Weź udział w "Misji Wrocław"

05.11.14 | 13:27

Każdy ma szansę zostać beta-testerem gry promującej Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury. Premiera gry "Misja Wrocław" odbędzie się podczas targów gier komputerowych Hall of Games w Hali Stulecia (14-15 listopada). 

Chętni do przetestowania gry powinni posiadać system Android oraz adres pocztowy Google. Zgłoszenia z konta Google należy wysyłać do niedzieli 9 listopada na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , w temacie maila wpisując "zgłoszenie do testów". W poniedziałek 10 listopada wybrani gracze otrzymają wiadomość z linkiem do gry w wersji demo oraz z instrukcją jej instalacji.

"Misja Wrocław" to gra przygodowa podkreślająca wyjątkowe cechy stolicy Dolnego Śląska. W grze wcielimy się w bohatera, który pewnego dnia natrafia w bibliotece na starą mapę Europy, ukrytą w jednej z książek. Na dokumencie znajdują się tajemnicze notatki oraz oznaczenia, a większość z nich wskazuje na miasto Wrocław. Jedna z nich wspomina o mitycznym skarbie znajdującym się gdzieś w tym mieście. Poprzez szereg misji, z których każda stanowi odrębną mini-grę, gracz przybliża się do odkrycia skarbu Wrocławia. Gra pełna jest nawiązań do Europejskiej Stolicy Kultury, którą miasto będzie w 2016 roku oraz ciekawostek dotyczących Wrocławia.

Gra jest efektem pracy zwycięzców, ogłoszonego w lutym 2014 roku, konkursu na grę promującą Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury 2016. Rywalizację wygrała grupa studentów związanych z Kołem Naukowym Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej "TK Games". Koordynatorem projektu jest Piotr Sobolewski, doktorant uczelni.

 

wroclaw.pl
clasesdeperiodismo / Foter / CC BY-SA