Wrocławianin najlepszym motorniczym w kraju

06.09.14 | 10:30

Artur Kopeć, motorniczy MPK Wrocław z zajezdni nr IV pokonał kilkudziesięciu kolegów po fachu z całej Polski i wygrał pierwszy ogólnopolski konkurs motorniczych. 

Zmagania tramwajarzy trwały dwa dni. W czwartek motorniczowie zmierzyli się z częścią teoretyczną i pierwszymi zadaniami praktycznymi. Dzisiaj najlepsza dziesiątka walczyła o tytuł mistrza. 

Najlepszym motorniczym w Polsce okazał się przedstawiciel MPK Wrocław - Artur Kopeć. Uzyskał najlepszy wynik: 437 punktów i otrzymał nagrodę 5000 zł.

Na drugim miejscu znalazł się reprezentant MPK Łódź Mariusz Grochowski z 370 punktami (nagroda 3000 zł), a na trzecim - Ireneusz Chmurzyński z MPK Kraków, który uzyskał 368 punktów (nagroda 2000 zł). Najlepszą motorniczą została Barbara Gibasiewicz z MPK Wrocław, która wygrała kamerę cyfrową.

W konkurencji drużynowej najlepszy wynik otrzymała grupa w składzie Bogdan Wietki (MPK Kraków), Barbara Gibasiewicz (MPK Wrocław), Krzysztof Kokot (MPK Wrocław), Artur Kopeć (MPK Wrocław).

Artur Kopeć. Motorniczym jest od dziesięciu lat, a od niedawna pracuje także jako dyspozytor Centrali Ruchu. 

Zostałem motorniczym, bo... lubię tę prace, zawsze się interesowałem komunikacją zbiorową i ruchem miejskim.

Najbardziej stresujący dzień w pracy był wtedy, gdy... miałem pierwszą kolizję. To było podczas remontu pl. Jana Pawła II. Dwudziestoletni wtedy skręcały na most Sikorskiego. Wieczorem rozpędzony golf wjechał na czerwonym prosto pod mój tramwaj. Obrócił się kilka razy dookoła własnej osi. Zdębiałem. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

 

wroclaw.pl