WOŚP 2015 Wrocław - aktualności

10.01.15 | 14:23

Tysiąc wolontariuszy będzie zbierać pieniądze do puszek podczas najbliższego finału WOŚP we Wrocławiu. W sobotę 10 stycznia, w godzinach 12.00-15.00 wolontariusze powinni się zgłosić po odebranie puszek i identyfikatorów, do sztabu w budynku Urzędu Miejskiego przy pl. Nowy Targ 1-8, wejście od ulicy Krowiej.

23. finał WOŚP 11 stycznia

Czy styczniowy finał WOŚP we Wrocławiu będzie się czymś różnił zasadniczo od poprzedniego? Przede wszystkim zmieni się formuła koncertu. - W niedzielę, 11 stycznia, koncerty zaczną się już od godziny 12.00, a nie jak dotąd późnym wieczorem. I będą trwały aż do 22.00. Chcemy, aby przez cały dzień coś się działo na scenie  - informuje Rafał Denkiewicz - "Wampir", rzecznik prasowy wrocławskiego sztabu WOŚP. 
Zagrają takie zespoły, jak No To Myk z Obornik Śląskich, aTOM, Synaptine, Funky New Orleans, Blade Loki, AudioFeels, OCN, Clock Machine, TaLLib & D'Roots Brothers, Lipali oraz Krzysztof Zalewski.

RUR- Ratujemy i Uczymy Ratować

Podczas wielu nieszczęśliwych wypadków najważniejsze są pierwsze minuty. Niejednokrotnie to one decydują o życiu poszkodowanego. Odpowiednie działania podjęte w tym krótkim czasie mogą uratować ludzkie życie. Jak powinniśmy się zachować będąc świadkami zawału lub złamania? Właśnie tego będą uczyć wykwalifikowani instruktorzy pierwszej pomocy. W godzinach 10.00 - 16.00 będziemy uczyć takich zagadnień jak: resuscytacja krążeniowo-oddechowa, obsługa AED, zakrztuszenia. W tym roku RUR odbędzie się w:

- Starbuck's ul. Oławska

- Dworzec PKP

- ściana wspinaczkowa Zerwa (ul. Przybyszewskiego 63 sala 174)

Zabytkowe tramwaje

Podczas WOŚP-u będą kursowały zabytkowe tramwaje jako linia 6W.

Tramwaj 6W - trasa: Plac Teatralny (Opera) - Widok - Szewska - Uniwersytecka Rynek. Kurs jest tylko z 10 na 11 stycznia. Kurs realizowany jest nocą z soboty na niedzielę (z 10 na 11 stycznia). Odjazd z pl. Teatralnego o godz. 0:02.

Tramwaj 6W - trasa: Krzyki - Powstańców Śląskich - Arkady (Capitol) - Świdnicka - Renoma - Plac Teatralny (Opera) - Widok - Szewska - Uniwersytecka Rynek.

Uniwersytecka Rynek - Grodzka - Uniwersytet - Nowy Świat - Rynek - Krupnicza - Podwale - Renoma - Powstańców Śląskich - Krzyki

Linia kursuje w godz. 14.00-20.00. Rozkład jazdy dla dodatkowego tramwaju specjalnego na linii 6 - zobacz szczegóły. Tabor kursujący na linii: Konstal N4 #1336 oraz Linke Hofmann #1209. Organizatorem linii specjalnej jest Klub Miłośników Transportu Zbiorowego, Towarzystwo Miłośników Wrocławia.

Golden Retrievery

Po raz kolejny podczas finału będą również kwestować nasi czworonożni przyjaciele. Grupa kilkudziesięciu piesków wraz z właścicielami będzie spacerować ulicami Wrocławia.

Trening z Materlą

Podczas finału możliwy będzie trening z wielokrotnym mistrzem KSW i innych sportów walki- Michałem Materlą. Akcja będzie miała miejsce przy ul. Świdnickiej.

Bad Toys, motocykliści, klasyki

Podobnie jak w zeszłym roku chłopcy z Bad Toys pokażą swoje umiejętności driftowania. Obok nich zaprezentują się motocykliści ze swoimi pięknymi maszynami. Dla dopełnienia motoryzacyjnych emocji w sąsiedztwie będzie możliwość obejrzenia Wrocławskich Klasyków- zabytkowych aut. To wszystko na Placu Solnym.

Służby pokażą sprzęt

Wojsko, policja, pogotowie, oddział ratownictwa wodnego, straż pożarna, ITD. Łodzie, karetki, roboty, pojazdy militarne i wiele innego sprzętu będzie można zobaczyć na wrocławskim rynku.

Robot Show

Ciekawą nowością jest pokaz robota. Świeci, zieje ogniem i dymem. Będzie to interesujące widowisko, które z pewnością przyciągnie dużo widzów.

