Miasto pozywa agencję prowadzącą kluby nocne

08.11.14 | 15:33

Władze Wrocławia wystąpiły do Sądu Okręgowego z pozwem o zaniechanie czynów nieuczciwej konkurencji oraz ochronę dóbr osobistych wobec podmiotów gospodarczych które prowadzą we Wrocławiu dwa kluby nocne: "Passion" przy ul. Rynek 60 oraz "Princess" przy ul. Rynek 29/ul. Oławska 2 (dawne kluby nocne "Cocomo", których nazwę zmieniono).

Zdecydowaliśmy się na pozew, ponieważ zależy nam na dobrym wizerunku miasta. Kluby działają w prywatnych kamienicach w sposób co najmniej dyskusyjny - argumentuje Jacek Dżedzyk, dyrektor Wydziału Prawnego w magistracie.

W złożonym pozwie wniesiono o nakazanie pozwanym zaprzestania czynów nieuczciwej konkurencji m.in. poprzez nagabywanie przechodniów do korzystania z usług klubów czy zaprzestania sprzedaży alkoholu bez wymaganych prawem decyzji zezwalających na ich sprzedaż oraz posługiwanie się cofniętymi decyzjami zezwalającymi na sprzedaż alkoholu. W pozwie mowa także o dopuszczaniu się i doprowadzeniu do aktów przemocy przez pracowników lub innych osób zatrudnionych przez pozwanych wobec klientów klubów. 

W lokalach pozwanej spółki sprzedawano alkohol bez koncesji. W wyniku podejmowanych przez straż miejską i policję interwencji zarekwirowano znaczne ilości nielegalnie sprzedawanego alkoholu. Do tego dochodzą interwencje w sprawie bójek w okolicach klubu. Z podobnym pozwem wystąpiły niedawno władze Sopotu. Uważając, że to słuszny kierunek złożyliśmy swój pozew - wyjaśnia Wojciech Adamski, wiceprezydent Wrocławia, odpowiedzialny w mieście za sprawy bezpieczeństwa.

Przygotowane przez prawników dokumenty wysłane zostały do wrocławskiego Sądu Okręgowego 7 listopada. Na materiał dowodowy składają się m.in. pisma i notatki służbowe Straży Miejskiej Wrocławia czy wydruki z artykułów prasowych. 

Wrocław od lat wspólnie z policją dba o bezpieczeństwo zarówno mieszkańców, jak i turystów odwiedzających stolicę Dolnego Śląska. Tylko w 2014 roku na Program Poprawy Bezpieczeństwa Miasto przeznaczyło niemal 5,5 mln zł. - Dzięki temu sfinansowano programy prewencyjne prowadzone przez policję (skierowane osób starszych, dzieci, młodzieży). Kwota 5,5 mln zł umożliwiła także zakup 19 samochodów dla policji czy wsparła budowę nowego komisariatu policji - wylicza wiceprezydent Adamski.

 

wroclaw.pl