Dodatkowe, bezpłatne parkingi dla gości zoo i Hali Stulecia

17.09.14 | 13:42

Trwa wyznaczanie nowych, darmowych miejsc parkingowych dla autokarów. Są dedykowane gościom wrocławskie zoo i Hali Stulecia. Powstają przy ul. Na Grobli i na wybrzeżu Juliusza Słowackiego (przy Urzędzie Marszałkowskim). W planach na przyszłe lata ZDiUM ma również budowę parkingu na 40 pojazdów (także osobowych) przy kładce Zwierzynieckiej. 

Drogowcy z firmy Zaberd od ul. Na Grobli wyznaczają nowe miejsca postojowe dla autokarów. Powstają aby odciążyć z ruchu ul. Wróblewskiego. Ich przeznaczenie to głównie autobusy z turystami odwiedzającymi zoo i Halę Stulecia. 

­Miejsce postojowe, do krótkich zatrzymań, powstaje przy ul. Na Grobli w pobliżu kładki Zwierzynieckiej. Będą tam też wymalowane nowe przejścia dla pieszych. Wystarczy, że pasażerowie przejdą przez przeprawę nad Odrą i już będą przy bramie zoo. 

 - Kierowcy dzięki temu będą mogli bezpiecznie się zatrzymać, wysadzić pasażerów i ulicami: Rakowiecką, Na Niskich Łąkach i Międzyrzecką zawrócić i pojechać na stałe miejsca parkingowe przy wybrzeżu J. Słowackiego - wyjaśnia Ewa Mazur, rzecznik prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

A przy Urzędzie Marszałkowskim czeka na nich siedem miejsc dla autokarów. Prace przy nowych miejscach postojowych mają zakończyć się do 26 września. ZDiUM planuje w tamtym rejonie pozyskać także fragment terenu przy budynkach Politechniki Wrocławskiej i tak stworzyć kolejne miejsca dla autokarów. Jednak w tej sprawie dopiero trwają negocjacje.

To jednak nie wszystko. Jest pomysł stworzenie dużego parkingu przy samej kładce Zwierzynieckiej (od strony ul. Na Grobli). Także dla aut osobowych. Zapowiedział to w lipcu na portalu Wojciech Adamski, wiceprezydent Wrocławia. Inwestycja jest w planach na rok 2017. Parking miałby pomieścić 40 aut. 

 

wroclaw.pl