Sylwester we Wrocławiu na Rynku - kto zagra

31.12.14 | 15:38

Sylwester 2014-2015 na Rynku we Wrocławiu - zobacz, kto zagra. TVP2 i Miasto Wrocław zapraszają na sylwestra z Dwójką na Rynku.

TVP2 i Miasto Wrocław zapraszają na sylwestra 2014-2015 na wrocławskim Rynku. W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia widzowie przed telewizorami oraz publiczność na Rynku we Wrocławiu będą się bawić w rytm największych przebojów Europy. Scena jest już prawie gotowa. W poniedziałek popołudniu odbyły się też pierwsze próby.

Wśród gwiazd m.in. Bajm, Donatan & Cleo i Modern Talking. Formuła koncertu - muzyczna podróż bez granic po krajach Europy - to nawiązanie do jednego z najważniejszych programów Unii Europejskiej - projektu Europejska Stolica Kultury. W 2016 roku tytuł przypadnie właśnie Wrocławiowi.

Wejście na Rynek

Na teren imprezy będzie można wejść o 18.30. Punkt medyczny będzie przy ul. Sukiennice 9. Tam też będzie jedna z trzech karetek pogotowia. Kolejne będą przy scenie oraz na pl. Solnym. Służby apelują o niezwłoczne informowanie o osobach potrzebujących pomocy.

Początek transmisji sylwestra z Rynku we Wrocławiu w TVP2 o godz. 20.00.

Ważne: Między 27 grudnia a 1 stycznia, w związku z przygotowaniem do koncertu sylwestrowego na wrocławskim Rynku oraz samą imprezą, zaplanowane są zmiany w organizacji ruchu. Które ulice będą objęta zakazem - czytaj tutaj.

Na teren imprezy będzie można wejść o 18.30. Punkt medyczny będzie przy ul. Sukiennice 9. Tam też będzie jedna z trzech karetek pogotowia. Kolejne będą przy scenie oraz na pl. Solnym. Służby apelują o niezwłoczne informowanie o osobach potrzebujących pomocy. 

Sylwester Wrocław Rynek - kto zagra

Prowadzący koncert sylwestrowy na wrocławskim Rynku to znani widzom telewizyjnej Dwójki prezenterzy programu "The Voice of Poland": Maciej Musiał i Tomasz Kammel. Towarzyszyć im będą wyjątkowe i piękne damy: Halina Mlynkowa oraz Barbara Kurdej-Szatan.

Polscy wykonawcy:

Edyta Górniak. Rozpoczęła swoją karierę od występu telewizyjnego w programie "Śpiewać każdy może" w 1989 roku. Przełomem w karierze piosenkarki był występ na Festiwalu Eurowizji w 1994 roku w Dublinie. Górniak zajęła tam drugie miejsce, wykonując utwór "To nie ja". Plotki, że nie wystąpi w sylwestrową noc we Wrocławiu okazały się tylko plotkami.

Bajm. Polski zespół pop-rockowy założony w roku 1978.W październiku tego roku zespół rozpoczął jubileuszową trasę koncertów z okazji 35-lecia działalności. Jeden z koncertów odbył się we Wrocławiu

 

LemOn. Zespół, który w ciągu ostatnich dwóch lat odniósł niekwestionowany sukces, grając niekomercyjną i wymagającą muzykę. W listopadzie miała miejsce premiera nowego albumu grupy - Scarlet.

Pectus. Zespół Pectus tworzą bracia: Tomasz Szczepanik (kompozytor/autor tekstów/wokal/lider zespołu), Marek Szczepanik (perkusja/śpiew), Mateusz Szczepanik (bas/śpiew), Maciej Szczepanik (gitara/śpiew).

Perfect. Kto nie zna takich przebojów zespołu, jak "Autobiografia" czy "Nie płacz Ewka". W 2014 r., po czterech latach, zespół Perfect wrócił z nową studyjną płytą "DaDaDam".

