Ekipa Spielberga pracuje we Wrocławiu

06.11.14 | 14:00

Statyści od środy mają przymiarki kostiumów i rekwizytów, a ekipa techniczna buduje scenografię przy ul. Kurkowej i Ptasiej - praca wre na planie nowego filmu Stevena Spielberga.

- Niestety nie możemy ujawniać szczegółów. Nie możemy nikogo wpuścić, nie możemy nic pokazać - tak przeganiają ciekawskich ochroniarze i ekipa techniczna.

Przymiarki kostiumów

Wprawdzie zdjęcia rozpoczną się w połowie listopada, to już nie brakuje ciekawskich. Pan Waldemar, mieszkaniec ul. Kurkowej instruuje, tych którzy chcą słuchać: - Tam mają główne biura, tu postawili namiot, a tam za rogiem malują jakieś cegły. Ja wszystko wiem, bo chodzę kilka razy dziennie na spacer z psem i obserwuję.

Od środy w dawnym budynku stacji kolejki wąskotorowej należącej do parafii św. Bonifacego przy pl. Staszica i w pomieszczeniach parafialnych trwają przymiarki kostiumów dla statystów. Potrwają jeszcze kilka dni. - Mierzą, sprawdzają jak leżą ciuchy, ale więcej nie powiem, bo mi nie wolno - mówi anonimowo jeden ze statystów. - Przymiarki są dla mężczyzn, panie swoje kostiumy mierzyły w Niemczech - dodaje. Statystów na przymiarki kierują strzałki na płocie parafii i tablice informacyjne, ale ekipa techniczna niczego nie potwierdza.

Mur berliński na ul. Ptasiej

Ekipa techniczna pracuje nad scenografią. Przy ul. Kurkowej, w dziurze po wyburzonej kamienicy, dobudowano front budynku. Na jednej ze ścian kamienic pojawił się nowy mural - symbol Sozialistische Einheitspartei Deutschlands, czyli Socjalistycznej Partii Jedności Niemiec, sprawującej rządy w dawnej NRD. SED powstała w 1946 roku z połączenia Komunistycznej Partii Niemiec (KPD) i Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD), które odbyło się pod naciskiem okupacyjnych wojsk radzieckich.

Na ul. Ptasiej trwa budowa muru berlińskiego - pracownicy malują go sprejem, przygotowują zasieki, które zwieńczą górę muru. Jest też gotowy szlaban graniczny.

"St. James Place" - nowy film Stevena Spielberga

Będzie to thriller szpiegowski z czasów zimnej wojny. Obraz opowiada o historii Francisa Gary'ego Powersa, pilota, którego samolot U2, w czasie lotu zwiadowczego w 1960 roku zestrzelili Rosjanie. Bohaterem filmu jest prawnik James Donovan, który wynajęty przez CIA negocjuje z Rosjanami uwolnienie pilota. W obsadzie znalazły się gwiazdy hollywoodzkiego kina: Tom Hanks, Mark Rylance, Amy Ryan, Alan Alda i Eve Hewson. Zdjęcia ruszą w drugiej połowie listopada. Autorami scenariusza są Joel i Ethan Coenowie na podstawie oryginalnego tekstu Matta Charmana, a zdjęć Janusz Kamiński.

 

wroclaw.pl