XIII Bal Dobroczynny Anny i Rafała Dutkiewiczów

17.01.15 | 12:16

W piątek, 16 stycznia, w Hali Stulecia we Wrocławiu odbył się XIII Bal Dobroczynny Anny i Rafała Dutkiewiczów. Uczestniczyło w nim ponad 1000 zaproszonych gości. Dochód tradycyjnie będzie przeznaczony na pomoc chorym dzieciom. Podczas dwunastu dotychczasowych balów zebrano 13 507 178,18 zł.

Kolekcjonerska, limitowana edycja kroniki Galla Anonima, srebrna ważąca, 4 kg największa na świecie moneta z wizerunkiem Jana Pawła II, koszulka Jerzego Dudka z Realu Madryt czy suknia pochodzącej z Indii księżniczki Diya Kumari - to tylko część rzeczy, które można było wylicytować podczas XII Balu Dobroczynnego Anny i Rafała Dutkiewiczów.

Kolekcjonerska, limitowana edycja kroniki Galla Anonima

- Dzięki pieniądzom z tegorocznego balu pomożemy pacjentom Pawilonu Pediatrycznego im. J. Korczaka w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu, zasilimy konto Kliniki Ginekologii i Położnictwa - Centrum Ginekologii Dziewczęcej oraz pomożemy Fundacji Opieka i Troska - wylicza Anna Dutkiewicz, organizatorka balu dobroczynnego.

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego z otrzymanych pieniędzy chce kupić m.in. aparat USG do szczegółowej diagnostyki ultrasonograficznej, kalorymetr pośredni do oceny poziomu metabolizmu i aparat do nauki chodu Biodex.

- Poza wymienionym wyposażeniem chcielibyśmy zrealizować innowacyjny, niezwykle skuteczny projekt Otwartego Dialogu czyli psychologicznego wsparcia rodziców, dzieci a także personelu medycznego mających kontakt z ciężką chorobą psychiczną - mówi Janusz Jerzak, dyr. Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Klinika Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu - Centrum Ginekologii Dziewczęcej zwróciła się z prośbą o pomoc w zakupie ultrasonografu do Ponadregionalnego Centrum Ginekologii Dziewczęcej, który ma powstać w I Klinice Ginekologii i Położnictwa UM we Wrocławiu (SPSK 1) przy ul. Chałubińskiego 3.

- Będzie to ośrodek referencyjny dla wszystkich schorzeń ginekologicznych dotyczących małych i nastoletnich dziewczynek. Jedyny taki na Dolnym Śląsku - napisała do organizatorów balu prof. Lidia Hirnle, kier. Katedry Ginekologii i Położnictwa UM we Wrocławiu.

Fundacja Opieka i Troska poprosiła o wsparcie działań związanych z rehabilitacją osób chorych psychicznie lub mających kontakt z takimi osobami (dzieci).

- Do realizacji tego celu niezbędna jest adaptacja 200 metrowego lokalu, który znajduje się na Psim Polu. Ten lokal stałby się miejscem szeroko rozumianej integracji społecznej - miejscem, w którym osoba dotknięta chorobą znajdzie swoją przestrzeń - napisała do organizatorów Anna Kraucz-Miękus, dyr. Fundacji Opieka i Troska.

Organizatorem Balu Dobroczynnego Anny i Rafała Dutkiewiczów jest Fundacja Opieka i Troska. W ciągu 12 lat, ze sprzedaży biletów i licytacji darów zebrano 13.507.178,18 zł. Z tych pieniędzy pomoc otrzymali m.in.: Julia Zakrocka, która od urodzenia choruje na rzadkie schorzenie artrogrypozę, powstająca klinika onkologiczna Przylądek Nadziei przy ul. Borowskiej we Wrocławiu oraz oddziały dziecięce dawnego Centrum Pediatrycznego im. J. Korczaka (wartość zakupionego sprzętu medycznego liczona jest w milionach, są to m.in. respiratory, oscylator, aparatura do wizjografii dentystycznej, pompy infuzyjne, aparatura do badań przewodów nerwowych, nowoczesny sprzęt do ratowania najmniejszych pacjentów oraz wyposażenie oddziału reanimacji i intensywnej terapii).

 

wroclaw.pl