Margaret. Piosenkarka i blogerka modowa, znana z przeboju "Thank You Wery Much". Piosenka Margaret "Start a Fire" towarzyszyła Mistrzostwom Świata w siatkówce mężczyzn.

Natasza Urbańska. Aktorka telewizyjna i teatralno-musicalowa, piosenkarka i tancerka.

Donatan & Cleo. Muzycy z piosenka "My Słowianie" reprezentowali Polskę w tegorocznym konkursie Eurowizji. Dotarli do finału.

Patrycja Markowska. Znana córka znanego taty. Polska piosenkarka i autorka tekstów. Córka wokalisty zespołu Perfect - Grzegorza Markowskiego.Rafał Brzozowski. Jego kariera muzyczna zaczęła się od udziału w programie "Szansa na sukces" (2002), w którym zdobył wyróżnienie. Członek zespołu Emigranci, uczestnik programu "The Voice of Poland" (2011).

Bracia. Kolejny rodzinny zespół na scenie. Bracia Piotr Cugowski i Wojtek Cugowski na pierwszy wspólny występ akustyczny zdecydowali sie w 1997 r. Oficjalnie wspólnie zaczęli występować w 2001 r.

Afromental. To siedmiu pełnych energii i bardzo uzdolnionych młodych facetów. 24 listopada ukazała się nowa płyta - to prezent z okazji 10. rocznicy założenia formacji. Na krążku "Mental House" można znaleźć łączenie stylów, tj.: groove, flow, funk, rapcore, połączone z ciężkimi gitarowymi brzmieniami.

Piersi. W ubiegłym roku lider zespołu Paweł Kukiz podjął decyzję o zaprzestaniu współpracy z zespołem Piersi. Wokalistą został Adam Asanov, a piosenka "Bałkanica" w ubiegłym roku była niekwestionowanym przebojem lata.

Marek Piekarczyk. Znany wokalista (głównie z wieloletnich występów w zespole rockowym TSA) i autor tekstów, osobowość telewizyjna. Śpiewa od 1969 r. Największe sukcesy święcił z TSA, którego utwory były na czołówkach list przebojów.

Mesajah. Właściwie Manuel Rengifo Diaz, znany również jako Manolo - polski wokalista reggae, dancehall, raggamuffin.

finaliści programu The Voice of Poland

Goście specjalni z zagranicy:

Drupi. Pod koniec lat 70. cieszył się bardzo dużą popularnością w Polsce. Największe przeboje Drupiego, znane i lubiane w naszym kraju, to: "Vado Via", "Come Va" czy "Piccola e fragile".

Thomas Anders z legendarnego zespołu Modern Talking. W swoim dorobku mają pokaźną liczbę nagrań solowych. 

Program sylwestra na Rynku we Wrocławiu

Tej nocy widzów Dwójki oraz publiczność na Rynku czeka niezapomniana muzyczna podróż bez granic. Ze sceny zabrzmią największe europejskie przeboje, które Polacy znają i kochają od lat.

Od gorących rytmów Południa, przez folkowe Bałkany, melodyjne Włochy, poetycką Francję, rockową Anglię, po przebojową Szwecję i oczywiście największe, rodzime hity! Cały wrocławski Rynek na sylwestra 2014-2015 zatańczy też charakterystyczne tańce europejskie, m.in. zorbę, flamenco, walca angielskiego czy taniec irlandzki.

W trakcie pięciu godzin muzycznej podróży przez Europę usłyszymy około pięćdziesięciu przebojów. A wszystko to absolutnie na żywo i bez playbacku, co jest wyróżnikiem oraz swoistą wizytówką corocznych koncertów sylwestrowych z Dwójką na wrocławskim Rynku.

Tradycyjnie już w scenariuszu wieczoru będzie miejsce dla kabaretu - w tym roku w sylwestrową noc widzów Dwójki będzie zabawiać kabaret KSM (Kabaret Skeczów Męczących), który w jedną noc zwiedzi całą Europę.

 

wroclaw.pl