Premiery kinowe we Wrocławiu na weekend

08.11.14 | 07:42

Przedstawiamy premiery kinowe we Wrocławiu. Już od 7 listopada we wrocławskich kinach.

"Śmieć"

Film "Śmieć" został wyreżyserowany przez Stephena Daldry'ego ("Lektor", "Billy Elliot") w oparciu o scenariusz Richarda Curtisa ("Dziennik Bridget Jones", "To właśnie miłość"). Dwaj chłopcy ze slumsów Rio de Janeiro znajdują na wysypisku portfel. Kiedy na ich trop wpada miejscowa policja i oferuje imponującą nagrodę za zwrot portfela, chłopcy, Rafael (Rickson Tevez) i Gardo (Eduardo Luis), szybko zdają sobie sprawę, że ich znalezisko musi być dla kogoś bardzo ważne. Razem z przyjacielem Rato (Gabrile Weinstein) rozpoczynają niezwykłą przygodę, usiłując zatrzymać portfel, odkryć jego tajemnice i wymknąć się policji.  Starając się poznać historię właściciela portfela Jose Angelo (Wagner Moura), chłopcy będą musieli szybko nauczyć się odróżniać wrogów od przyjaciół i odkryją, że nie można ufać policji, na której czele stoi niebezpieczny Frederico (Selton Mello).

Kino: Multikino, Helios, Cinema City

"Obywatel"

W "Obywatelu" główne role grają dwaj Stuhrowie - Jerzy (reżyser filmu) i jego syn Maciej. Są tą samą osobą - Janem Bratkiem, zwykłym Polakiem, który nieustannie wplątuje się w ważne wydarzenia z ostatnich 60 lat historii Polski. Młody Bratek to Maciej, starszy - Jerzy.

Punkt wyjścia jest następujący: Bratek, rzecznik warszawskiej kurii, zostaje ranny. Kiedy wychodzi z siedziby Telewizji Polskiej, spada na niego jedna z umieszczonych na fasadzie budynku liter. Na intensywnej terapii przypomina sobie najistotniejsze epizody ze swojego życia.

Tytuł "Obywatel" jest nawiązaniem do postaci obywatela Piszczyka z "Zezowatego szczęścia". Jan Bratek to drugi Piszczyk, człowiek, który chce dobrze, a wychodzi mu jak zwykle. Przypadek bez przerwy splata jego losy z najważniejszymi wydarzeniami zarówno w Polsce komunistycznej jak i demokratycznej, piętrząc epizody śmieszne i zarazem ponure.

Kino: Dolnośląskie Centrum Filmowe, Multikino, Helios, Kino Nowe Horyzonty

 "Interstellar"

"Interstellar" - film Christophera Nolana - ma gwiazdorską obsadę, grają w nim m.in. Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain. Są naukowcami wyruszającymi w kosmos, by znaleźć nową planetę, w której ludzkość może zamieszkać.

Staje się to, co musi się stać - ludzkość eksploatująca Ziemię bez umiaru doprowadza w końcu do katastrofy ekologicznej. Ekstremalne zmiany klimatu powodują, że nie da się już produkować żywności. Ziemia stoi na skraju zagłady. Grupa badaczy wyrusza poza system słoneczny w poszukiwaniu planety, na której ludzie mieliby szansę zacząć na nowo. Nie wiedzą, czy ją znajdą, nie wiedzą, czy wrócą, a także - czy w ogóle będą jeszcze mieli do czego wracać. Może lepiej zostać na Ziemi z rodziną i razem doczekać końca? Nie, trzeba chwycić się ostatniej deski ratunku. Film skupia się na dramacie psychologicznym ludzi, którzy prowadzą misję z nikłym prawdopodobieństwem powodzenia.

