Oszuści internetowi aresztowani

19.09.14 | 15:03

Wrocławscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o oszustwa dokonywane poprzez internet. Sprawcy, na portalu społecznościowym, oferowali różne przedmioty w tym m.in. bilety wstępu na mecze siatkówki rozgrywane przez naszą reprezentację w ramach Mistrzostw Świata.

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zatrzymali trzy osoby podejrzane o sprzedawanie za pośrednictwem jednego z internetowych portali społecznościowych różnego rodzaju przedmiotów, w tym biletów na koncerty lub mecze siatkówki rozgrywane w Polsce, ramach Mistrzostw Świata.

Zatrzymani, którzy trafili do policyjnego aresztu, to mieszkańcy Wrocławia - dwie kobiety w wieku 23 i 24 lat oraz 25-letni mężczyzna. Jak wynika z ustaleń policjantów, podejrzani za pośrednictwem sieci internetowej sprzedawali bilety na koncerty i mecze rozgrywane przez reprezentację Polski. Okazuje się jednak, że bilety, to nie wszystko. Podejrzani oferowali także różnego rodzaju inne przedmioty, np. wózki dziecięce, wózki inwalidzkie, klatki dla zwierząt, czy też odzież dziecięcą.

Wszystkie te oferty łączyła jedna cecha. Osoby sprzedające po prostu nie miały oferowanych przedmiotów. Pieniądze od zainteresowanych kupnem wpływały na kilkanaście fikcyjnych rachunków bankowych, założonych przez podejrzanych. Według ustaleń funkcjonariuszy, sprawcy działali w okresie kilku ostatnich miesięcy, wyłudzając od pokrzywdzonych z terenu całego kraju, co najmniej ponad 70 tys. złotych.

Zatrzymani usłyszeli już w tej sprawie zarzuty o przestępstwa zagrożone karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec 24-letniej kobiety i 25-letniego mężczyzny, na wniosek prokuratury, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wobec drugiej z kobiet, prokuratura zastosowała dozór policyjny. Obecnie postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo - Śledczy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

 

wroclaw.pl