Ekscytujący świat ekstremalnych skoków

05.11.14 | 17:07

Ekstremalne skoki na linie w ekstremalnie pięknych miejscach. Tak najkrócej można opisać wystawę fotograficzną, którą od wczoraj można oglądać w holu dworca Wrocław Główny.

Zakynthos, góra Kjerag i kanion rzeki Verdon, a do tego ludzie, którzy nie boją się skoczyć z naprawdę dużych wysokości - to sprawia, że nowa wystawa na dworcu Głównym poruszy wszystkich miłośników sportów ekstremalnych i pięknych krajobrazów. Na osiemnastu planszach zostały uchwycone najlepsze kadry z trzech dotychczasowych edycji projektu Dream Walker. Łączy on w sobie podróże w najpiękniejsze miejsca na świecie z jednym z najbardziej wymagających sportów ekstremalnych - skokami linowymi w technice Dream Jump. Zobaczymy na niej jak skoczkowie przygotowują się do skoku, moment lotu i lądowania, ale również niesamowite krajobrazy.

- Naszym celem jest wykonanie skoków w 80 miejscach na całym świecie, gdzie piękno natury współgra z ekstremalnymi wysokościami - mówi Agata Majerczak, organizator projektu Dream Walker.

Ekipa projektu Dream Walker to zawodowi skoczkowie, którzy już wpisali się w historię sportów ekstremalnych. Na swoim koncie mają wiele rekordów, w tym rekord świata w swobodnym locie z asekuracją linową - 310 m. Został on pobity na górze Kjerag (984 m n.p.m.) w Norwegii w 2013 roku.

Wystawę można oglądać codziennie, w holu Dworca Głównego, do 24 listopada tego roku.

Więcej o projekcie Dream Walker można dowiedzieć się na:
http://dreamwalker80.pl/
www.facebook.com/dreamwalker80