwach. - W pierwszym secie były dobre momenty, ale nie pozwoliły nam one na osiągniecie dobrego wyniku. W pozostałych setach brakowało nam pewności siebie. Polacy mieli bardzo dobry serwis i wysoki blok. Musimy dopracować te elementy, które były dobre w pierwszej partii i miejmy nadzieję, że w kolejnych meczach będzie lepiej - mówił siatkarz.

Trener Wenezueli Vincenzo Nacci dodał, że dla jego zespołu najważniejsze na tych mistrzostwach jest przyzwyczajanie się do turniejowego rytmu. - Jako zespół nie gramy dużo na takich turniejach i ten mundial jest dla nas bardzo ważnym doświadczeniem - zaznaczył. 

Kapitan reprezentacji Polski Michał Winiarski podkreślił, że biało-czerwoni zagrali bardzo dobre spotkanie. - Po raz kolejny mamy bardzo radosny wieczór. Widać było skupienie w naszej grze. Kontrolowaliśmy to spotkanie przez cały czas i zdobyliśmy bardzo ważne, kolejne 3 punkty - mówił Winiarski.

Z kolei selekcjoner reprezentacji Polski Stephane Antiga był bardzo zadowolony, że wszyscy zawodnicy byli bardzo skoncentrowani i nikt nie uznał, że spotkanie z Wenezuelą będzie łatwe.
- Można powiedzieć, że ten mecz był łatwy, bo graliśmy dobrze. Widać było ta agresję i cieszę się z postawy rezerwowych zawodników, bo pokazali się z dobrej strony. To dobry znak - mówił Antiga.

 

wrocaw.pl