Nestle zatrudni 230 osób

24.11.14 | 12:32

W 2015 roku Nestle otworzy koło Wrocławia pierwszą w Polsce fabrykę produkującą karmę dla zwierząt. W ramach inwestycji, w pierwszym etapie powstanie 230 nowych miejsc pracy.

Produkcja karmy dla zwierząt rozpocznie się na początku 2015 roku, jednak już we wrześniu 2014 roku ruszył proces zamówień. W pierwszym etapie działania podwrocławska fabryka będzie produkować głównie karmę dla kotów, przeznaczoną głównie na rynek niemiecki.

Cały czas trwa rekrutacja pracowników. Obecnie prowadzony jest nabór na stanowiska operatorów produkcji, kierowców wózków widłowych oraz pracowników produkcji. W rekrutacji uwzględniani są także młodzi kandydaci bez doświadczenia zawodowego, dopiero rozpoczynający karierę zawodową. Wpisuje się to w europejską Inicjatywę Na Rzecz Zatrudniania Młodych - Nestle needs YOUth. Koncern w ramach swojej strategii wspiera młodzież we wchodzeniu na rynek pracy. Do 2016 roku w całej Europie zamierza zatrudnić nawet 20 tysięcy osób do 30 roku życia.

Aplikacje rekrutacyjne można kierować na adres mailowy:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , a także przesyłać pocztą tradycyjną na adres: Nestle Polska S.A., Oddział Purina, ul. Ryszarda Chomicza 13A, 55-080 Nowa Wieś Wrocławska. Spotkania rekrutacyjne prowadzone są przez przyszłych przełożonych oraz zespół HR.

- Polska jest największym rynkiem karmy dla zwierząt domowych w Europie Centralnej i Wschodniej - twierdzi José Ignacio Lopezmalo Perezcarpy, Dyrektor Nestle Polska S.A., Oddział Purina w Nowej Wsi Wrocławskiej. -  Nowa fabryka będzie pierwszym produkującym karmę dla zwierząt domowych zakładem Nestle PURINA w Polsce. Cieszy nas, że właśnie w Nowej Wsi Wrocławskiej, na przecięciu ważnych europejskich arterii komunikacyjnych, budujemy nasz nowoczesny i ekologiczny zakład produkcyjny. To dla nas bardzo ważne, aby prowadząc biznes jednocześnie szanować środowisko, tworzyć miejsca pracy i wspierać polskich dostawców.

Jak deklarują władze koncernu aż 90 proc. składników karmy produkowanej w fabryce będzie pochodzić od polskich dostawców, co ma przełożyć się na wspieranie lokalnego zatrudnienia.

Umowę kupna gruntu pod budowę fabryki Nestle PURINA PetCare i centrum dystrybucyjnego karmy dla zwierząt domowych w Nowej Wsi Wrocławskiej, Nestle podpisało w grudniu 2013 roku. Obecnie są już gotowe budynki i trwają prace nad zapleczem socjalnym, drogami, ogrodzeniami oraz wyposażeniem wnętrz.

Docelowo na działce o powierzchni 14,6 ha koncern zakłada 6-etapową inwestycję. Proces realizacji całego obiektu planowany jest na najbliższe 10 lat. Inwestycja jest realizowana zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa według wytycznych certyfikatu LEED.

Wartość całej inwestycji to około 300 mln zł.

 

wroclaw.pl