Od 1 stycznia taniej z Kartą Dużej Rodziny

02.01.15 | 08:25

37 proc. zniżki na bilety jednorazowe i 49 proc. na bilety okresowe w pociągach osobowych i pospiesznych - to tylko niektóre korzyści, jakie daje Karta Dużej Rodziny.

Choć ustawa o Karcie Dużej Rodziny wchodzi w życie 1 stycznia 2015 r., karta funkcjonuje już od pół roku na mocy rządowego programu. Mogą się o nią starać rodziny z co najmniej trójką dzieci.

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.

Posiadacze karty mają możliwość korzystania między innymi z oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju.

Zniżki w programie obok instytucji publicznych mogą oferować także przedsiębiorcy prywatni. Przystępując do programu zyskują prawo do posługiwania się znakiem "Tu honorujemy Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny". Liczba instytucji i firm, które oferują zniżki rodzinom systematycznie się powiększa.

Gdzie we Wrocławiu złożyć wniosek?

W siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Pracy Socjalnej i Rodziny przy ul. Dąbrowskiego 11/2 w dni robocze w godzinach: poniedziałek, środa, czwartek, piątek w godz. 7.30-15.30, we wtorek 10.00-15.30.

Jakie dokumenty są wymagane przy składaniu wniosku?

  • w przypadku rodzica oraz małżonka rodzica - dokument potwierdzający tożsamość;
  • w przypadku dzieci do ukończenia 18 roku życia - akt urodzenia lub dokument potwierdzający tożsamość;
  • w przypadku dzieci powyżej 18 roku życia - dokument potwierdzający tożsamość oraz zaświadczenie ze szkoły lub szkoły wyższej o planowanym terminie ukończenia nauki w danej placówce;
  • w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności w wieku powyżej 18 roku życia - dokument potwierdzający tożsamość oraz orzeczenie o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.

Gdzie szukać dodatkowych informacji?

  • na stronie: rodzina.gov.pl
  • lub pod numerem tel. 71 782 35 94, 71 782 35 95 (Centrum Pracy Socjalnej i Rodziny)

 

wroclaw.pl