Kino: Dolnośląskie Centrum Filmowe, Multikino, Helios, Cinema City, Kino Nowe Horyzonty

 "Gottland"

Czesko-słowacko-polski film oparty na motywach bestsellerowego zbioru reportaży Mariusza Szczygła. Reżyserzy, absolwenci Praskiej Szkoły Filmowej, przedstawiają własne spojrzenie na opisane przez niego historie. Filmowy "Gottland" to nie ekranizacja poszczególnych rozdziałów książki Mariusza Szczygła. Składa się z krótkich reportaży, każdy zrealizowali młodzi czescy filmowcy, wybierając sobie jeden z rozdziałów książki jako punkt wyjścia. I tak np. filmowa wersja historii powstania pomnika Stalin jest jej ciągiem dalszym, opowieścią o próbie zagospodarowania już pustego miejsca, a romans aktorki Lidy Baarovej z Goebbelsem przybiera formę fabularnej rekonstrukcji.

Film został wyprodukowany we współpracy m.in. z Odrą-Film. Zdjęcia do epizodu "Kochaneczek narodu" zostały w całości zrealizowane we Wrocławiu.

Kino: Kino Nowe Horyzonty, Dolnośląskie Centrum Filmowe

"Mapy gwiazd"

David Cronenberg prezentuje koszmarny obraz Hollywood, jako światka ludzi bogatych i sławnych, ale sfrustrowanych do granic obłędu. Szarą codzienność życia gwiazd prezentuje galeria bohaterów - jeden dziwniejszy od drugiego. A potem robi się jeszcze dziwniej - to w końcu Cronenberg.

Julianne Moore gra niespełnioną aktorkę, John Cusack - autora bestsellerowych poradników, który nie radzi sobie z własnym życiem, Olivia Williams - jego żonę w depresji, Evan Bird - syna, który jako dziecięcy aktor zarobił "tyle hajsu, że wykoleiłoby to matkę Teresę" i zmaga się z uzależnieniem od narkotyków, a Robert  Pattinson - ich szofera Jeremiego, marzącego o karierze scenarzysty. Widz śledzi ich obsesje i frustracje, układy między postaciami, dowiaduje się o skrywanych tajemnicach.  A potem pojawiają się duchy i fabuła skręca w stronę horroru.

Kino: Dolnośląskie Centrum Filmowe, Multikino, Cinema City, Kino Nowe Horyzonty

"Dzień dobry, kocham Cię"

W nowym filmie Ryszarda Zatorskiego "Dzień dobry, kocham Cię" po raz pierwszy w głównych rolach na dużym ekranie wystąpili: najpopularniejsza polska blondynka Barbara Kurdej-Szatan i serialowy przystojniak Aleksy Komorowski. Szymon (Komorowski) jest przystojny, wysportowany i pracuje jako lekarz w jednej z prywatnych warszawskich klinik, gdzie wzdychają do niego zarówno pacjentki, jak i żeńska część personelu. Najwytrwalsza w tych staraniach jest pielęgniarka Pati (Książkiewicz), jednak jej zaloty nie robią na Szymonie żadnego wrażenia. Serce bohatera zmiękczy dopiero piękna i dowcipna miłośniczka jazdy na rolkach - Basia (Kurdej-Szatan), pracownica korporacji, na którą chłopak wpada - i to dosłownie - na ulicy. Seria nieszczęśliwych zbiegów okoliczności powoduje, że młodzi tracą kontakt, a w trakcie długich i żmudnych poszukiwań również nadzieję na to, że kiedykolwiek ponownie się spotkają. Tymczasem Basia wpada w oko playboyowi Leonowi (Garlicki), który dostał ultimatum od rodziców. Albo się szybko ożeni, albo zostanie wydziedziczony. 

Kino: Multikino, Helios, Cinema City

"Duży zeszyt"

Ekranizacja bestsellerowej powieści Agoty Kristof o niezwykłej więzi braci bliźniaków, jednoczących się w obliczu pełnej okrucieństw wojny. Zwycięzca MFF w Karlowych Warach oraz węgierski kandydat do Oscara w 2014 roku.

Kino Nowe Horyzonty

 

wroclaw.pl