Mini gra miejska

Podczas finału odbędzie się mini gra miejska pt. "Na Pomoc". Wszystkie potrzebne informacje na dla uczestników znajdziemy na https://www.facebook.com/kolonaukowefat

Taneczna WOŚP

Już w sobotę 10 stycznia, tanecznie będzie można wspomóc fundację WOŚP. Start: godz. 17.00, wstęp wolny. CKiSS, ul. Stabłowicka 80, 54-062 Wrocław. Info: Zofia Szpila - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Tatuowanie na bananie

Każda osoba, która stawi się w Centrum Języka Hiszpańskiego w Rynku 36/37, Ip. będzie miała możliwość zobaczenia jak działa maszynka do tatuowania. Swoich sił będzie można spróbować tworząc obraz na bananie.

Biała Niedziela

Bardzo ważne wydarzenie, które na stałe wpisało się w program wrocławskiego Finału. W tym roku w akcje włączyły się następujące jednostki:

- Klinika chirurgii i urologii dziecięcej, gabinety będą czynne w godzinach od 9.00 - 16.00. Telefon do rejestracji 71 770 30 16

- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, czynne będą gabinety: pediatryczny, alergologiczny, gastroenterologiczny, w godzinach 9.00-14.00. Rejestracja pod numerem 71 327 03 48 w dniach 8-10.01 z podaniem informacji o rejestracji na akcje biała niedziela

- Katedra i Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, wizyty w godzinach 12.00-15.00. Rejestracja pod numerem 71 770 32 16  w dniach 8-9.01 w godzinach 12.00-15.00.

Koncert w Capitolu

Podczas 23. Finału gramy nie tylko na Rynku. Głośno zrobi się także w Teatrze Muzycznym Capitol. Wystąpią m. in. uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Wystąpi ponad 70 muzyków Orkiestry Symfonicznej.

Kto wystąpi na scenie?

Wiemy już kto wystąpi podczas nadchodzącego Finału. Na scenie pojawią się: m.in. Audiofeels, Blade Loki, Clock Machine, Funky New Orleans, Muchy. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Konkurs fotograficzny

Przedstawiciele wrocławskiego sztabu WOŚP zapraszają do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Dzięki niemu można podzielić się swoimi wspomnieniami związanymi z poprzednimi finałami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które odbywały się we Wrocławiu. - Oprócz tego czekamy na prace związane generalnie z działalnością wolontariacką, niekoniecznie związaną z naszą inicjatywą. Niektórzy działają w schroniskach, niektórzy w inicjatywach artystycznych. Pokazujcie to na fotografiach, chcemy, żeby zobaczyli je wszyscy - informuje Filip Lomstar Łomnicki, ze sztabu WOŚP we Wrocławiu. Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie: http://wosp.wroc.pl/konkurs-fotograficzny.

Światełko bez fajerwerków

Inne niż dotąd ma być "Światełko do nieba", które zwykle połączone było z pokazem fajerwerków. Ostatni pokaz był na Wyspie Słodowej. - Zastanawiamy się nad nową formułą "światełka", co ma związek z zakazem puszczania wyrobów pirotechnicznych w Rynku - przyznaje Bartek Malec - "Szczur", nowy szef wrocławskiego oddziału WOŚP. Dodaje, że będą robić wszystko, aby 23. Finał WOŚP we Wrocławiu był kolorowy i niepowtarzalny. - Chcemy pobić rekord w zbiórce pieniędzy do puszek - podkreśla. Nowością ma być powrót po ponad 10 latach specjalnego telefonu alarmowego dla mieszkańców i wolontariuszy WOŚP. Za 2 tygodnie zostanie on podany do publicznej wiadomości.

Organizatorzy ze sztabu WOŚP zwracają się do wszystkich ludzi i instytucji o zgłaszanie pomysłów na finał i przekazywanie przedmiotów i rzeczy na licytację. Jakie atrakcje oprócz koncertów czekają na nas podczas 23. Finału WOŚP? Wiadomo, że zjawią się na Rynku miłośnicy golden retriwerów z psami, niewykluczone, że będą też samochody terenowe (rozmowy z ekipą od terenówek trwają).

Bobsleje w Obornikach Śl.

 - Generalnie zbieramy informacje z terenu Dolnego Śląska dotyczące ciekawych wydarzeń podczas 23. Finału WOŚP. Takich jak np. I Otwarte Mistrzostwa Jamajskich Bobsleistów w Obornikach Śląskich pod patronatem konsula Jamajki. To rodzaj happeningu, na który zapraszamy pięcioosobowe ekipy - opowiada Bartek Malec.

Najbliższy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 11 stycznia 2015 r. będzie przebiegał pod znakiem pediatrii i onkologii dziecięcej oraz  godnej opieki seniorów.

Informacje nt. WOŚP na bieżąco będą publikowane na www.wosp.wroc.pl.

W tym roku siedziba wrocławskiego sztabu, a także rejestracja wolontariuszy będzie w Biurze Festiwalowym Impart 2016 przy ul. Mazowieckiej.

 

wroclaw.pl