Rodzinna nagroda dla Wrocławia

07.11.14 | 12:18

Nagrody za działania prorodzinne wręczono dziś samorządom. W ramach konkursu "Dolny Śląsk przyjazny Rodzinie". Wrocław otrzymał 50 tys. złotych.

- Zostały docenione nasze działania w ramach "Wrocławskiego Programu Wspierania Rodziny". To cieszy, ale także mobilizuje. Nie osiądziemy na laurach planujemy nadal wspierać inicjatywy oddolne, a także prowadzić własne - zaznacza Dariusz Szrejder Rzecznik ds. Rodziny Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Podczas gali wręczono także nagrody dla Świdnicy oraz Trzebnicy. To pierwszy prorodzinny konkurs organizowany przez zarząd województwa dolnośląskiego.

- Konkurs "Dolny Śląsk przyjazny Rodzinie" cieszył się dużym zainteresowaniem.  Już teraz mogę zapowiedzieć, że planowane są jego kolejne edycje - mówi Cezary Przybylski marszałek województwa dolnośląskiego.

W sumie na nagrody dla wyróżnionych samorządów przeznaczono 550 tys. złotych.

Wrocławski Program Wspierania  Rodziny 

Program jest skierowany do mieszkańców, rodzin z dziećmi, rodzin wielopokoleniowych, a także rodzinnych domów dziecka. W jego ramach organizowane są kampanie społeczne takie jak: "Miesiąc rodziny", "Szkoła w formie", "Wrocławianie na polanie" oraz programy "branżowe", kierowane do rodzin sprawujących zastępczych, rodzinnych i instytucjonalnych domów dziecka, działania asystentów rodzinnych, poradnictwo rodzinne, program "Opiekun dzienny". Wrocławskie Centrum Seniora, które prowadzi działania międzypokoleniowe, współpracuje z formalnymi i nieformalnymi organizacjami senioralnymi, prowadzi punkt informacyjny dla osób starszych i działania edukacyjne. W ramach projektu "Wędrówki szlakiem wartości" Miasto wspiera wychowawczą rolę szkół, klubów sportowych, bibliotek itp. Promuje i wspiera organizację różnych form spędzania wolnego czasu "Wrocławianie na Polanie", "Wyspa na weekend", wpiera rozwój placówek ukierunkowanych na pomoc rodzinie w sytuacjach kryzysowych szkoląc kandydatów do prowadzenia rodzin zastępczych, rozwija program "Dwa plus trzy i jeszcze więcej" dla rodzin wielodzietnych.

 

wroclaw.pl